Hashimoto, mineraalid, vitamiinid…. III osa

6
6099

3Aminohapete defitsiit

Foto: Iherb

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

Valgud lagundatakse aminohapeteks ja aminohappeid on kirjeldatud kui meie rakkude ülesehitamise kive. Hashimotoga (autoimmuunse kroonilise kilpnäärme põletikuga) inimestel võib olla aminohapete puudus seoses valkude kahjustatud seedimisega. Aminohapetevaba vormiga toidulisandid võivad olla abiks, aminohapete lisamine megadoosides ei pruugi alati olla asjakohane.

Türosiin

Türosiin on vajalik kilpnäärmehormooni tootmiseks ja on sageli kasutatud kui “naturaalne kilpnäärme toidulisand” koos joodiga. Türosiini kasutamine on hashimoto puhul vastuoluline. Türosiin suurendab kilpnäärmehormoonide tootmist, kuid samas suurendab ka neerupealiste hormooni tootmist, mis võib suurendada kilpnäärme autoimmuunset ründamist. Vähesed kogused türosiini, mis saadakse toidust, ei pruugi probleeme põhjustada, kuid ettevaatlik peaks olema kõrgetes doosides türosiini sisaldavate lisanditega.

Glutamiin

glutamiin-OptimumNutritionUKGlutamiini hulk väheneb hashimotoga inimestel tavaliselt kroonilise stressi läbi. See aminohape on vajalik korralikuks soole limaskestaks ja immuunfunktsiooniks. Vitamiinide ja mineraalide puudujäägid ei pruugi alati standardveretestidega välja tulla enne, kui puudujääk on väga tõsine, kuna organism püüab neid aineid verre eritada viimase võimaluseni, tõmmates neid ära vähem eluolulistest kehaosadest – nagu näiteks juuksed. Juuste testimine võib olla palju tundlikum toitainete muutustele.

Järgmine kord tuleb juttu nn anti-toitainetest, ehk toitainetest, mis seovad endega meile vajalikke vitamiine ja mineraale, muudavad nende omandamise raskendatuks, vähendatuks, segavad hormoonide töötlemist jne.

Järgmine

Soovid meid toetada, vali endale sobiv pangalink ning kasuta rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE212200221058508715 (Swedpank) või EE247700771001908595 (LHV) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist on sinule enim kasu olnud”. Iga kolme kuu tagant loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu annetatud summa sulle vähemalt 10x tagasi!lhv seb swed nordea

 

6 KOMMENTAARI

 1. Näiteks Liisi taolised inimesed on kummalised.Inimene teeb suure töö ära ja nemad targutavad foorumites õigekirja üle.Kui see õigekirja probleem tundub nii suur teile siis vist polegi tervisega abi vaja?
  Äitäh.
  Tegijatele.Vist sain oma väsimuse põhjusele pihta.

 2. Mul jäi kõrvu lause tekstist, et “on toiduaineid, mis võivad Hashimoto immuunprobleemi põlistada”. Kas keegi oskab viidata, kus seda infot leida võib. Olen uus ja seetõttu võib juhtuda, et pole selle teemani veel jõudnudki. Igal juhul on kõik fantastiliselt tähelepanuväärne materjal.
  Ja veel: minu arust on väga hea eesti keel. Küllap ma pööran tähelepanu sisule, sest tavaliselt oskan vigu päris hästi näha.

  • Alati võib omapoolset abi pakkuda, meil ei ole filoloogiharidusega keeletoimetajat ja mina, kui ma tõlgin ja tekste kokku kirjutan, ei näe tihti enam neid vigu, mis tekstis on, kuna teksti mõte on juba pähe kinnistunud ja ma loen vigased kohad õigeks. Ka lehe vedajad ei ole filoloogiharidusega ega sõnasepad, et oskaks kõiki tekste ilusateks soravateks sõnastada. Kus viga näed laita, seal tule ja aita :)

  • :) No hard feelings, Anu! Kahjuks ei ole võimalik seda abi oma töökoormuse tõttu pakkuda, aga arvestades, et Hingepeeglil on päris suur lugejaskond, võiksid avaldajad selle teenuse kasutamise peale siiski mõelda. Samuti on olemas eesti keele speller filosoft.ee, mis pisut aitaks. Sõbraliku märkuse korras lisan veel, et haigused nagu Parkinson, Alzheimer, Hashimoto kirjutatakse eesti keeles suure algustähega. Edu!

   • Ei ole neid raskeid tundeid, ei ole ;) Ma oleks ammu maha surnud, kui iga kommentaari südamesse võtaks. Seda, et keel on hoopis muud kui see, mis minule koolis õpetati, on mulle ammu selgeks saanud ja osad muutusei ei kipu minu ajuehitusega ühilduma ja osade asjade pale lihtsalt ei oskagi tulla. Kui keegi viitab, siis lähen uurin ja punnitan silmi, et misasja, päriselt või? Aga eks see ole paratamatu, et keel muutub, jama on selles, et jõuad sa siis nuhkida kuna ja mis ära muudetud on, kui mingit sellekohast infot ei laeku enne kui kellegi märkuse näol :(

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi