Mida me teha saame, et oma pere kaitsta ebavajalike vaktsiinideta? Selleks ei ole vaja midagi muud, kui võtta paar sibulat,  lõigata pooleks ning asetada eraldi taldrikutele, lõikepind ülespoole, tubadesse laiali. Sibulad koguvad haigustekitajad endasse ja hoiavad meid tervetena.

Mina polnud kunagi sellest midagi kuulnud, teadsin küll seda, et sibulal on imevõime nohust lahti saamiseks. Kes veel ei tea, siis lõika sibul pooleks, võta pipetiga veidi sibulamahla (täiskasvanud inimesele) ja tilguta seda kaks korda päevas ninna – oled  nohust maksimaalselt paari päevaga lahti. Väikelastel seda ei kasutata. Lastele on puhas sibulamahl liiga vänge – seda tuleb lahjendada (minu vanaema lahjendas seda veidi lehmapiimaga).

Nüüd selle jutu juurde

Kui 1919. aastal Ameerikas tappis gripp 40 miljonit inimest, siis üks arst käis paljudes taludes, et aidata neil gripiga võidelda. Paljud talunikud olid haigestunud ja paljud neist ka surnud.

Kuniks arst oli  jõudnud ühte tallu ja oma üllatuseks avastas, et selles peres ei olnud keegi grippi haigestunud. Arst tundis huvi, et kuidas on see võimalik ja mida pere teisiti teeb? Mille peale pereema vastas, et ta paneb koorimata sibulad kaussidega maja erinevatesse ruumidesse (tollel ajal ilmselt kahte ruumi). Arst uuris, et kas ta tohiks ühte sibulat mikroskoobi all lähemalt uurida. Pereema andis ühe kausis olnud sibula ning mikroskoobi all oli näha, et sibulas esines gripibaktereid. See oli endasse imenud viiruse batsillid ja tänu sellele oli ka pere terve.

Lõigatud sibul, foto: kosherstreet.com

Nüüd siis lugu tänapäevast

Naine, kes selle loo kirja pani (Marcia Carter), kuulis seda oma juuksurilt. Paar aastat tagasi jäid tema juuksuri töölised ja ka kliendid äkki grippi. Järgmisel aastal pani juuksur mitmed kausid sibulatega tööruumidesse ning oma üllatuseks avastas, et ükski töötaja ei haigestunud. Seega see peab toimima. Kindlasti tasub proovimist. Marcia ütles, et oli seda ka ise eelmisel aastal teinud ja keegi tema perest ei haigestunud.

Marcia oli saatnud selle loo oma tuttavale Oregonis, kes saadab talle alati tervistpuudutavaid materjale. Vastuseks tuli tuttava oma kogemus sibulaga ning lisaks midagi veel ootamatut.

Lõike kirjast

Tänud meeldetuletuse eest, ma ei ole teadlik sellest talunike loost 1919. aastal, aga ma tean üht: kui ma haigestusin kopsupõletikku, ei pea vist ütlema, et olin väga haige, sattusin ma sarnasele artiklile, milles kirjutati, et sibulal tuleb ära lõigata mõlemad otsad ning panna see ööseks tühja purki haige inimese kõrvale öökapile. Öeldi, et sibul pidavat hommikuks bakteritest must olema … nii see enamvähem ka oli … sibul oli omadega täitsa läbi ja mina hakkasin ennast paremini tundma.

Teine asi, mida ma sellest artiklist lugesin, oli see, et nii sibulad kui ka küüslaugud, mis olid asetatud tubade erinevatesse nurkadesse, olid palju aastaid tagasi päästnud hulga inimesi mustast katkust. Sibulatel ja küüslaukudel on võimsad antibakteriaalsed ja antiseptilised omadused.

Veel üks märkus. Kui meil on kõhuprobleemid, siis me ei tea, mida või keda süüdistada. Võibolla on see sibul, mida peaks süüdistama? Kuna sibulad imevad endasse baktereid ja on suurepärased abilised erinevate haiguste ennetamisel, siis see sama on ka põhjuseks, miks me ei tohi süüa sibulat, mis on varem lahti lõigatud. JÄRELEJÄÄNUD SIBUL ON  MÜRGINE!

Mul oli võimalus külastada Mullinsi Toidutööstust, mis teeb majoneese. Külastuse käigus võeti üles ka küsimus toidumürgitustest ja soovin jagada infot,  mida ma sealselt keemikult kuulsin.

Ed, kes oli meie giid, on ühtlasi kursis ka toidukeemiaga. Külastuse käigus küsis keegi, et kas meil on põhjust muretseda majoneesi pärast. Inimesed on alati majoneesi pärast mures, et see läheb halvaks. Edi vastus oli ootamatu ja võib sind täielikult üllatada. Ta ütles, et tööstuslikult tehtud majonees on täiesti ohutu. Seda ei olevat vaja isegi mitte külmas hoida. Et külmas hoidmine majoneesile halba tee, kuid otsest vajadust selleks ei olevat.

Ta seletas, et  tööstusliku majoneesi PH tase on selline, milles bakterid elada ei saa. Rääkides ühest suvepiknikust, kus oli laual kauss kartulisalatit ja kõik, kes hiljem haigestusid süüdistasid selles majoneesi.

Ed ütles, et kui leiab aset toidumürgitus, siis tasub esimese asjana kaaluda seda, millal söödi viimati sibulat, ning kust need sibulad tulid (kartulisalatist?). Süüdi ei ole mitte majonees, kui see ei ole kodus valmistatud, mis soojas halvaks läheb, vaid suure tõenäosusega sibulad ja kui tegu ei ole sibulaga, siis on see kartul.

Ta seletas, et sibulad on tohutud bakterimagnetid, eriti  just toored sibulad. Mitte kunagi ära tükelda sibulaid ette. Need ei ole isegi zip-lock kotis kaitstud, mida on hoitud külmikus. Sibul on piisavalt saastatud juba ainuüksi sellega, kui see pooleks lõigatakse, pärast seda võib see tervise ohtu seada (kindlasti keeldu kiirsöögikohas kausis istuvatest sibulaviiludest, mida tahetakse uhkelt roogadele raputada). Ta ütles ka seda, et kui sa võtad selle järelejäänud sibula ning kuumutad/küpsetad seda hiljem nagu segane, siis suure tõenäosusega ei juhtu sinuga midagi, aga kui sa selle sibula viilutad ning paned toorena salatisse, siis kutsud ise omale probleeme kaela. Mõlemad, nii sibul kui ka kartul kartulisalatis on bakteritele hästi vastuvõtlikud, mitte aga tööstuslik  majonees.

PS!  Ühelegi koerale ei tohi sibulat anda! Nende seedimine ei suuda sibulaga toime tulla.

Palun meelde jätta, kui ohtlik on lahtilõigatud sibul, mida plaanite järgmisel päeval kasutada. Sibul on isegi pärast ühte ööd kapis seistes saavutanud kõrge mürgituse taseme toksiliste bakteritega, mis võivad esile kutsuda erinevad kõhuhädad nagu ülemäärased sapieritised ja ka toidumürgitus.

Loodan, et sellest loost oli kasu.

Kasutagem sibulat targalt ja püsigem terved!

Allikas, allikas,

HINNANG
Valmistamine
Hind
Efektiivsus
Eelmine artikkelGMO kõrvalmõjud – küsige arstilt kas vähk on teie jaoks parim
Järgmine artikkelAlternatiivsed toiduained
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...
sibula-kasulikkusest-ja-ohtudesAinsa miinusena toon välja sibula lõikamisel tekkivate aurude sattumise silma. Muidu igati positiivne tulemus. Vähemalt mõte on see, mis loeb :)

34 KOMMENTAARI

  1. Ka meie pere katsetas seda sellel talvel ja päris haigeks keegi ei jäänud, nii kui mingid haiguseilmingud kellelgi hakkasid, nii panime sibula.Lõikasin keskelt pooleks ja taldrikule laua peale.Ja igasse tuppa kus keegi magas.

  2. Sibul ja küüslauk mingil määral aitab jah haiguste vastu aga kas just nii efektiivselt kui siin artiklis kirjeldatud ja mul pole ka probleeme olnud lahtilõigatud sibula või küüslauguga kuigi ma kasutan kohe ära, et ei jää seisma. Kui ongi seisma jäänud siis viskan ära kuna on nn närtsinud, siis pole maitse ja omadused enam samad kui värskel.

  3. Veel Terje korraldatud katsest, kahjuks ei saa selline katse midagi kinnitada kuna selleks oleks vaja teada kuidas täpselt selline viirus täpselt samal hetkel ja täpselt samas lapses ja täpselt samas keskonnas oleks tervist mõjutanud ja kaua haigus kestnud. Eestis on teatavasti ca 14.8 protsenti inimesi kes ei haigestu üldse isegi HIV viirusesse, nii võib ka Terje laps just selle viiruse puhul kergelt haigestuda ja kiirelt paraneda.

  4. Eeterlikud õlid muidugi tapavad baktereid, vähemalt mõningaid, seda ei eita teadus ega meditsin, aga et toa võite sibulaid täis hakkida, magada nende peal vms. Organismi rakkudesse need aurud ei jõua sellisel moel ja kujul, et tappa baktereid. Ja ammugi mitte viirusi. Ilmselgelt pole inimestel uduseimatki ettekujutust mida kujutab endast üldse viirus.

  5. Tõsine naerukoht. Viirus on ilma organismi sattumata sisuliselt sama mis liivatera. Liikumisvõimetu jne.Ei peeta isegi eluvormiks. Nagu liivagi. Sibul siis kuidas mõjutab viirused endasse liikuma? Muidugi võis sibulast aga leida viiruseosi, keegi äkki aevastas vms. sibula lähedal. Baktereid võib sibulasse samad teed sattuda. Sibul aga muudab hapnikus värvi nagu ka kartul kui ta on kooritud, hapnikuga reageerimise tulemusl. Ps, nagu keegi mainis on tema söönud ja olen ka mina söönud küllaga selliseid sibulaid, ei midagi. ……………………………………………….Mis puutub aga kommentaarides väidetud katsete tulemustesse siis taevas appi, iial ei saa teada kes seda väidab ja miks. Nagu ei oleks palju inimesi kes lihtsalt luuletavad selliseid asju kokku. Muidugi ma ei väida, et siin kirjutanud naine on petis, ma väidan, et seda ei saa välistada.

  6. Sellest mee ja sibula/küüslaugui segust näen siiani õudusunenägusid. igatahes katsest niipalju siis et ei tea kas just sibula abiga aga natuke üle päeva ja haigus tõmbas tagasi :D. Niipalju kui ma asjast olen aru saanud siis teaduslikult peaks sibulaaurud olema need mis tapavad baktereid mitte et sibul imeb neid endasse. Aga kuna sibula aurud on kergesti lenduvad ja üpriski antibakteriaalsed, tundub sibula tükeldamine ja voodi kõrvale haigele asetamine olevat igati mõistlik tegu enivei.

  7. Appi, kui loll jutt! Mikroskoobi all oli NÄHA sibulas gripiviirust! Sibul võttis BAKTERID endasse ja sellega kaitses gripi eest! ja leidub veel hulk järelekiitjaid ka! Inimesed, kas te koolis üldse midagi ei omandanud?

  8. Kui ma seda ingliskeelsena lugesin (mõni asi lõks üle) siis ei suutnud ma seda kullana võtta, kuna esiteks oli see veidi üle pingutatud. Nüüd lugesin eesti keelse vers. ja andke andeks. Ma olen 10 aasta jooksul lugenud kõike mis liigub ja see on ikka nii üle vindi. Seda nimetatakse öko-rohe-terrorismiks, tugev ajupesu oht!

    Ise pooldan rohelist mõttelaadi ja tervislikku toitumist. Kuulake Vikerraadio arhiivist ühte saadet, kus teadlane räägib ka küüslaugu müütidest!

    Ja eeterlikud õlid ja lenduvad aineosakesed, mis mõjuvad positiivselt limaskestale ja sealt edasi aga see on ka suures osas kõik …

  9. Nii lolli juttu pole ma juba ammu lugenud. Kui sibulatel ja küüslaukudel nii võimsad antibakteriaalsed ja antiseptilised omadused on, siis miks samas kirjutatakse, et sibul on bakteritest lausa must, kui öö läbi seisab purgis???
    Ja alles kuumutades ja praadides saab bakteritest vabaks???

  10. Erakordselt jabur artikkel. Sibul ja küüslauk on tugeva antibakteriaalse toimega, kuna sisaldavad alliini, mis laguneb ensüümide mõjul allitsiiniks, allüülpropüüldisulfiidiks ja veel paariks antibakteriaalseks ühendiks. Poolikud ja purustatud sibulad aitavad tõesti bakteriaalsete haiguste vastu, sest alliin ja tema saadused on väga kergesti lenduvad. Kui inimene hingab sibula aure endale sisse siis need esiteks tapavad baktereid limaskestadel ja teiseks imenduvad verre. Eriti jabur oli see koht, et sibul imeb baktereid enda sisse, tule eile meile. Bakteril ei ole küll erilist mõistust, aga elementaarne kemotaksis on ikka, mis paneb ebasoodsast keskonnast eemale hoidma. Muidugi õhus ringi hõljudes ei ole bakteril erilst võimalust sibula aurudest eemale hoida ja sibula lähedale sattudes heidab pisilane tõenäoliselt hinge. Isegi kui sibula peale satuvad õhus lendlevad bakterid, siis on nad ilmselt surnud bakterid ja teiseks on neid seal tõenäoliselt märksa vähem kui ümbritsevas keskkonnas. Surnud ja elusaid baktereid sööme me iga päev miljonite kaupa. Mis puutub grippi, siis grippi põhjustab viirus, mitte bakter. Gripi vastu aitab sibul ja küüslauk pigem selle tõttu, et on üldiselt immunsüsteemi tugevdava toimega.

  11. Omast kogemusest võin öelda, et olen korduvalt söönud varem lahti lõigatud ja mõne päeva seisnud sibulat, haigeks selle tagajärjel küll pole jäänud

  12. Minu kogemused on sellest ajast, kui lapsed olid väikesed. Nohu ja köha tahtsid ikka vahel meid külastada. Siis tehti nii: võeti sibul ja mesi. Sibul hakiti peeneks ja segati meega. Lasti seista mõned tunnid ja anti seda vedalikku köharohuks. Selle peale võis alati kindel olla. :)

  13. Empiirilise testimise puhul ei piisa kindlasti kohe ühest katsest. Kokkusattumusi juhtub pidevalt, ja siinkohal on tegu just ühega kahest võimalikust tulemusest – kas poiss saab kiirelt terveks või mitte. Põjuseid võib olla palju, alatest kuu eest läbipõetud haigusest veel nõrgenenud immuunsüsteem mis ei suuda teistsuguse viirusega päris haigestumata hakkama saada aga kogub end kiirelt jne. Sibulas on väga palju kasulikku ja seda tuleks kindlasti värskelt tarbida, kuid kas ta imerohi on ja minutitega mürgiks muutub, on kahtlasem kui kahtlane.

  14. ja nüüd ma tõesti tunnistan, et katsed sibulaga olid väga edukad. Soovitan julgelt – kui nohu, siis sibulapoolikud ööseks padja kõrvale ja nohu kaob paari päevaga. Poja sai palavikust lahti rekordilise 1,5 päevaga, mida ei ole siiani mingi nipiga õnnestunud saavutada. Sibul küll ei lõhna just magusalt aga oma töö teeb ausalt. Hea aspekt on see, et ei pea seda kibedat sööma, piisab kui ta seal kusagil padja kandis öö veedab.

  15. Kõigepealt tahaks teha väga suure vahe bakteril ja viirusel. Väga õõvastav on lugeda toidukeemikust kes teeb majoneesi ja ei tea midagi bakterite ja viiruste tõelisest levikust vaid loodab sibulale toa nurgas. Kallid inimesed, võtke välja oma 8. klassi bioloogia raamatud ja uurige natuke asja……..

  16. Sibul on selles artiklis tunnistatud ikka väga võimsaks vahendiks. Esialgu julgeks küll kahelda. Teen eluskatseid. Pojal köha 5.päev. Eile hakkas järsku ka nohu, palavikku ei ole olnud. Eile riputasin sibula kaela. Öösel tõusis lisaks köhale kõrge palavik. Panin sibulad otse voodisse, igavese kuhja, pooleks lõigatult. Palavik esialgu püsib. Panin poja lõunaunele kah sibulatega. Eks näis, eks näis. Kui sellest jutust poolgi tõsi on, peaks palavik koos viirusega vähemalt paari päevaga tagasi tõmbama. Test on positiivselt läbi viidud kui laps saab esmaspäeval lasteaeda. Kui oleme selle asemel Lastehaigla EMO-s nagu viimati analoogsel juhul (ehk 1kuu tagasi), siis ei ole katse tulemus positiivne. Noh, sibul ja USA mutid, kes selle loo suust suhu legendiks on vorminud. Vaatame, kas külajutud tasuvad kuulata. Ma ise hingest loodan, et tasuvad, kuigi peab märkima, et sibul ei ole küll midagi muud kui veidi kuivanud hommikuks. Võib olla teisel pool ookeani on teised sibulad kah. ega tea.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi