Suheldes oma hambaarstiga, siis kuulen ühte koma teist Eesti inimeste hammastest – üks murelaps on taanduvad igemed, seda just vanematel inimestel, sest meie suuõõs ei ole vananemise eest kaitstud. Aja jooksul igemed taanduvad ning paljastavad hammaste juure osa, mis on väga tundlik.

Igemete taandumine. Foto: sfperiodontist.com
Igemete taandumine.
Foto: sfperiodontist.com

Igemekudede kaotus viib hambajuurte paljastuseni ja see viib omakorda igemete taandumiseni. Seda võidakse lugeda esimeseks igemehaiguse sümptomiks. Igemete taandumine toob endaga kaasa tühimiku hammaste ning igemete vahel. Selle tulemusena igemete haigust põhjustav bakter aga kahjustab kudesid.

Geenid, periodontaalhaigus, agressiivne hammaste pesu, hormonaalsed muutused ja ebapiisav suuhügieen on igemete taandumise põhjusteks. Hammaste tundlikkus, kaaries, paljastunud juured, paistes ja veritsevad igemed ning halb hingeõhk on taanduvate igemete sümptomiks. Kui taanduvad igemed jäetakse ravita, siis see võib kahjustada luustikku ning seda toetavat kude ning selle tulemusena on hammaste väljalangemine.

Efektiivsed looduslikud ravimeetodid taanduvatele igemetele

1. Aloe Vera

Aaloe vera

Seda loetakse “imetaimeks”, millel on suurepärane toime ravida taanduvaid igemeid. Sellel on võime ravida bakterite poolt tingitud haigusest kahjustatud rakke. Puhast aloe vera geeli määrida otse põletikulistele igemetele, saamaks taanduvatele igemetele leevendust.

2. Õliga suu loputamine

Õliga suu loputamine e. oil pulling. Foto:positivemed.com
Õliga suu loputamine e. oil pulling.
Foto: positivemed.com

Õliga suu loputamine ehk oil pulling on meetod ravimaks suulimaskesta, selleks soovitatakse kõige enam kasutada kookosõli, sobib ka seesami- ning päevalilleõli. Suhu kogunenud toksiinid on selle meetodi juures kõige lihtsam välja viia. Looduslike õlide kasutamine ei too kaasa kõrvalmõjusid  ja on tasuv. Vihjeks – oil pulling võib olla suurepärane ravi taanduvatele igemetele.

Kellel huvi, siis lugege lähemalt ka “päevikut õliaga tõmbamisest“, seal on juttu sellest, kuidas üks mees parandas aastaga oma periodontaalhaiguse.

3. Roheline tee

Roheline tee

Rohelises tees on looduslikke antioksüdante, mis aitavad efektiivselt võidelda periodontaalhaigusi põhjustatavate bakteritega. Tarbides hommikuti tass rohelist teed, võib vähendada igemehaigusi ja suu tervist ning hügieeni.

4. Mürr

MürrFoto: aromaoilstore.com
Mürr
Foto: aromaoilstore.com

Mürr on kummivaik, mida võetakse puuliigilt genus Commiphora.  See oluliselt tugevdab igemeid ja hambaid ning vähendab igemete taandumist. Mürri võib kasutada kas pastana, pulbrina või suuveena.

5. Taruvaik

TaruvaikFoto: novice-beekeeper.blogspot.com
Taruvaik
Foto: novice-beekeeper.blogspot.com

Regulaarne taruvaigu tarvitamine on lihtne ja efektiivne moodus ravimaks taanduvaid igemeid. Mesitarude katmiseks kasutavad mesilased vaiku, seda vaigulaadset ainet koguvad nad okaspuude pungadelt ja seda kutsutakse taruvaiguks. Selle ainega ravitakse gingiviiti ning hambakattu.

6. Sidruniõli

SidruniõliFoto: mindbodygreen.com
Sidruniõli
Foto: mindbodygreen.com

Sidruniõli aitab keha rahustada, stimuleerida ja detoksikatsiooni läbi viia, lisaks on see antiseptiline. Lisaks aitab see lahti saada taanduvatest igemetest parandades kudede moodustumist.

7. Eukalüptiõli

EukalüptiõliFoto: fitnessline.ee
Eukalüptiõli
Foto: fitnessline.ee

Eukalüptiõlil on ummistuste vähendamise, põletikuvastased, antiseptilised, ergutavad ja antibakteriaalsed omadused. Masseerides eukalüpti õli haigetele igemetele annab peridontaalhaigusega vaevatud igemetele leevendust. Tema hindamatutele omadustele võib see toimida loodusliku ravimina taanduvatele igemetele.

8. Nelgiõli

Nelgiõli
Nelgiõli

Nelgiõli käitub antibakteriaalse, antiseptilise, antimikroobse, loodusliku fungitsiidi, viirusevastase ja ergutava toimega. Võimsa desinfektandi omadustega on nelgiõliga võimalik ravida edukalt taanduvaid igemeid.

Toitumisnippe igemete taandumise raviks

Suhkrurikkad toidud on igemete haiguste korral vastunäidustatud ja halvendavad olukorda veelgi, sest suurendavad igemete pundumist. Seevastu vahepaladeks süüa värskeid puu- ja juurvilju, on hammastele heaks harjutuseks. Mittekleepuva omadustega jõhvikad, roheline tee ja kastanid aitavad aga taanduvaid igemeid ennetada. C-vitamiinirikkad toidud nagu melon, kiivi, brokkoli, roheliste lehtedega juurviljad ja rohelised lehed ravivad taandunud igemeid, pöörates nende taandarengu tagasi. C-vitamiin koos bioflavonoididega ravib hambajuurte paljastumist, mis suurendab energiat võitlemaks rakukahjustustega. Looduslikuks taanduvate igemete raviks tuleks lisada tsinki, see omakorda tõstab immuunsust, lisaks hõlmikpuud (gincko bilobo) saab kasutada tervislikuks vereringeks.

Allikas: Find Home Remedy

Eelmine artikkelVarjatud tõde kaloritest
Järgmine artikkelOil pulling – mis see on ja miks seda teha võiks
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi