Maie Matšenas: Uus tasand inimeste tervisliku seisundi analüüsimises on hädavajalik

0
2151

Eestisse on juba mõne aja eest jõudnud Saksamaal välja töötatud teadustehnoloogia, mis aitab mõista konkreetseid seoseid mateeria ja teadvuse vahel. TimeWaver tehnoloogia abil saab ligipääsu infoväljale, kus kohtuvad mõtted, tunded ja tahe ning see võimaldab analüüsida inimest erinevatel tasanditel tervikliku olendina. Seda avastust on juba tunnustanud mitmed perearstid kogu Euroopas, paljud Eestimaa inimesed aga on käinud sellega tutvumas ja usaldanud oma sisemaailma avastamise, tundmaõppimise ja tervendamise TimeWaveri tehnoloogiale. Üks neist inimestest on ettevõtja, hambaarst ja positiivse mõtlemise levitaja Maie Matšenas, kellega alljärgnev intervjuu ka läbi viidi.

Fotol: terapeut Liis Kuurme ja Dr. Maie Matšenas
Käisite TimeWaveri katsetusel. Olid teil selles osas mingid eelarvamused, võttes arvesse seda, et täiendav meditsiin ei ole teadusliku meditsiini poolt veel täit tunnustamist leidnud?

Olen alati uudishimulik uute analüüsi- ja ravivõtete suhtes ning püüan enda oskuste ning teadmiste piires pakutavat teadvustada ja ka kasutada.

Ajaloost on teada, et läbi aastasadade või ka aastatuhandete on arstid paljut uut meditsiini puutuvat katsetanud enda peal. See on vajalik, et saada vastuseid küsimustele, mis vajavad ennekõike lahendamist minus endas ning et olla ise veendunud raviomaduste tõhususes.

Info leidmine inimese enda infoväljast, kusjuures veel minevikku ulatuvalt — kas see on teie jaoks midagi müstilist?

Ta ei ole müstiline, aga on uudne. Tihtipeale on inimeste reaktsioon tundmatule ja asjadele, mida seletada ei osata, et see on müstiline. Pigem tuleks esitada küsimus, kuidas see töötab ja kas ma saaksin sellest lõpuni aru? Kas mul on huvi uurida teemat edasi ja baasteadmisi ning niipalju huvitekitavat, et minna sügavuti?

Sellise füüsikalise seadmega ma ei olnud enne kokku puutunud. Küll aga olen näinud teles erinevaid saateid, kus inimesed lahendavad erinevaid olukordi või jagavad teavet niiöelda tühjalt kohalt. Tegemist on tegelikult ka energia lugemisega, teatud võngetega, mida nad tajuvad. Neil on võime inimestena midagi sarnaselt lugeda. Järelikult peab see olema ka mõõdetav.

Kas usute, et TimeWaver on võimeline inimese infoväljast vajaliku teavet skaneerima, koostama teraapiakava ja mis kõige olulisem — seda ka distantsilt läbi viima?

Puutusin selle meetodiga kahjuks liiga vähe kokku. Selle paari tunni jooksul toimunu ei saa anda vastuseid kõigile neile küsimustele, aga mul tekkis siiras huvi ning ma saan aru, miks inimesed on otsinud paremat analüüsimismeetodit. Ilmselgelt on 21. sajandil aeg inimese ravis astuda uuele tasandile, sest arvestades meid ümbritseva muutumisega, on inimese ravi jäänud eelmise sajandi tasemele.

Vaimsetest asjadest huvituvad inimesed puutuvad enamasti kokku luust ja lihast inimestega, kellel on võime lugeda minevikumustreid läbi oma tajude. TimeWaver aga on masin. Kas see tegi katsetuse lihtsamaks või keerulisemaks?

TimeWaver teeb sellise küsimuse asetuse korral katsetuse lihtsamaks, sest inimeste puhul jääb alati inimlik faktor ehk teise inimese enda tunded, mõtted, suhtumine, tõlgendused, läbielatud kogemused ehk palju muud “müra”, mis võib olla hoopis takistavaks. Subjektiivsus ei ole alati hea.

Kas kogu katsetuse läbimine andis Teile mingi erilise kogemuse? Oli saadud teave Teie arvates tõene? Kas Te tunnetasite mingil moel, et see töötab?

Kuna masin annab küllalt palju infot, siis jõudsime selle ajavahemiku jooksul rääkida peamiselt ühest mind huvitavast teemast. Sessiooni läbiviija ütles korduvalt, et ta saab anda info, aga on minu valik, kuidas ma sellega edasi tegelen. Tegelemine tähendab, et mingi lähiaja jooksul tuleb endaga ise tegeleda, mõelda, vaadata enda sisemusse. Selles mõttes oli huvitav ja alati on võimalus seanss katkestada öeldes, et ei soovi edasi minna.

Samas aga kui juba minna seansile, siis on ikka hea minna minu arvates lõpuni. Selles mõttes niinimetatud tegelemine alles kestab. Kaugtervenemise protsess arvatavasti ka. Hetkel on mul vara midagi selle kohta siiski öelda. Olen alati kõige uue suhtes pigem positiivselt meelestatud ja ilmselt vastaksin poole aasta pärast meelsamini.

Praegu on vaimsete asjadega tegelemine üha populaarsust koguv nähtus. Kui palju teie nende asjadega tegelete? Peate te seda lihtsalt järjekordseks trendiks või näitab see inimeste tüdimist materiaalsusest ja pööret vaimsuse poole üleüldiselt?

Sellele küsimusele ma juba osaliselt vastasin. On uus sajand kogu oma tehnoloogia arenguga, aga inimese analüüsimises ning ravis ei ole olulisi muutusi, võrreldes eelmisel sajandil leiutatuga. Täiesti uus tasand on tegelikult hädavajalik ning tublid on need inimesed, kes seda üritavad. Alati on hea algus see, millest saab edasi minna, täiustada ja parandada tehtut, muuta seda veelgi täpsemaks.

Ma ei jagaks maailma kaheks erinevaks lahutamatuks pooleks, materiaalseks ja vaimseks. Tegelikult on inimesed enamuses jõudnud arusaamisele, et tegelikkuses eksisteerib nähtav maailm ja nähtamatu maailm. See on kõige alus. Varasemalt valitses arusaam, et on olemas ainult nähtav maailm.

Monika Kuzmina

Energiavahetus 2017

Kui leiad, et meie tegevus väärib sinu toetust, siis oleme sulle sinu energiapanuse eest ülimalt tänulikud. Oma energiavahetust saad jagada sinule sobiva pangalingi kaudu ning kasuta selleks rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE247700771001908595 (LHV) või EE212200221058508715 (Swedbank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.
Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis iga kolme kuu tagant: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad kingitused. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

lhv seb swed nordea

 

Eelmine artikkelInglisõnumid sõbrapäeva nädalaks
Järgmine artikkelInglisõnumid veebruari eelviimaseks nädalaks

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi