11 ülemaailmne alasti aianduspäev

3
12334

Sel aastal tähistatakse ülemaailmset alasti aianduspäeva juba 11. korda. See traditsionaalne päev leiab 2007. aastast alates aset mai esimesel laupäeval (2. mail), ja ka sellel aastal langeb see kokku meie kodumaise “Teeme ära” talgutega. Aga päris alguse sai see 2005. aastal.

Foto: Perennial
Foto: Perennial

Kas keegi talgulistest julgeks/tahaks minna talgutele nii nagu neid loodud on, pole veel teada, aga eks me sellest varsti teada saame. Kas keegi möödunud aastal sellest osa võttis, on meile ka teadmata, sest möödunud aastal kajastasime esmakordselt selle päeva olemasolu.

Selle päeva eesmärk on võtta end alasti ning teha aiandustöid. See on lõõgastav ning tervisele kasulik ning seda saab teha vanusest olenemata. Aiandusega tegelemine ei muuda üksnes sinu maja ümbrust kaunimaks, vaid on keskkonnasõbralik tegevus. Miks mitte muuta kord aastas (legaalselt) see tegevus huvitavaks ning lõbusaks kõigi jaoks, tegutsedes samal ajal aias või miks ka mitte talgutel? Osad inimesed ütlevad sellele võimalusele kindlasti ei, sest tunnevad piinlikkust ja teistele on see lihtsalt taunitav. Aga miks mitte kasutada seda ülemaailmset alasti aianduspäeva, kui motivaatorit, et saada üle oma piinlikkusest.

Foto: House Logic
Foto: House Logic

Kuidas vaatavad meie seadusesilmad sellele, kui ühel päeval aastas hakkavad inimesed massidena oma aias või koos talgutel alasti tegutsema, pole veel teada.

Esimene asi, mida teha, kui soovid liituda ülemaailmse alasti aianduspäevaga on: lase lahti oma piinlikkustundest alasti keha suhtes. See päev loodi selleks, et inimesed hakkaksid aktsepteerima häbi tundmata oma keha ning seda armastama nii nagu see loodud on ning ühendamaks meid rohkem loodusele, paljastades oma keha.

Seega, sa võiksid sellest päevast vähemalt kord elus osa võtta. Sa ei pea tegema seda avalikult, võid vaikselt askeldada omaette enda aias, kasvuhoones. Julgemad võivad seda teha koos pere, sõprade, tuttavatega või koguni koos naabrite, võõraste inimestega avalikemas kohtades nagu park, majaümbrus jne, see kõik oleneb juba sinust endast.

Mõnusat ülemaailmset alasti aianduspäeva ja nautige enda loomust ning loodusega kooskõlas olemist.

Foto: Telegraph
Foto: Telegraph

Loodame, et vanajumal ise soosib seda päeva kauni, sooja ja päikesepaistelise ilmaga, et oleks mõnus end vabalt oma nahas tunda, mil soe päike ning mahe tuul paitab paljast keha. Kindlasti ära unusta kasutada ohutut päikesekaitsevahendit.

Teavita oma sõpru ja tuttavaid ka selle päeva olemasolust ning nautige seda kõik koos.

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

3 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi