Alternatiivsed ravimeetodid: mis on apiteraapia ehk mesilasmürgiga ravimine?

0
3757

Portaalis Telegram kirjutas Katrin Suik artikli mesilasmürgiga ravimise kohta. Kus tuuakse välja, mida mesilasmürk sisaldab ning mille vastu see aitab.

Foto: Wonderopolis
Foto: Wonderopolis

Mille vastu mesilasmürk aitab?

Kuigi mesilasmürgi ravitoimet on teaduse poolt vähe uuritud, on sellest saanud abi paljud patsiendid, kellel on ravitud kroonilist lihase- ja närvivalu, liigeseprobleeme, multiskleroosi, kõrgvererõhutõve, astmat, kuulmisprobleeme ja isegi premenstruaalset sündroomi. Usutakse, et mesilasmürk suurendab organismi üldist vastupanuvõimet ning koondab keha jõuvarusid, stimuleerib kesknärvisüsteemi, aitab halvasti paranevate nahahaavandite, veenipõletike ja arterite ummistuste korral. Kuigi ägedasse staadiumi jõudnud haiguste raviks mesilasmürgist ei piisa, võib sellest abi olla krooniliste hädade leevendamisel. Mesilasemürgiga on ravitud juba tuhandeid aastaid – sellele leiab vihjeid iidse Egiptuse ja Kreeka meditsiinilistest kirjutistest. Alguse on see saanud väidetavalt sellest, et mesinikud, kes said sageli nõelata, märkasid, et see leevendab nende artriidiga seotud vaevuseid.

Vaata videot mesilasteraapiast

Mesilasmürki on kasutatud ka raske kesknärvisüsteemi multiskleroosi ravis. Selle kohta on samuti väga vähe uurimusi. Ühe uurimuse järelduses leiti, et ei olnud märgata haiguse aktiivsuse vähenemist ja elukvaliteedi paranemist tänu mesilasmürgile. Dr Ross Hauser on läbi viinud uurimuse, milles jälgis 51 kroonilise progresseeruva multiskleroosiga patsienti. Ravi alustati ühe nõelamisega nädalas ja suurendati seda järk-järgult keskmiselt 11 nõelamiseni nädalas. 58% patsientidest läks tervis oluliselt paremaks, 30% ei olnud sellest mingit kasu ning ühe patsiendi haigus halvenes.

Täispikka artiklit loe edasi Telegramist

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelToiduained, mis ristreageerivad gluteeniga
Järgmine artikkelTeistmoodi õunakook
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi