6 põhilist ravimtaime tselluliidi vastu

1
15004

Foto: beautymatters.de

 Paljud naised on mingil ajahetkel oma elus hädas tselluliidiga, tuntud ka nn apelsinikoorenahk või kodujuustunahk.  Reeglina koguneb tselluliit naistel kas jalgadele, kõhule, vööpiirkoda ja tagumikule. Kummalisel kombel on sellega “hädas” vähesed  mehed. Vaatepilt pole üldse meeldiv ja selle nimel ollakse valmis suuri summasid salongides kulutama, lisaks erinevad kreemid ja määrded, mis 99% ei anna mingit tulemust. Põhjuseks on rasva kuhjumine nahaalustesse kudedesse, mida põhjustavad hormonaalsed muutused, vähene vedeliku tarbimine, füüsilise aktiivsuse puudumine, aeglane ainevahetus jne, jne. Üldised sümptomid on muhklik nahk, nahavärvuse muutus.

Selle peale ei tulda, et ka loodusel on omad vahendid tselluliidi vastu võitlemiseks.

Fenkoli seemned (apteegitill)

Fenkoli seemned

Foto

Fenkol, rahvakeeles rohkem tuntud kui apteegitill. Taim kuulub sarikaliste sugukonda. Juues apteegitilli seemnetest valmistatud teed mitu korda päevas võib anda soovitud tulemusi. Soovi korral võib teha ka sellise “ravipasta”, mis koosneb epson soolast, rohelisest savist, kummeliürdi segu (leotatud soojas vees), apteegitilli jahvatatud seemned, lutserna pulber. Segad need kõik omavahel kokku ning määrid saadud segu probleemsetele piirkondadele, et leevendada probleemseid kohti. Enne pastaga töötlemist, tuleb võtta kuum vann ning pärast pasta pealemäärimist tuleb piirkond katta sooja rätikuga ning hoida peal 60 minutit. Pasta eemaldada sooja veega, peale pasta maha loputamist, piirkond kuivatada ning lisaks võiks piirkonna üle määrida fenkoli seemnete õliga.

Petersell

Petersell

Foto

Juues päevas mitu korda peterselli mahla, aitab see kehast välja viia erinevaid mürkaineid ning kogunenud rasva. Soovitav on lisada värskeid petersellilehti oma igapäevasele söögile. Petersell aitab hästi vedeliku puudusest tekkinud tselluliidi vastu. Purustatud petersellilehti lisada veele ja teha neist teed ning juua seda regulaarselt, aitab kaasa tselluliidi vähendamisele.

Aloe vera

Aloe vera

Ka aloe verat võib kasutada tselluliidiga võitlemiseks. Juues igapäevaselt aloe vera mahla, aitab see lahustada nahaalustesse kudedesse pidama jäänud küllastunud rasvu. Lisaks võib tarbida aloe vera mahla, mis on segatud kummeliteega. Määrides aloe vera geeli probleemsele piirkonnale, aitab parandada naha muhklikku tekstuuri. Lisaks võib määrida aloe vera geeli ja riivitud kurgi segu probleemsele piirkonnale saavutamaks soovitud tulemust. Aaloe aitab lahustada kehasse kogunenud vedelikku, mille tõttu on tekkinud tselluliit.

Vesihein (Stellaria media)

Vesihein

Foto

Taim kuulub nelgiliste sugukonda. Vesiheinast tehtud pastaga (purustatud vesihein segatud veega) määrida probleemset piirkonda või kasutada vesiheina õli ning määrida seda probleemsele piirkonnale.

Punane ristikhein

Punane ristik

Foto

Punase ristiku ekstraktist võiks teha teed ning seda teed võiks juua regulaarselt. Punane ristik on looduslik mürkainete väljaviija ning aitab vähendada kehasse koguneva rasva moodustumist.

Taimeõlid

Taimeõlid

Foto

Masseerige igapäevaselt probleemset piirkonda rosmariini, pune, küpressi ja sarapuupähkli õlide seguga. Kasuta baasõliks sarapuupähkli õli, millele lisa rosmariini, pune ja küpressi eeterlikke õlisid. See õlide kombinatsioon annab häid tulemusi. Tõhusate tulemuste saamiseks, kümble lisaks ingveri-rosmariini eeterlike õlide vannis.

Seega, kellel probleemid, tasub proovida. Midagi keerulist siin ei ole, lihtsalt joo teesid ja kümble vannides ning määri end looduslike õlidega. Teatud eeterlikud õlid on alati erinevate hädade puhul abiks olnud ja ega meie esivanematel ka seda tselluliiti naljalt esinenud. See rohkem ikka praeguse “tsivilisatsiooni haigus”.

Allikas

 

Eelmine artikkelPõletushaavade ravi
Järgmine artikkelSugulased, kes valitsevad maailma?
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi