Hiina meditsiini kohaselt on õige aeg …

5
54504
Tagasi
Järgmine

Mao – 05:00-07:00

Näiteks kella 5-7 vahel hommikul on verevool ning Qi kõige aktiivsem just jämesooles. Teadaolevalt vastutab jämesool meie soolestiku liikumise eest. Ja ilmselt ei ole see sulle või vähemalt paljudele inimestele üldse uudiseks, et enamik inimesi tühjendab oma soolestikku just hommikuti, suhteliselt esimese asjana.

Foto: Nutrition Review
Foto: Nutrition Review

Ilmselt küsid, et kuidas see teadmine sind aidata saab? Saab küll, eriti siis, et kui oled inimene, kes vaevleb pideva kõhukinnisuse käes. Suurima tõenäosusega saad sa oma vaevast lahti nii umbes kella 6 paiku hommikul, kui mõnel muul ajal päevas. Olin ka ise kunagi üks neist inimestest, kes vahest ei suutnud kolm päeva midagi väljutada, sest pidevalt oli kõht kinni, aga pärast seda, kui muutsin oma toitumist ja ka hakkasin suuremat tähelepanu pöörama oma keha tunnetamisele ning teda rohkem kuulda võtma, avastasin enda jaoks, et tõesti, just sellel varahommikusel ajavahemikul oli kõige lihtsam omi toiminguid ajada. Lisaks sellele kaovad ka soolestikuga seotud probleemid, kui sellest harjumusest kinni pidada.

Lisaks TCMi kohaselt on äärmiselt kasulik harjutada oma soolestikku tühjendama just sellel ajavahemikul, sest seda tehes väljutad sa kõik eelmise päeva kogunenud toksiinid ning ei lase neil kuhjuda. Toksiinide kuhjudes (kõhukinnisuse käes vaeveldes) ei ole sul päevaks energiat, oled tujukas, väsinud. Kui aga soolestiku töö normaliseerub, muutud sa ka energilisemaks ning ka sinu tujukus ja väsimus väheneb või kaob.

Lisaks on sel ajal hea end pesta, juukseid kammida. Hiinlased usuvad, et juuste kammimine vabastab sinu meeled sinna kogunenud energiatest. Lisaks aitab sel ajavahemikul juuste kammimine sul äratada ummikusse jooksnud mõtted ja tunded, lastes neile leida lahendusi.

Emotsioonid, mis on seotud jämesoolega, on just sellised “ummikusse jooksmised”- seostuvad suuresti kõhukinnisusega, lein, kurbus ning melanhoolia.

Kui sa tunned end sellel kellaajal suurepäraselt, siis ei ole sul kas probleeme jämesoolestikuga või ei ole sa emotsionaalselt erinevate jämesoolestiku probleemidega seotud nagu lein. Kui sa aga tunned end sellel ajavahemikul eriti tõredana, siis on sul probleeme pragusel momendil emotsionaalsel tasandil või oled oma eluga ummikus või on sul tõsiseid probleeme soolestikuga. Lahenda emotsionaalsed probleemid ja füüsilised järgnevad sellele.

Tagasi
Järgmine

5 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi