Juuste vaimne olemus

6
18413

[pull_quote_center]“Meie juuste mood võib olla ainult trend, kuid kui asja natuke uurida, võime leida, et me oleme ennast jätnud ilma ühest kõige väärtuslikumast elujõu allikast “[/pull_quote_center] – Joogi Bhajan

Kaalume võimalust, et juuksed ei ole peas ainult selleks, et hea välja näha. Inimene on ainuke olend kes kasvatab endale pähe pikad juuksed sirgudes täiskasvanuks. Jättes lõikamata, kasvavad meie juuksed teatud pikkuseni ja peatuvad  iseenesest meile ettenähtud pikkusel.  Joogide seisukohalt on juuksed looduse imeline kingitus, mis aitab koguda kundaliini energiat. See omakorda suurendab elujõudu, intuitsiooni ja rahulikkust.

Juuste lõikamine

Kaua aega tagasi erinevates kultuurides ei lõiganud inimesed oma juukseid, sest see oli osa sellest kes nad olid. Sageli kui rahvas vallutati või orjastati, lõigati nende juuksed maha, et näidata nende orjust. Oli ka teada, et see toimib karistusena ja vähendab orjastatute võimu.

Laubal asuvad luud on poorsed ja nende ülesanne on edastada valgust käbinäärmele, mis mõjutab aju aktiivsust, kilpnääret ja suguhormoone.  Tukkade ette lõikamine, mis varjab laupa takistab seda protsessi. Kui Tšingis-khaan vallutas Hiina, leidis ta, et hiinlased on väga targad ja intelligentsed inimesed, kes ei lase end allutada. Sellepeale nõudis ta, et kõik naised riigis lõikaks oma juuksed maha ja kannaks tukka, sest ta teadis, et see aitab hoida neid arglike ja kergemini kontrollitavatena.
Kui terved hõimud ja rahvused vallutati, siis juuste lõikamine muutus nii levinuks, et sellest kasvas välja mood.

 Rachel-bilson-hair-with-bangs  images3  images2

Juuste teadus oli üks esimesi tehnoloogiaid mida joogi Bhajan Ameerikasse jõudes inimestele tutvustas.

[pull_quote_center]Kui juustel lubatakse saavutada oma täielikult küps pikkus, siis fosfor, kaltsium ja d- vitamiin toodetakse ja sisestatakse lümfisüsteemi vedelikku ja lõpuks seljaajju läbi kahe peaaju kanali. Selline iooniline muutus loob tõhusama mälu, suurema füüsilise energia ning paranenud vastupidavuse ja kannatlikkuse.[/pull_quote_center]

Joogi Bhajani selgitas, et kui te  otsustate oma juukseid lõigata, siis mitte sa ei kaota ainult seda lisa energiat, vaid teie keha peab andma ära suure koguse energiat ja toitaineid, et taastada puudu olevaid juukseid.

Lisaks sellele on karvad nagu antennid, mis aitavad koguda ja suunata päikese ja prana (elu jõu) energiat otsmikusagarasse. See on aju osa mida te kasutate mediteerimiseks ja visualiseerimiseks. Need antennid toimivad kui juhtmed, mis toovad teile suuremates kogustes peenemat kosmilist energiat. Selleks, et need antennid taastuks kulub arvatavalt umbes 3 aastat alates viimasest lõikusest.

Kundaliini juuksehooldus:

Indias on Rishi kui teada tuntud tark, kes kammis või rullis päevaks oma juuksed pealae peale, et anda ajurakkudele energiat ja ööseks kammis taas alla. Rishi sõlm annab energiat sinu magnetväljale ja stimuleerib aju keskel olevat ajuripatsit.

[pull_quote_center]Selline käbinäärme aktiveerimine toodab eritist mis on kesksel kohal loomaks kõrgemat intellekti, samuti kõrgemat vaimset taju-Joogi Bhajani[/pull_quote_center]

Juuksed neelavad päeval päikese energiat, kuid öösel kuu energiat. Hoides päeval juukseid üleval ja öösel all, aitab see energia imendumise protsessile palju kaasa.  Ööpäevast elektromagnetvälja kõikumist juustes aitab veel tasakaalustada nende ööseks punumine.

Katkised Juukseotsad:

Lahtised laiali olevad juuksed võivad põhjustada katkisi juukseotsi. Selle asemel, et neid kärpida ja kaotada nö. antenne soovitab Joogi Bhajan määrida ööseks juustesse väike kogus mandli õli nii, et see saaks enne imenduda kui läheb pesemiseks. Hoides oma juukseid päeval kaetuna ja ülesse sätituna aitab see neil paraneda. Kui teil on pikad juuksed, siis proovige kas te tunnete vahet, kandes juukseid üleval ja kaetuna ,või täiesti all ja lahtisena.

 split-ends  split  fsplits(1)

Märjad juuksed

Aasta pärast talvist pööripäeva istus Yogi Bhajani meie elutoas märgade juustega. Ta selgitas, et laseb enne juustel täielikult kuivada ja siis sätib need ülesse, et vältida peavalu. Kui sättida ülesse märjad juuksed, siis kipuvad need kahanema, lähevad pingesse ja võivad isegi kuivades puruneda. Parema ideena soovitab ta võtta aega ja istuda rahulikult päikese käes ja lasta juustel loomulikult kuivada, mis aitab ka natuke D vitamiini omandada. Joogid soovitavad juukseid pesta iga 72 tunni tagant (tihedamini kui on rohkem higistav peanahk).  Pesemine võib olla kasulik ka peale ärritumist, aidates emotsioone kontrollida.

Puidust kamm

Lisaks soovitavad joogid kasutada puidust kammi, sest see stimuleerib väga hästi peanahka ja ei tekita staatilist elektrit, mis takistab energial jõudmast ajju. Kui te kammite juukseid eest taha, tagant ette, paremalt vasakule ja vastupidi, siis te tunnete, et see värskendab teid, ükskõik kui pikad juuksed teil on. Kogu päeva väsimus pühitakse minema. Naistel puhul on öeldud, et kammides niimoodi juukseid kaks korda päevas, aitab see säilida noorena, tervendab menstruaaltsükleid ja silmanägemist.

Kui sa oled kiilakas või kiilanev, siis aitab mediteerimine juustest puuduvat energiat tasakaalustada. Kui te leiate oma juustest mõned hõbedased karvad, siis teadke, et hõbe või valge värv suurendab vitamiinide ja energia voolu, et kompenseerida vananemist. Vananedes, säilitamaks aju ja mõistuse tervist hoia oma juuksed võimalikult naturaalsed ja terved.

 comb  comb2  Wooden-Comb

Tagori juuksed

Joogi Bahajani rääkis aastaid tagasi naiste laagris New Mexicos järgneva loo: Tunneta kui võimsad ja ilusad on su juuksed  ja sa elad selles maailmas täiuslikku  elu . Kui Rabindranath Tagore suurepärane poeet, kes leidis jumala eneses, üritas leida sõpra aurikul, siis tema sõber ei tundnud teda ära ja kirjutas talle kirja: Me olime samal aurikul, aga ma ei leidnud sind. Tagore ütles:” Ma olin seal.Tema sõber ütles:” Ma saan aru, et sa oled nüüd jumala mõistja mees ja tahaksin teada, mis oli sinu esimene tegevus kui sa said teada, et ühtsus on meis kõigis? Tagore vastas: Kui ma nägin kõigis ühtsust, siis ma viskasin oma raseerimis komplekti ookeani, loobusin egost ja alistusin loodusele. Ma tahtsin elada vormis mis looja mulle andnud on.

Inimesed aksepteerivad  oma küpsust lastes juustel kasvada, tuues välja täieliku võimsuse ja täieliku täiskasvanu olemuse teis endas. Sellepärast leiad sa armu ja rahulikkust inimeses kellel on sünnist saadik juuksed lõikamata, kui neid hoitakse hästi. Loojal on kindel põhjus, miks ta andis teile juuksed.

 images1  kimono-japanese-clothes-long-hair-moon-rain-ribbons-sky-sword-vocaloid-497719  tumblr_mivd84Q0Q71qeb2ilo1_500

[pull_quote_center]Kui te lubate oma juustel kasvada täispikkusele ja sätite seda üles pealae peale, siis  päikese energia ja pranici elujõud juhitakse selgroogu. Et takistada selle allalangemist tuleb Kundaliini energia ja loob tasakaalu. Joogi Bhajani sõnad : Sinu juuksed ei ole seal kogemata. Neil on kindel eesmärk mida pühakud avastavad ja mille üle teised mehed naeravad.[/pull_quote_center]

Allikas

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

6 KOMMENTAARI

    • Teadaolevalt siis maa magnetpoolused vahetuvad mingi aja tagant. Viimane olevat olnud 13000 aastat tagasi. Kuna maa ise on ka elus, siis omab see samuti kundaliini energiat samamoodi nagu inimene. Ja just tiibet oli see koht kus pooluste energia ristus ja sealkohas maa seest välja lõi. Ja niimoodi saadakse automaatselt maailma spirituaalseteks juhtideks on sul juuksed peas või mitte. Kundaliini ise annab energiat kõikidele keha tšakratele. Meie aga siin päikesevaeses eestis pole nii õnnistatud tegelased, nii et igasugune lisaenergia kulub ära .

  1. Ei olegi, mõtle kus need asuvad. Kaenla all ja kubemepiirkonnas on nad selleks et nahka ja rakke ventileerida. Selle võrra on higistamine vähendatud ja kogu keskond puhtam. Loogiline värk, keha on hea mehhanism. Ja kui neid pügada, siis keha jällegi ju hakkab neid kiirelt taastama kasutades ära hulgaliselt vitamiine ja mineraale mis muidu energiaks ja heaoluks läheksid.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi