1Peeter Paan

Foto: Wild School Story

Kindlasti meenub sulle lapsepõlvest Peeter Paan, pisike poiss, kes ei tahtnud suureks saada. Meis kõigis on peidus see pisike poiss. Me kas oleme ta nii alla surunud, et ta ei suuda enam oma pead tõsta või käitume vahest ikka nagu lapsed – see on meie endi teha.

Kui suureks kasvamine tähendab seda, et puu otsa ronides kaotan oma väärikuse, siis ei tahagi ma suureks kasvada… Ma ei kasva kunagi suureks, mitte mina!

Mäletan oma lapsepõlvest seda, kus me poistega (just poistega, sest olin kunagi üks kambast, sest kuni teismeeani lihtsalt ei vaadatud mind kui tüdrukut) noorte kaskedega ladvakat lasksime või suurte mastimändide otsa trosse paigaldasime, et sealt trampliiniga alla lasta… jne.

Miks on nii, et lapsed ei suuda ära oodata, millal suureks saaksid ja paljud täiskasvanud annaksid kõik, et olla taas lapsed? Kuigi paljusid täiskasvanuid, kes käituvad aegajalt nagu lapsed kiputakse tihtilugu halvustama järgnevalt:

  • “Ära ole lapsik!”
  • “Sa oled täielik titt”
  • “Ilmselt ei kasva ta kunagi suureks!”
  • “Saa kord juba suureks!”
  • jne, jne.

Inimesed kipuvad vanemaks saades lapsemeelsust üha rohkem seostama mõningate laste negatiivsete omadustega nagu: isekus, mossitamine, kannatamatus, jonn jne. Samas tehakse kõik selle nimel, et neid omadused meist välja saada, aga paraku selle käigus kaotavad paljud ka head lapsemeelsuse omadused nagu: kartmatus, mängulisus, süütus/naiivsus, usaldus, unistamine, uudishimu, uskumine imedesse jne.

Foto: The Vintage Jewelry Blog
Foto: The Vintage Jewelry Blog

Ma ei taha rõhutada, et me ei peaks kunagi suureks kasvama, aga selle kasvamise käigus võiksime ikkagi alles jätta oma lapsemeelsuse. Seda kõike saab ka käsikäes teha, olla vastutustundlik, õnnelik ning mänguline. See kõik annab meile sisemist julgust tulla toime elu raskustega, mis aegajalt meie teele ette söödetakse ja lapsemeelsuse säilitamine kergendab meie elus hakkama saamist ja selge pea säilitamist rasketes olukordades.

Kas suureks ja vastutustundlik olemine ning ränga töö rabamine tundub sulle rohkem hinge väljaimemise kui rõõmuna? Kui nii, siis peaksid äkki uuesti oma sisemise lapse üles leidma!

Annan mõned lõbusad näpunäited, kuidas sa võiksid oma sisemise lapsega ühendust saada. Kui sa proovid igat soovitust kasvõi neli päeva, siis tunned, kuidas sinu sisemine laps tahab välja saada.

Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Järgmine”.

Tagasi

Energiavahetus

Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelVeregrupp määrab sinu isikupära?
Järgmine artikkelIlma ilustamata Eesti Kultuuri visioonikonverentsilt ehk olukorrast riigi kultuurimaastikul
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi