Kask rahvameditsiinis

0
11830

3Kaselehtede ja -pungade kogumine

Foto: Plants Wallpapers

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

Kui leiad, et vajad samuti kaselehti ja -pungi, siis soovitan neid korjata neilt kaskedelt, mis kasvavad võimalikult puhtas looduses, näiteks kaasikutest, eemal suurtest linnadest ja teedest, sest seal on lehed puhtamad autode heitgaasidest pärit toksilistest ainetest.

Kasepungi on kõige lihtsam varuda raielankidelt. Maarahvas on sealt oksakubud koju toonud ning neist pärast pungade eemaldamist luuad valmistanud. Tänapäeval paljud inimesed enam luuda valmistada ei oska, aga see on oskus, mis tuleks taaskord ausse tuua. Milleks osta poest plastikust luudasid, kui loodus pakub meile neid tänutundega?

Pea meeles, et nii kasepungad kui ka lehed kuivatatakse õhukese kihina paberil või riidel, jahedas hea ventilatsiooniga ruumis. Miks? Sest soojas ruumis võivad pungad puhkeda ja droogina kasutamiseks kõlbmatuks muutuda. Millal pungad ja lehed on kuivad? Siis kui neid peos pigistades nad krõpsudes purunevad.

Vastunäidustused

Kaselehti ja pungi ei tohi ravimtaimedena kasutada inimesed, kellel on:

  • neerupuudlikkus
  • kuseteede ägedad haigused
  • on rasedad
  • individuaalne tundlikkus (võib tekkida neeruparenhüümi ärritus)


lhv seb swed nordea

 

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi