Positiivsetel inimestel ei ole seda “maagilist võimet”, mida sa arvad, et neil on ja sinul pole. Selle asemel ei lase nad end stressil kontrollida, vaid kontrollivad ise oma elu, haldavad stressi ning püüavad päeva paremaks muuta. Siin on nimekiri asjadest, mida positiivselt mõtlevad inimesed ei tee ja järgides neid, võid olla ka ise positiivne  ning õnnelik.

Positiivsed inimesed

1. Nad ei eelda halvimat

Hämmastav on see, et kui paljud probleemid oleksid olemata, kui me neid ise ei looks. Positiivsed inimesed teavad, et rutakate järelduste tegemine on tihtilugu halb idee. Selle asemel, et endast välja minna, kui su kirjale või kõnele ei vastata ning mõtlema hakata: “Äkki ma ei meeldigi neile?” vaid lähevad oma päevaga edasi mõeldes hoopis nii: “Tal on ilmselt kiire ja seepärast ei ole ta mul kõnele/kirjale vastanud.” Enne, kui nad otsustavad teise inimese ebausaldusväärsuse, püüavad nad enne tema kohta võimalikult palju teada saada.

2. Ei karda tõde

Foto: 4 Steps to Peace
Foto: 4 Steps to Peace

Lihtne on elada vales, aga valed võivad tihtilugu kasvada üle pea ja elades valedes paneb inimesed tihtilugu unustama tõde. Positiivsed inimesed teavad, et nad peavad tõele näkku vaatama ning elavad koos sellega, sest otsitud vabandused ei ole lahendused sellele, mis viltu läks.

3. Ei pea pikka viha

Positiivsed inimesed teavad, et pika viha pidamine teeb elus ainult haiget ning lasevad sellel minna. Nad otsustavad selle asemel aktsepteerida ning andestavad neile tehtud halva ja lähevad oma eluga edasi, samal ajal õppides möödunud juhtumist.

4. Ei unusta pisiasju

Kõik teavad, et väga lihtne on unustada pisiasju. Kindlasti on see lihtne, aga positiivsed inimesed ei tee seda unustamist harjumuspäraseks. Selle asemel, et võtta asju iseenesestmõistetavalt, näitavad nad üles oma tänulikkust iga asja eest, mis neile õnne on toonud, pole vahet kui suur see olnud on. Nad teavad, et rumal on mõelda, et rohkem asju teeb neid õnnelikumaks, olles rahulolematud sellega, mis neil tegelikult olemas on.

5. Ei häma

Positiivsed inimesed mõistavad, et nad on oma elu tegevjuhid ning võtavad endale täieliku vastutuse selle eest, kuidas asjad tegelikult on. Nad ei häma, et “sattusid liiklusummikusse” – nad jäid lihtsalt hiljaks.  Nad ütlevad, kui on midagi unustanud ja ei häma, et  “midagi tuli ette”. Nad ei väida, et “nad ei saa sinna midagi parata”, sest tegelikult saavad nad teha kõike, kui nad ainult oma vaimu on selleks ette valmistanud.

6. Ei näe probleeme “probleemidena”

probleemid1

Positiivsete inimeste poolt peetakse sõna “probleem” väljakutseks, mis tuleb lahendada. Nad usuvad, et iga takistus elus tuleb võimalusega see lahendada ning on hetkel veel avastamata. Nad võtavad väljakutse vastu, et end proovile panna ja selle läbi oma elukvaliteeti parandada.

7. Ei lepi “Reaalsusega”

See “reaalsus”, millest enamik inimesi räägib, on justkui koht, kuhu sinu unistused läheva surema… Inimesed täis positiivsust teavad, et kõik on võimalik järjepidevuse ja tagant utsitamisega ning nad valivad ise endale oma reaalsuse kirjutamise.

8. Ei oota millestki midagi

Positiivsed inimesed ei lange lõksudesse nagu: “Kiirelt kaalust alla” või “Saa kiirelt rikkaks”. Nad teavad väga hästi, et millegi saavutamiseks, mis on seda väärt, nõuab rasket tööd ja pingutusi (teinekord isegi väga palju tööd). Nad on rahul selle teadmisega, et edu saavutamine võib võta kauem aega, kui nad tahaksid, aga lõpptulemus on seda väärt.

9. Nad ei igavle

Igavus on koht, kus inimese loovus, inspiratsioon ning tootlikkus sureb. Seevastu positiivsed inimesed on neid ümbritsevast lummatud. Nad uurivad maailma entusiasmi ning uudishimuga ning küsivad võimalikult palju küsimusi. Sellele väitele sarnane lõbus fakt on see, et kas sa teadsid, et sinu kehas (nagu kõigis inimestes) on aatomeid, mis loodi 13 miljonit aastat tagasi tähel? Tõsilugu, seega sa ei saagi igav olla!

10. Ei lase negatiivsusel oma mõtteid kaaperdada

Foto: Om Swami
Foto: Om Swami

Positiivselt mõtlevad inimesed ei tegele ennasthävitavate negatiivsete mõtetega! Kui negatiivsed mõtted pähe tulevad, siis tuletavad nad endale meelde seda, et kui ma ei taha sellest teistele rääkida, siis ei tohi ma ka nii mõelda. Mis on iseenesest täiesti õige mõtteviis. Miks me peaksime kurnama end negatiivsete mõtetega, kuigi meid on kasvatatud selles stiilis. Ära tee midagi teistele, kui sa ei taha, et sinule tehakse. Samas, miks me ei või seda kohandada ümber; kui me ei taha teistele rääkida või teha, siis miks me peaksime seda endale tegema? Täiesti loogiline ju.

11. Ei võrdle end teistega

Positiivselt meelestatud inimesed saavad aru, et kõik inimesed on ainulaadsed ning neil kõigil on oma isiklik edu ja tänu sellele ei võrdle nad end teistega. Nad on kindlad selles, mis neil on ja mida nad teevad. Selle asemel, et keskenduda sellele, kuidas ja mida teised teevad, pööravad nad tähelepanu sellele, mida nad ise teevad ning kuidas oma ISIKLIKKU elu parandada.

12. Ei piina end tehtud vigadega

Nad ei vaata ebaõnnestumistele kui kohutavatele asjadele, mida tuleks iga hinna eest vältida. Nad teavad, et ebaõnnestumised on võimalikud, kui tahta proovida teha midagi uut. Näha ebaõnnestumisi sellistena  nagu mõeldud on – õpivõimalustena, ei midagi enamat – aitab positiivsetel inimestel saavutada tohutut edu oma elu arenguetappidel.

13. Ei eelda, et elu on täiuslik

Nad unustavad täiuslikkuse, sest täiuslikkus pole lihtsalt võimalik. Mõtle nüüd natukene selle üle ja ütle, millal oli viimane kord, millal sa mõtlesid, et “täna on täiuslik päev end vormi ajada” või “täna on täiuslik päev anda tööl lahkumisavaldus, kolida teise Eestimaa otsa ja hakata tegelema oma tõelise unistustega”? Ah, jah, sa ei olegi nii öeldnud, seda lihtsalt seetõttu, et ei ole olemas “täiuslikku aega” millegi tegemiseks. Seevastu positiivsed inimesed tegutsevad nüüd ja kohe ning neid ei huvita täiuslikkus.

14. Ei lävi “mürgiste” inimestega

Foto: Wikihow
Foto: Wikihow

Positiivselt meelestatud inimesed ei lase negatiivsetel ja “mürgistel” inimestel end kaasa lohistada. Selle asemel ümbritsevad nad end teiste positiivsete inimestega, kellega on koos tore ning inspireeriv koos olla. Mõtle nüüd sellele, miks peaks positiivne  inimene aega veetma inimesega, kes halab iga asja üle ning klatšib kõiki ja kõike taga? Nad teavad, et sellele küsimusele ei ole ühtegi head vastust.

Allikas: In My World

 

Eelmine artikkelMida väldivad vaimselt tugevad inimesed?
Järgmine artikkelTõsta oma vaimse energia taset
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi