Hiina meditsiini kohaselt on õige aeg …

5
55781
Tagasi
Järgmine

Traditsiooniline hiina meditsiin – TCM

Oled tähele pannud, et teatud aegadel sinu tuju või energiatase muutub ja sa ei omaks nende üle nagu absoluutselt mingit kontrolli? See, et sinu tujud või energiatase muutub, võib olla tekitatud mitme erineva põhjuse poolt nagu veresuhkru tase, hormoonid, aju keemiline kõikumine, need kõik mõjutavad sinu emotsioone, tujusid ja ka energiataset. Seevastu traditsiooniline hiina meditsiin (TCM) aga põhjendab neid muutusi veidi teisiti, kui sa harjunud oled. TCMi kohaselt seletatakse kõik need muutused lahti just inimeses endas oleva bioloogilise kehakella poolt.

Foto: Dr.Roya Alizadeh
Foto: Dr.Roya Alizadeh

TCMi kohaselt on inimese keha iga organ seotud teatud kellaajaga ööpäevas, mil Qi – eluenergia, on just oma laineharjal just selle organiga, andes talle kõige enam energiat.

Äärmiselt oluline on teada seda, et TCMi kohaselt ei ole kõikide organite töö just selline nagu me oleme harjunud lääne meditsiini kohaselt neid vaatlema. TCMi kohaselt on siin  lähtutud sajandite pikkuse vaatluse, praktiliste kogemuste läbi, mitte ei põhineta raudkindlate teaduslike funktsioonide kohaselt nagu seda teeb lääne meditsiin. Seetõttu on ka hiina meditsiini kohaselt erinevatel organitel nö teine funktsioon, kui me oleme harjunud seostama lääne meditsiinis teatuid organeid.

Hiina meditsiini kohaselt seostatakse iga organiga ka erinevaid emotsioone ning just need emotsioonid võivad kaasa aidata või takistada teatud organite tööd.

Millised organid ja emotsioonid on seotud teatud kellaajaga?

Kas teadsid, et vastavalt traditsioonilisele hiina meditsiinile (TCM), on igale meie füüsilise keha vajadustele õige aeg? Millal on parim aeg armatsemiseks, millal aga soolte tühjendamiseks, millal tukastamiseks, millal töö tegemiseks jne?

Foto: Andy Peloquin
Foto: Andy Peloquin

Kui aus olla, siis ei ole ma ise kunagi varem selle peale mõelnud, aga mida rohkem olen hakanud oma keha jälgima, seda rohkem ühildub see tegelikult hiina meditsiini kehakellaga.

Qi – keha eluenergia liigub kehas nii nagu laine liigub läbi vee. Kui meie keha eluenergia lainehari jõuab teatud kellaaegadel erinevate organiteni, siis sel ajal on just need tegevused, mis on seotud vastava organiga, kehale kõige loomulikumad.

TCMi kohaselt on iga meie keha organ seotud kellaajaga ning seetõttu  õpetatakse, et eluenergial Qil, on iga organit läbides oma nn haripunkt, mil Qi levib läbi teatud organi. Selleks jaotatakse hiina meditsiini kohaselt 24 tunnine ajatsükkel kaheteistkümneks 2-tunniseks ajatsükliks ehk “12 maiseks oksaks” – Zi, Chou, Yin, Mao, Chen, Si, Wu, Wei, Shen, You, Xu ja Hai. Inimesel on 12 energiakanalit ehk 12 kehameridiaani, mis moodustavad ühtse energia ringtee ning igaüks neist on seotud mõne elutähtsa organiga. Selle kahe tunni jooksul, mil Qi läbib teatud meridiaani, muudab ta selle parasjagu kogu keha ülejäänud organitest kõige aktiivsemaks ning mõjutab sellega ka teatud emotsioone.

Kui sinu energiakanalid on ummistunud või blokeeritud, siis tekivad kehas vaevused või emotsionaalsed tasakaalutused, erinevate emotsioonide üleküllus, ehk teatud emotsioonid võimenduvad, näiteks kurbus, nostalgia, melanhoolia, viha, ägedus, hirm, mure, hingepiin, vaevatus, liigne erutatus, ülemäärane lõbusus, skeptilisus, kriitilisus, kinnisideed jne.

Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Loe seda edasi” või otsi rippmenüüst endale huvipakkuv lehekülg.

Tagasi
Järgmine
Eelmine artikkel“Iseseisval” koloniaalmaal läbiviidav genotsiid
Järgmine artikkelKolme väsinud emme rapsoodia – video
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

5 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi