Esmaspäeval 20. aprillil toimub Tartus Eesti esimene meeleavaldus kanepi legaliseerimise toetuseks. Korraldajate eesmärk on juhtida avalikkuse tähelepanu ebaõnnestunud keelupoliitikale, mis on toonud kaasa võimudele vahele jäänud tarvitajate elude rikkumise läbi kriminaalkaristuse ja stigmatiseerimise. Teiselt poolt on Eestis täiesti legaalne ravikanep jäänud abivajajatele kättesaamatuks, kuna teadaolevalt ei ole ükski arst seni nõustunud ravikanepit sisaldavaid preparaate välja kirjutama.

Meeleavalduse korraldajad viitavad vajadusele tõstatada ühiskonnas laiemalt kanepit puudutav ratsionaalne ning teaduspõhistele faktidele tuginev diskussioon. Õigusekspertide sõnul on maailmas võetud suund liikuda repressioonilt pigem preventsioonile. Senised maailma kogemused kanepi staatuse riiklikul reguleerimisel ja legaliseerimisel näitavad ilmekalt, et vähenenud on nii kuritegevus, kangete narkootikumide kui ka alkoholi kuritarvitamine. Viimastel aastatel USA osariikides üha laiemalt leviv dekriminaliseerimine ja legaliseerimine on hüppeliselt suurendanud maksutulusid, tekitanud töökohti ning elavdanud maapiirkondade majandust.

Juhime tähelepanu tõigale, et kanep on kirjalikel andmetel olnud ravitaimena kasutusel vähemalt 5000 aastat, kuni taim 1937. aastal USA-s ja seejärel ülejäänud maailmas keelustati. Sellega kaasnenud alusetule demoniseerimisele üles ehitatud propaganda mõjutab siiani paljusid arste, ametivõime ning tavakodanikke, kelle teadlikkus kanepist on võrdlemisi madal.

Korraldajad kutsuvad meeleavaldusele tulijaid üles mitte rikkuma täna Eesti Vabariigis kehtivaid seadusi ning rõhutavad, et tegemist ei ole kanepi tarvitamist propageeriva sündmusega.

Ajakava

  • 16.20 – 18.00 Pirogovi plats Rohelise Esmaspäeva avamine. Kirglikud kõned, temaatilised ettekanded ja vaieldamatud faktid. Esineb äsja kodumaale naasenud väetrummide ansambel Uebanda Batucada
  • 18.00 – 18.30 rongkäik Pirogovilt Genialistide klubisse
  • 19.00 – 02.00 Genialistide Klubi

Rahumeelse meeleavalduse jätkuks on Genialistide klubis toimuv pidu, kus üles astuvad Eesti hip-hopi üks lipulaevu Hanf Kung ja pikalt kodumaalt eemal viibinud, ent seda legendaarsem Uebanda Batucada. Lisaks neile toovad publikuni meeldivaid reggaebiite DJ Ras Wu & Queen Elisabeth. Temaatilist tantsumuusikat mängivad DJ Shromik, Peedro Sandalos & Ganj Wald ja atmosfääri loov Karelus.

Vaata sündmuse infot lähemat Facebookist

Madis Masing

MTÜ Eesti Kanepiliit juhatuse liige

Lisalugemist: MTÜ Eesti Kanepiliit pressiteade, MTÜ Eesti Kanepiliit, MTÜ Ravikanep

Allikas: Telegram

Eelmine artikkelPõhjused, miks magada alasti
Järgmine artikkelTee ise – energiakommid mõne minutiga

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi