21. septembril Tallinnas Alexela Kontserdimajas peetavale psühhedeelikumide ja teadvuse konverentsile Psycherence 2018 tuleb kõnelema raamatu „Kosmiline siug“ autor Jeremy Narby.

Antropoloogiadoktor Narby esineb loenguga „Taimed õpetajatena / taimed isiksustena”. Amasoonia rahvad on ammustest aegadest pidanud teatud taimi, nagu ayahuasca ja tubakas, õpetajateks. Tänapäeva teadlased on avastanud, et taimed on võimelised õppima, suhtlema ja tegutsema ning neil on mälu, seepärast on hakatud neid pidama pigem „isikuteks“ kui „objektideks“. Antropoloog Jeremy Narby pilgu läbi saame teada rohkem nendest erinevatest perspektiividest ja mõistame mismoodi taimede tajumine isiksustena, mitte toorainena nagu tänapäevases tarbimismaailmas kombeks, muudab kogu inimese suhet universumiga.

Jeremy Narby on Kanada päritolu antropoloogiadoktor, kelle uurimusteos „Kosmiline siug: DNA ja teadmiste lätted“ oli Eestiski kaua läbimüüdud raamatute nimekirjas. Narby on alates 1980. aastatest uurinud etnofarmakoloogia ja šamanistlike praktikate seoseid DNA ja teadvuseväljadega ning andnud välja mitmeid selleteemalisi raamatuid.

Teadlane ja teadusajakirjanik Tiit Kändler on „Kosmilise siu“ kohta öelnud, et luges selle läbi ühe hooga. Narby kirjeldab nii omaenda kui ka teiste kogemusi, mis saadud ayahuasca mõjul. See jook pole lihtne juua, organism hakkab vastu, on halb ning vastik. Kuid seeläbi saadud kogemus pani noore antropoloogi mõtlema, kas mitte tavateadlased indiaanlaste salatarkust ei alahinda.

Narby on elanud aastaid Ašaninka indiaanlastega Peruu vihmametsas ja omandanud lisaks oma põhjalikule teaduslikule taustale (ajaloo magister Canterbury ja antropoloogia doktorikraad Stanfordi ülikoolist) sügava kogemuse šamanistlikust elukäsitlusest. Samuti on ta korraldanud ekspeditsioone erinevate valdkondade teadlastele, et süüvida Lõuna-Ameerika põlisrahvaste põhjatutesse taimetarkustesse. Oma erakordse originaalsuse, selguse ja sügava sisekaemusega on ta võtnud ülesandeks ühendada põlisrahvaste tarkused kaasaegse teadusliku lähenemisega.

Käesoleval ajal töötab Jeremy Narby Šveitsi mittetulundusühingu Nouvelle Planète ainuesindajana Amasoonias, et võidelda ökoloogilise hävitustöö vastu vihmametsades ja viia ellu initsiatiive põliskultuuride säilimiseks. Jeremy on ülemaailmselt tuntud eesrindlike mõtteseoste ja lummavate loengute poolest.

Rohkem infot konverentsi kohta leiab SIIT! ja piletid on müügil Piletilevis!

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi