Ravimtaimed, mis aitavad hingamisteede haiguste korral

2
26156

2Paiseleht (Tussilago farfara L.)

Foto: Jüri Voit

Paiselehte on tuhandeid aastaid kasutanud indiaanlased oma kopsude tugevdamiseks. Paiselehet puhastab liigse lima kopsudest ja bronhidest. Leevendab kopsudes olevaid limaskestasid ning erinevad uuringud on näidanud, et aitab ka astma, köha, bronhiidi ja muude hingamisteede hädade korral. Paiselehte on hea omada kas kuivatatult või siis tinktuurina (alkoholitõmmisena).

Tüümian (Thymus vulgaris)

Foto: Lynfred Winery
Foto: Lynfred Winery

Tüümian on suurepärane abivahend hingamisteede ummistuste korral. Taimes on võimsad antiseptilised eeterlikud õlid, mis on oma loomu poolest liigitatud looduslike antibiootikumide ja seenevastaste ravimite hulka. Tüümian on kallite aknekreemide üheks koostisosaks. Pole vahet, millel põhineb teie infektsioon – olgu see siis viiruslik või bakteriaalne, siin aitab ideaalselt tüümianitee. Tüümiani on kasutatud juba antiikajast peale kui kopsurohtu ja seda kasutatakse laialdaselt erinevate hingamisteede infektsioonide ja kopsupõletike ennetamiseks ja ravimiseks.

Vägihein ehk üheksavägine (Verbascum thapsus)

Foto: Andrew Dunn
Foto: Andrew Dunn

Vägiheina ekstrakti tehes kasutatakse nii taime õisi kui ka lehti, see aitab tugevdada kopse. Taimetargad kasutavad vägiheina puhastamaks kopse ja bronhe liigsest limast ning vähendamaks hingamisteede põletikke. Tee jaoks kasutatakse teelusikatäis kuivatatud ürti tassi keeva vee kohta. Kui on olemas tinktuur, siis võib raviks kasutada ka tinktuuri.

Eelmine artikkelKas eestlasel peaks olema õigus valida oma sissetulekut?
Järgmine artikkelLooduslikud valuvaigistid
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

2 KOMMENTAARI

  1. Mul on juba mitu aastat õhupuudus aga arstid ei ole sellest välja teinud.NÜÜD OTSIN ABI LOODUSRAVIMITEST SEST MULLE TUNDUB ET LÄMBUN VARSTI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi