Kask rahvameditsiinis

0
12069

2Raviomadustest

Foto: Dreamstime

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

Üldiselt on nii kasepungad kui ka tema lehed oma ravitoimelt väga universaalsed:

  • äärmiselt tugeva põletikuvastase ning taastava toimega
  • tugevad diureetikumid, soodustades higistamist, uriini ja sapi eritumist
  • abiks, kui on probleeme neerukividega või sapiteede põletikuga
  • leevendavad nii liigesepõletikku kui reumat

Mille pärast on siis kaselehed ja -pungad nii universaalsed? Sest nii lehtedes kui ka pungades leidub täpselt samu raviaineid, samas lehtedes on vaiku ning eeterlikke õlisid vähem. Seevastu on lehtedes rohkem saponiine, mida on pungades kordades vähem ja seetõttu soovitatakse teed valmistada pigem lehtedest kui pungadest, sest ei ärrita liigselt neere.

Kui sul on vaja saada haige higistama või liigne kehasse kogunenud vedelik välja, siis on kasepungad ja -lehed suurepäraseks abimeheks, kasutades neid näiteks teesegudes koos teiste ravimtaimedega või siis puhtal kujul, olenevalt sellest, mida parasjagu saavutada soovitakse.

Ära unusta seda, et oma kuivatatud kasepungad või -lehed tuleb sul hoida tumedas anumas või paberkotis, valguse eest kaitstuna. Kui aga teed erinevaid segusid, tinktuure, tõmmiseid, siis hoia neid ka kindlasti kas tumedas pudelis või kapis valguse eest kaitstuna!

Vanarahvas kasutas kasepunga- või noorte lehtede viinaleotist reuma suurepärase määrderavimina.  Ka võis seda tinktuuri mõne tilga kaupa kõhuvalu korral sisse võtta. Kasepungi kasutatakse alternatiivmeditsiinis tripperi (gonorröa), erinevate suguhaiguste kui ka vähiraviks.



lhv seb swed nordea

 

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi