Foto: thedailymew.com

Kõik, kes on oma elus erinevate allergiatega hädas olnud, teavad täpselt kui tüütud need on – vahet ei ole, millise allergiaga tegemist on. Õnneks ei ole mina ega ka minu peres keegi allergiline, kui mitte arvesse võtta seda, et mõnel aastal olen ma päikesele allergiline, mis tõesti on väga tüütu.

Esimene asi, mida tehakse on minek arstile, kes suunab koheselt allergiatestidele ja sealt saab hunniku erinevaid ravimeid (paras mendelejevi tabel), aga selle peale ei tule keegi, et ka loodusel on selleks puhuks oma alternatiivid varuks, mida võiks enne proovida.

Jätkuvalt, tuleb üle vaadata oma toitumine, sest pea alati saab lahenduse sealt – teravili välja ja asi peaks/võiks iseenesest paranema hakata.  Ei ole kindlat reeglit ega ajalimiiti, millal asi taanduma hakkab. Seni võib proovida ka erinevaid taimeteesid, mille on loodus meile andnud. Lihtsalt tuleb tagasi pöörduda oma juurte ning vanavanaema teadmiste juurde, sest nemad teadsid alati, millal ning mille puhul miski aitab. Lisaks sellele on  paljud taimeteed “varustatud” erinevate toitainete, mineraalide ning teiste hädavajalike toimeainetega, mis aitavad allergiate korral ning selle vastu.

Taimeteed on paljudele inimestele vastumeelsed just oma erilise või mõru maitse poolest. Täiskasvanuna me saame sellest aru, et paljud meile head ja kasulikud asjad ei pruugi maitseda just kõige paremini, aga lapsed ei taha neid mitte juua. Kuid taimeteesid on väga hea nö parendada sellega, kui pigistada tee sisse näiteks apelsinimahla (just nimelt pesuehtsast apelsinist) ja/või lisada tee sisse hea annus mahemett (kindlasti ära kasuta selleks rapsimett).

Teed, mis on allergiate puhul abiks.

Nõges

Nõges

Foto

Nõges on ravimtaimedest sõna otseses mõttes täis erinevaid toitaineid, mis võivad aidata ja leevendada nahapõletikke, suurendades terve verevoolu nahapinnale ning samal ajal puhastades nahka toksiinidest. Nõgesetee sobib neile, kes on hädas nahasügeluste ning teiste ebameeldivate  nahahaiguste korral ning sobib ideaalselt just selleks puhuks.

Echinacea aka punane päevakübar (purpur siilkübar)

Punane päevakübar

Foto

Pannes riidelapile jahutatud punase päevakübara värsket teed probleemsele nahale, aitab see nahka jahutada, rahustada ning löövet leevendada, samas võitleb kratsimisest tekitatud põletike ning mädakolletega.

Silmarohi (Euphrasia officinalis)

Silmarohi

Foto

Kui teha nõrk silmarohu tee, siis sellega on hea teha kompressi allergiast kuivadele, sügelevatele ning tursunud silmadele.

Must leeder

Must leeder

Foto

Must leeder on viie tärni ravimtaim, mis puudutab allergiaid, heinapalavikku, külmetushaigusi, köha ja grippi. See rahustav taimetee aitab hingamisteedel puhastuda ning vähendab allergilisi reaktsioone. Lisaks võib selle tee jahutatud teepaksu ja ka jahutatud teed kasutada nahaärrituste puhul kompressina, et rahustada ning ravida nahaallergiaid.

Looduslikud taimeteed võivad teid ja teie peret aidata palju lihtsamal viisil. Valides taimeteed, siis valige kindlasti mahetaimed, mis on terved ning lase taimeteel tõmmata 6-8 minutit värskelt keedetud veega. Maitseelamus ja tervis, mida veel tahta.

Kui teate kindlalt, et olete teatud taimele allergiline, siis seda taimeteed ei soovita proovida.

Roheline tee

Roheline tee

Foto

Paljudel juhtudel pakub allergiate korral leevendust ka täiesti tavaline roheline tee, mida tuleks juua 3-4 tassi päevas.

Kibuvits

Kibuvits

Foto

Kibuvitsamarjade erkpunane värvus annab meile märku oma põletikuvastasest toimest. Kibuvitsamarjad sisaldavad flavonoide, mis oma põletikuvastase toime tõttu võivad muuta allergilisi reaktsioone vähendades histamiini tootmist. Tee on pikantse  meeldiva maitsega.

Punane ristikhein (Trifolium pratense)

Punane ristik

Foto

On tuntud alternatiivse ravimtaimena. Punane ristik hõlbustab mürkainetest vabastamist ja tavaliselt kutsutakse taime ka “verepuhastajaks”, sest toimetab maksas. Ristik puhastab keha erinevatest mürkainetest  ja aitab võidelda allergiatega.

Lagritsa-magusjuur (Glycerrhiza Glabra)

Magusa-lagritsajuur

Foto

Lagritsa-magusjuur on põletiku- ja allergiavastase toimega ning on tuntud just sellepoolest, et avab suurepäraselt kinnised hingamisteed. Lisaks on teada, et lagrits peatab nuumrakkude eritised ning blokeerib põletikuliste prostaglandiinide tekke ning pikendab endogeense kortisooli poolväärtusaega. Kõigele lisaks annab teele mõnusa magusa maitse.

Olge jätkuvalt terved ning pöörake pilgud loodusesse!

Eelmine artikkelKas kellelgi on plaanid inimkonna jaoks?
Järgmine artikkelPõletushaavade ravi
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

  1. Meia peres on allergikuid rohkem kui üks (ise kaasa arvatud) ja seepärast olen ma selle teemaga väga kursis. Lisaks meedikuharidus ja omad elukogemused. Esimene asi, mis pani kohe kulmu kergitama: teravili välja ja asi peaks hakkama taanduma… Kust selline seisukoht, et teravili kõikide sadade, kui mitte tuhandete erinevate allargiate puhul vastunäidustatud on? Ja milline teravili, neid on ju rohkem kui kodumaised neli. Esimene reegel on ikka see, et tuleb allergeeni ennast vältida, lisaks üldallergeene. Teine koht, kus tahaks vastu vaielda: taimeteed soovitad parendada alepslinimahala ja meega, mis mõlemad on üldallergeenid ja allegrikutele kindlasti mitte soovitatavad :) Muide, allergilised lapsed teavad väga hästi, mis neile hästi, mis halvasti mõjub, ja seepärast on neid lapsi palju lihtsam tervislikult toita kui lapsi, kel allergait pole. Isegi taimeteed joovad hea meelega. Taimeteede soovitused on küll väga teretulnud (sain siit paar head ideed, aitäh), kuigi alati peab enne ohtrat kasutamist proovima, ega tee ise allergikule vastunäidustatud pole.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi