Hashimoto, mineraalid, vitamiinid ja ravimid II osa

0
8357

2Mao alahappesus

Foto Meduzo

Seedeensüümide, probiootikumide ja täiendav happe manustamine võib osutuda vajalikuks, et aidata valke seedida. Betaiini koos pepsiiniga kasutatakse maohappe taseme tõstmiseks ja on saadaval kapslitena. Manustada tuleb peale valgurikast toitu, alustades ühest kapslist toidukorra kohta. Doosi tuleks suurendada kapselhaaval toidukorra kohta, kuni liighappesuse sümptomid – nagu kõrvetustunne – tekivad. Selles punktis tead, et sinu õigeks doosiks on üks kapsel vähem kui see kogus, mis tekitas kõrvetustunde.

Foto: Iherb
Foto: Iherb

Betaiin pepsiini tiitrimisnäidisega: Eine nr 1: üks kapsel, nähte pole. Eine nr 2: kaks kapslit, nähte pole. Eine nr 3: kolm kapslit, nähte pole. Eine nr 4: neli kapslit, kerge põletustunne kõris. Õige doos: kolm kapslit eine kohta. Kui tellida seda toodet näiteks Iherbist, siis esmakordsel tellimusel lisa maksmisel allahindluskood: MMQ155 ja saad oma esimeselt tellimuselt soodustust 5-10 dollarit, olenevalt tellimuse kogumaksumusest.

Paljud inimesed on hämmingus, kui palju enam energiat nad saavad, kui nad hakkavad seedeensüüme söögi juurde kasutama. Seedeensüümid peavad toetama sinu enda keha happetootmist ja aitama lagundada toitaineid söödavast toidust. Mõne aja möödudes peaksid suutma hakkama saada ka ensüümideta, kuna su enda organism hakkab tootma piisavalt maohapet.

Foto: Your Vascular Health
Foto: Your Vascular Health

Toitained, mis on vajalikud  korralikuks kilpnäärme tööks: seleen, raud, A-vitamiin, E- vitamiin, B rühma vitamiinid, tsink ja kaaliumjodiid. Teised toitained, mis pole otseselt seotud kilpnäärmefunktsiooniga, on olulised immuunsüsteemile, sooltele, maksale ja  neerupealiste tööks. Hashimoto diagnoosiga inimestel on ka madal B12 tase ja antioksüdantidest seleeni, E-vitamiini ja glutatiooni, tsingi ja ferritiini tase. B12 madal tase võib viia aneemiani, soolte limaskesta näsakeste (mis aitavad toitainetel sooltest imenduda) alaarenguni ja puuduliku seedimiseni. B12 leidub loomses valgus. B 12 vabastatakse imendumiseks maohappe ja proteaasi (maos leiduva ensüümi) aktiivsuse läbi. Maohappe vähesusega hashimoto põdejatel on oht B12 puudusele.

Leibade ja foolhapperikaste teraviljade söömine võib maskeerida selle puudujäägi laboratoorsete uuringute puhul. B12 on leitav loomsetes toiduainetes nagu kala, liha, munad, piim ja piimatooted. Üldiselt pole B12 leitav taimetoidus, seetõttu on taimetoitlastel ja eriti veganitel risk selle puudujäägile.

Foto: CLN
Foto: CLN

B12 toidulisandi kasutamine on veganitele hädavajalik ja võib olla abiks neile, kellel on madal maohappesus, kuniks nende seisund saab parandatud, kuna B12 esineb vabal kujul ja ei vaja lahutamist. B12 asendajad on tableti, keelealuste vedelike ja süstide kujul. Keelealune variant on soovitatav neile, kellel on imendumisprobleemid ja see on ka kindlam variant kui süstid. Keelelaused doosid 1mg (1000mcg) kuni 3 mg (3000mcg) B12 kord päevass 10 päeva jooksul, seejärel kord nädalas 4 nädalat, siis kord kuus, on olnud effektiivne B12 taseme tõstmisel B12 puuduse käes kannatajate puhul.lhv seb swed nordea

 

Eelmine artikkelMärgid sellest, et sa oled endiselt ori
Järgmine artikkelEesti hashimotolaste esimene kokkutulek
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi