Võilill, takjas ja vähk

3
34517

2Võilill (Taraxacum officinale)

Võilillejuured
Foto: Prodigal Gardens

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

Tavaliselt kirjutab ta välja retsepti võilillejuure koos takjajuurega, pau d´arco, punase ristiku, barbarissi juurega, aga raskematele haigetele (vähk ja raskete põletikuliste protsessidega haiged) võivad lisaks olla veel fenkoli seemned maitse parendamiseks.

Foto: Pagan Pages
Foto: Pagan Pages

Siinkohal soovitab ta igale imetavale emale, et nad jooks võilillejuure teed, sest võilillejuure tee suurendab rinnapiima eritust. See aitab! Võilillejuur on naistele äärmiselt kasulik, sellel on suur kasutegur rinnavähi ennetamisel ning ka ravil.

Tegelikult võib seda lugeda puhtalt praktika küsimuseks, kui patsient pole kuulutatud “lootusetuks” ega onkoloogide poolt hüljatud, sest oma vähiravi teeb ta ainult neile patsientidele, kes on onkoloogi otsese järelvalve all. Ta leiab, et tema vähiravi on nö “täiendavaks” raviks “traditsioonilisele”. Ta räägib, et see ei takista sellegipoolest patsientidel “traditsioonilisest” ravist loobumiseks ning pöörduda ainult alternatiivmeditsiini poole. Ta ütleb, et tal on olnud küll selliseid patsiente, kellel on vähenenud või kes on paranenud pankrease ja maksa vähist, kui tal on ravi üheks osaks olnud võilillejuur.

Ülim aeg on seda üldlevinud aednike murelast lähemalt uurida. Teadlased, eesotsas Kanada Windsori Ülikooli biokeemiku Siyaram Pandeyga said hiljuti 217 000$, et uurida võilillejuure ekstrakti kasutuse tõhusust vähiravi käigus (2012). Tegelikult oli Pandey meeskond uurinud võilillejuurt juba viimased kaks aastat ning leidsid, et selle ekstrakti kasutamine oleks äärmiselt tõhus ravimiresistentse verevähi tüübi korral, mida tuntakse ka müeloidse leukeemia või monotsütaarse leukeemiana (AML), põhjustades vähirakkude apoptoosi – ehk siis rakkude enesetappu.

Pandey hakkas võilillejuurt lähemalt uurima, kui tema poole oli pöördunud onkoloog Caroline Hamm, kelle huvi oli tekkinud võilillejuure vastu siis, kui ta hakkas nägema oma nende patsientide paranemist, kes jõid võilillejuure teed. Pandey rääkis, et ta oli äärmiselt pessimistlik ja see kõik võis olla juhus, et patsiendid hakkasid paranema, aga ei tee paha seda lähemalt uurida – äkki on selle taga ka midagi enamat.

Kuna ringi liigub palju erinevaid rahvameditsiini ravivõimalusi erinevatele haigustele, siis Pandey oli just seetõttu äärmiselt skeptiline – millest sai ka Tierra aru.

Samas dr. Hamm oli veendunud, et umbrohi sisaldab aktiivset toimeainet, kuid samas hoiatas ka sama aasta alguses, et see sama umbrohi võib teha rohkem  kahju kui kasu.

Me kõik teame, mida tähendab terve skeptitsism, aga säilitada avatud meel ja jäädes samal ajal skeptiliseks, võib mõnel juhul olla ühele raskem kui teisele inimesele. Inimeste teadmised ravimtaimedest (rahvameditsiinist) lähtuvad peamiselt müütidest, mis on tekkinud nende juhtumite alusel, kui inimesed on ise katsetanud ravimtaimedega ravida ja see on olnud tulemuslik.

3 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi