Järjekordselt: USA vähiinstituut tunnustab marihuaana tõhusust vähiravis

0
4333

Järjekordne ametlik uuringukanal, mis kinnitab kanepi – selle ülemaailmsete seadusandjate poolt kurjaks narkootiliseks aineks tituleeritud – tõhusust vähiravis. Milles asi? Ma arvan, et enamus teab vastust …

Nüüd Telegrami teksti juurde.

USA riiklik vähiinstituut (National Cancer Institute – NCI), mis on osa riiklikest terviseinstituutidest (National Institutes of Health – NIH) avaldas hiljuti raporti, milles väljendati seisukohta, et marihuaana tõkestab erinevat tüüpi rinnavähi rakkude eluvõimelisust ning aeglustab või peatab täielikult mõningate kopsuvähi rakkude kasvu. Samuti on tunnistatud, et marihuaana võib olla abiks jäme- ja pärasoole vähi ravis.

Patsientide õigusi kaitsva ühingu advokaat Matthew Pappas ütles NCI raportile viidates: „Föderaalvalitsuse jätkuv rünnak inimeste vastu, kellele nende raviarsti poolt on välja kirjutatud meditsiiniline kanep, on silmakirjalik, võttes arvesse kanepi kasutegurit, mida kinnitab nende enda riiklik vähiinstituut.“

Pappas tegeleb igapäevatöös patsientidega, kellel püütakse piirata meditsiinilise kanepi kättesaadavust. Paljud omavalitsused püüavad seadustega takistada inimesi ravimi omandamisel. Hiljuti aga oli Los Angelese linnavalitsus sunnitud meditsiinilise marihuaana keelu tagasi võtma, kuna linnavalitsuse liige sai vähidiagnoosi ja meditsiinilise marihuaana retsepti.

Oodatava kahjuliku mõju asemel hoopis kasu

spain-hempRiiklik vähiinstituut on uurinud ka seda, kas meditsiinilise marihuaana suitsetamine toob kaasa suurema kopsuvähi riski kui selle tarbimine suukaudselt. Uurimused ei kinnita statistilist seost marihuaana suitsetamise ja kopsuvähi vahel. California ülikooli pulmonoloog Donald Tashkin ütles, et uuringute tulemused olid vastupidised nende ootustele. „Me oletasime, et marihuaana kasutamise ning kopsuvähi esinemise vahel on seos ja mida sagedasem on marihuaana kasutamine, seda tugevam peaks olema seos. Kuid me ei leidnud mitte mingisugust seost, pigem leidsime vihjeid mõningasest vähi eest kaitsvast toimest,“ ütles Tashkin.

Tashkini varasemad uuringud, mis on riiklikult rahastatud, leidsid, et erinevalt tubakast ei sisalda marihuaana nii tugevalt kantserogeenseid kemikaale ja selles sisalduv THC võib aidata vananevaid rakke hävitada enne, kui need muutuvad vähirakkudeks.

Valge Maja seisukohta uuringud ei muuda

Hoolimata valitsuse enda rahastatud teadusinstituudi uuringutulemustest, püüavad kongress ja Obama administratsioon jätkuvalt tõkestada marihuaana uuringuid. Meditsiinilist marihuaanat nimetatakse „müüdiks, mis toidab murettekitavaid väärarusaamu“. Valge Maja avalduses on väljendatud seisukohta, et ainult väike protsent inimestest, kes tarbivad meditsiinilist marihuaanat, teevad seda vähiravi eesmärgil.

Föderaalvalitsuse ametlik suund on uute keemiliste ravimite väljatöötamine. Marihuaana meditsiinilist väärust eitatakse teaduslike uurimuste tulemustest hoolimata. Samuti mõjutab valitsuse marihuaanavastane seisukoht avalikkuse eelarvamusi ja väärarusaamu meditsiinilise marihuaana legaalse kasutamise suhtes tõsiselt haigete patsientide puhul.

Kasulik laiemalt kui ainult vähi ravis

Lisaks vähivastastele omadustele on uurimused näidanud marihuaanal ka võimalikke närvisüsteemi kaitsvaid omadusi, mis võivad olla abiks neurodegeneratiivsete haiguste ravis. Marihuaanas sisalduva tetrahüdrokannabiooli abil on saadud häid tulemusi unehäirete ravis, see on kuluefektiivsem ja vähemate kõrvalnähtudega kui keemilised ravimid. Samuti on marihuaanat välja kirjutatud glaukoomi, multiskleroosi, kroonilise valu ning paljude teiste füüsiliste ja vaimsete seisundite puhul.

Kommenteerides Valge Maja kodulehel olevat seisukohta, et meditsiiniline marihuaana peaks jääma föderaalseaduste kohaselt kriminaalselt ebaseaduslikuks, ütleb Pappas: „Iga ravimi puhul peab arst kaaluma kasu ja võimalikke kõrvalnähtusid. 3000 aasta pikkuse kasutamise ajaloo jooksul meditsiinilisel eesmärgil ei ole kordagi teatatud marihuaana surmavast üledoosist. Öelda, et tuntud negatiivsete kõrvalnähtudega retseptiravimid on lubatud ja marihuaanat tohib kasutada ainult vähi või AIDS-i puhul, on jabur. On vastutustundetu käitumine muuta ebaseaduslikuks ravimit, mida on turvaliselt raviks kasutatud juba tuhandeid aastaid.“

Allikas Telegram

 

Eelmine artikkelMarjakook mandlitega
Järgmine artikkelFacebooki kasutajad aitavad luua tehisintellekti

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi