Taruvaik ja miks ta võiks olla osa sinu kodusest apteegist

1
7475
Tagasi
Järgmine

Taruvaik

Foto: Novice Beekeeper

Pole olemas ilmselt inimest, kes ei teaks, mis on taruvaik ja kust ta tuleb. Taruvaik ehk proopolis on mesilaste poolt valmistatud tihe ja kleepjas “liim”, mille abil mesilased taru seestpoolt tihendavad, kattes sellega kinni kõik mittevajalikud praod ja pilud ning muutes lennuava neile sobiva suurusega olevaks. Seetõttu peavad mõned mesinikud taruvaiku mõneti tülikaks kõrvalsaaduseks, sest raamide ja tarude puhastamisega võib mesinik tarust saada ca’ 50-100 g taruvaiku. Paraku on taru tihendamine mesilastele äärmiselt elulise tähtsusega. Võib julgelt öelda, et ka meile on taruvaik väga tähtis ja seda ei tohiks kindlasti alahinnata, vaid olgem selle saaduse eest neile väga tänulikud. Meie pere on.

Taruvaigu saamiseks koguvad mesilased erinevatelt taimedelt (peamiselt lehed, pungad, varred) vaha, “segades” selle kokku tumepruuniks tihedaks kleepuvaks vaiguks, lisades sinna oma süljenäärmete eritist ning õietolmu. Sel moel saadakse väga erineva värvusega vaiku, mis võib olla rohekas, kollakas, pruunikas ja isegi punakas. Oma olemuselt on värske taruvaik kleepuv. See kleepuv “mesilaste liim” on mitmekülgne tervist toetav vahend, millel on muuhulgas avastatud ka vähivastane toime. Ja laias laastus võime öelda, et taruvaik koosneb peamiselt erinevatest taimsetest valkudest, palsamitest, vahast, eeterlikest õlidest ja õietolmust ning on oma keemilise koostise poolest väga mitmekesine, omades seal ligikaudu 300 aktiivainet. Just seda sama mesilaste poolt toodetud taruvaiku on vanarahvas kasutanud rahvameditsiinis juba sajandeid.

Ka meie peres on ta igapäevases kasutuses olnud vähemalt senikaua, kui mina end mäletada suudan. Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele “Loe seda edasi” või vali rippmenüüst sind huvitav lehekülg.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus

Foto: Gerd Altmann

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSinu õnne määrab inimsuhete kvaliteet
Järgmine artikkelIngveri kasutusvõimalusi
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi