Ravimtaimed, mis aitavad hingamisteede haiguste korral

2
26607

1Hingamisteede haigused kohal

Foto: Rebecca Sornson

Nagu juba meediast lugeda võib, siis erinevad hingamisteede haigused on ka Eestisse jõudnud ja hingamisteede haigustest ja nende sümptomitest kiputakse paranema aeglasemalt. Kui otsustad valida loodusravi asemel antibiootikumid, siis teed sa karuteene oma kehale, nimelt peale selle, et riskid iga pisema häda korral antibiootikume võtta nende resistentsuse tekkimise võimalusega, vaid ka võtad kehalt ära võime nende probleemidega ise hakkama saada. Erinevad ravimtaimed mitte ainult ei tõsta kopsude tegevust, vaid ka ravivad erinevatest infektsioonidest ja parandavad kopsude kahjustusi. Alljärgnevalt 15 erinevat ravimtaime, mis aitavad parandada kopsude tegevust.

Teeleht (Plantago major)

Foto: Efloora
Foto: Efloora

Teelehe lehti on kasutatud sadu aastaid leevendamaks köha ja rahustada ärritunud limaskesti. Selle taime paljud aktiivsed koostisosad näitavad antibakteriaalseid ja antimikroobseid omadusi, ka on ta põletiku- ja toksiinidevastase toimega. Erinevate kliiniliste uuringute käigus on leitud, et teelehed on suurepäraseks abimeheks köha, külmetuse ja kopsuärrituste korral. Teelehtede kasutamisel on tark pöörduda enne taimetarga poole, et tema määraks kindla annuse ja sageduse vastavalt haiguse raskusele. Teelehti võib kombineerida paljude alljärgnevate ravimtaimedega, et saada paremat tulemust.

Kanep (Cannabis sativa)

Foto: Clare People
Foto: Clare People

Kui kanepit kasutada läbi bongi, siis tema mürgised ühendid, mis tekivad tema põletamisel, on eemaldatud (mitte täielikult). Taimest ekstraheeritud kannabinoidide eeterlike õlide aure sisse hingates leevendavad nad oluliselt suitsetamiset tingitud ärritust suuõõnes. Kanep on suure tõenäosusega üks kõige tõhusama vähivastase toimega taim maailmas; mitmed erinevad uuringud on näidanud, et see stimuleerib kannabinoidiretseptorite aktiveerumise teatud geenides ning suurendab kannabinoididele iseloomuliku anti-invasiidset toimet. Kanepiga aurutamine võimaldab toimeainetel stimuleerida keha loomulikku immuunsust ning oluliselt vähendada nakkuste levikut. Eriti suurtes kogustes kannabinoidide aurustumine avab hingamisteed ja põskkoopa, käitudes nagu bronhodilataator. Selle toime on tõestatud ravimaks ning tagasikeeramaks astmat.

Lagritsajuur (Glycyrrhiza glabra)

Foto: Scanpix/Corbis
Foto: Scanpix/Corbis

Lagrits on üks kõige laialdasemalt tarbitav maitsetaim terves maailmas. Traditsioonilises hiina meditsiinis esineb lagritsat kõige enam, sest usutakse, et see taim sobib kõige paremini kokku teiste ravimtaimedega. Lagritsal on rahustav toime, pehmendab kurgus olevat limaskesta, eriti veel kopsu ja magu ning samal ajal puhastab mistahes limaskesti, mis vajavad põletiku korral immuunsüsteemi toetamist. Vähendab ärritust kurgus ja on köha lahtistav. Saponiinid (nagu pesuvahend) lahtistavad hingamisteedes oleva lima ja selle tagajärjel saab keha selle kergelt väljutada. Lagritsas leiduvad ühendid aitavad leevendada bronhospasme ning blokeerivad vabade radikaalide rakke, mis tekitavad põletikku ja kitsendavad hingamisteid. Neil ühenditel on ka antibakteriaalne ning viirustevastane toime ja aitavad organismil võidelda viiruste ning bakterite tüvedega, mis põhjustavad kopsuinfektsioone. Glütsürrisiinhappe sisaldus ja flavonoidid võivad ennetada kopsuvähirakkude tekkimist, mis tähendab seda, et nad võivad ennetada isegi kopsuvähki.

Tagasi
Eelmine artikkelKas eestlasel peaks olema õigus valida oma sissetulekut?
Järgmine artikkelLooduslikud valuvaigistid
Diana
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

2 KOMMENTAARID

  1. Mul on juba mitu aastat õhupuudus aga arstid ei ole sellest välja teinud.NÜÜD OTSIN ABI LOODUSRAVIMITEST SEST MULLE TUNDUB ET LÄMBUN VARSTI

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia