Kurkumiini imendumine

3
22109

India inimesed käsitlevad kurkumit, kui “püha pulbrit”

Foto: Healthy Eeating Fan

Indias on kurkumit, kui “püha pulbrit” kasutatud juba sajandeid haavade, infektsioonide ja teiste tervisehädade raviks. Tänapäeva teadus on kinnitanud selle folkloori väited ja leidnud hämmastavat toimet ja mõju antioksüdandina, vähivastase ja viirusevastase toime, antibiootikumina ning veel muid omadusi. See parandab immuunsüsteemi 5-8 korda paremini kui C-vitamiin seda just oma kõrge antioksüdantide osakaalu tõttu. Kurkum on isegi nii tugev, et pühib minema hüdroksüülradikaalid, mida mõned peavad kõige reaktiivsemaks kõikidest oksüdantidest. Hiljutised uuringud näitavad, kuidas kurkumiin tegutseb – sisenedes raku membraanidesse ja vahetab seal füüsikalised omadused ning muutes need rohkem distsiplineeritumaks. Uuringu juhtiv uurija kirjeldab seda, kui kurkumiin siseneb rakku: ” Membraan muutub segaselt ja lotendavalt olekult rohkem distsiplineeritumaks ja korrapärasemaks, et sellest läbivoolavat informatsiooni on võimalik kontrollida.”

See parandab rakkude vastupanu nakkusele ja pahaloomulistele kasvajatele ning aitab ära hoida mõningaid allpool loetletud rasked haigused nagu:

 • tsüstiline fribroos
 • II tüübi diabeet
 • Chrone´i haigus
 • psoriaas
 • reumaatiline artriit
 • kae
 • sapikivid
 • lihaste kärbumine
 • põletikuline soolehaigus

Kas kurkumiga on võimalik vähki ennetada?

Indias, kus kurkumit kasutatakse väga palju, on nelja enimlevinud rinna-, eesnäärme-, käärsoole ja kopsuvähki haigestumiste arv 10 korda väiksem kui USAs. Tegelikult eesnäärmevähk, mis on USAs enim diagnoositud vähk meestel on Indias haruldane ning see on tingitud kurkumis esineva kurkumiini tõttu.

Dr. William LaVally Austinist Texase osariigist, kes on tipparste loodusliku vähiravi arstidest, jagas hiljuti olulist teavet, et huvitaval kombel on kurkumiinil olemas teda toetav kõige tõenditerikkam kirjandus, et kurkumiinil on vähivastane toime ja sellist tõenditeallikat pole ühelgi teisel toitainel.

Näiteks vaadates uuringuid, siis kurkumiinil võivad olla sellised vähkiennetavad seosed:

 • Pärsib rakkude ümberkasvamisest normaalsest kasvajaliseks ja inhibeerida juba olemasolevaid kasvajarakke
 • Aitab kehal hävitada juba muteerunud vähirakke ning ei lase neil levida üle kogu keha
 • Tõstab maksafunktsiooni
 • Pidurdab valkude sünteesi, arvatakse, et neil on oluline roll kasvaja tekkimisel
 • Ennetada anti-angiogeneesi

Kui kurkumiin on sisenenud rakku, siis mõjutab ta seda enam kui 100 erineval viisil. Huvitaval kombel kehtib see ka  metaboliit kurkumiini ja tema derivaatide kohta, millel on samuti vähivastased omadused. Vastavalt Texase Ülikooli doktorile Andersonile vähi keskusest blokeerib kurkumiin peamise bioloogilise raja, mida vajavad melanoom ning teised vähkkasvajad oma arenguks. See vürts tegelikult peatab  laboratoorsete tüvede melanoomi paljunemise ning viib vähirakud “enesetapule” seisates nende tuuma faktor-kappa B (NK-kB), mis on väga võimas valk, mis teadaolevalt põhjustab ebanormaalset põletikulist reaktsiooni, mis viib valikulistele häiretele nagu artriit või vähk.

Kurkum on parim lisaaine vähiraviks.

Huvitav on see, et pea iga alternatiivmeditsiini ekspert teab soovitada kurkumit pea igale vähitüübile ja  näib olevat universaalselt kasulik. See on ainus lisaaine, mis kindlalt toimib. Arvatakse, et sellest saab tulevikus üks enimlevinud vähivastaseid lähenemisviise toitainete baasil üldse.

Et saada kurkumiinis täielikku kasu, mida ta pakub, tuleb muretseda 100%  ökoloogiliselt puhast kurkumit. Et saada kurkumist 100% kasu, on vaja rõhku panna tema imendumisele.

Kurkumiin on suurepärane looduslik vahend võitluseks vähi vastu. Kurkumiini esineb kurkumis, aga paljud ei tea seda pisiasja, et kurkumiin ei imendu nii lihtsalt meie organismi. Kurkumiini on saadaval igasuguste toidulisandite vormis ja seda on vaja suurtes kogustes, et saavutada vähivastane toime. Kurkumiini tüüpilised vähivastased annused on kuni kolm grammi bioloogilist kurkumiini ekstrakti kolm kuni neli korda päevas ja seda on väga raske saavutada, kui kasutada traditsioonilisi kurkumi pulbreid.

Üheks võimaluseks on teha mikroemulsioon, ühendades 1 sl kurkumipulbrit 1-2 munarebuga ning 1-2 tl sulatatud orgaanilise kookosõliga. Edasi kasutada saumikserit, et emulgeerida kogu saadud segu.

Teiseks viisiks kurkumiini imendumise suurendamiseks on panna 1 sl kurkumipulbrit liitri keeva vee sisse. Kindlasti peab vesi pulbri sisestamise ajal keema, sest see ei toimi vastavalt vajadusele, kui lisada pulber toasooja vette ning siis vett kuumutada koos kurkumiga. Pärast 10 minutilise keetmise järel, saate 12% lahuse, mida saate pärast jahtumist juua. Kurkumiini sisaldus vees aja jooksul kahaneb, umbes kuue tunni möödumisel on järgi jäänud 6% lahus. Seega soovitatakse saadud lahus ära juua maksimaalselt nelja tunni jooksul. Veel on puine maitse, aga saadud lahus ei olegi tehtud maitseelamuseks vaid ravi eesmärgil.

Hoiatuseks: kurkumil on tugev kollane pigment ja kui te ei ole ettevaatlikud, siis see on plekk, mida te ei pruugi enam pindadelt maha saada. Et vältida “kollase köögi” sündroomi, soovitatakse kurkum vette segada pliidil, millel on kubu, (auruimur) et kurkumipulbri jäägid ei satuks ülejäänud kööki.

Võite kasutada pulbri asemel ka värsket kurkumijuurt, sellel on selline maine/mullane ja kergelt piprane maitse või siis puhast kurkumipulbrit, mitte karripulbrit, sest karrid sisaldavad väga vähe kurkumiini.

Kindlasti loe veel kurkumi kohta läbi ka need postitused:

Allikas

Soovid meid toetada, vali endale sobiv pangalink ning kasuta rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE212200221058508715 (Swedpank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist on sinule enim kasu olnud”. Iga kolme kuu tagant loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu annetatud summa sulle vähemalt 10x tagasi!lhv seb swed nordea

 

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelKriisinäitlejad – elame manipuleeritud maailmas
Järgmine artikkelEttevaatust – Suur UFO konverents USA-s
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

3 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi