Jõuluööl 2018 külastas mind uuesti mitme aasta järel mulle juba tuttav Ingel. Ta oli hõbedases kleidis ja õlgadel kandis heledat hõbedase tikandiga keepi. Kuigi ta pea oli kaetud, ulatusid kapuutsi alt välja Ta pikad lumivalged ja õrnalt lokkis juuksed. Heledas näos särasid suured ja armastust täis silmad. Tema laubal säras imetilluke teemandi taoline kivi nagu veepiisk, mis kiirgas pehmet valgust pimedas öös, valgustades terve mu toa. Ümber Ta keha säras hele vikerkaarevärviline kuma, mida nimetatakse auraks. Ta seisis rahulikult mu voodi kõrval, oodates vaikselt, samas mind uurides. Tundsin Tema imelist juuresolekut ja avades silmad tundsin ühtäkki kogu kehas surinat, mis on sarnane sellega, kui „käsi sureb ära“. Olin selle tunde vallas täiesti võimetu liikuma. Intuitsioon ütles, et seekord ootab mind ees midagi palju suuremat või ehk taas juhtub midagi tõsist. Kas nüüd on mu hetk tulnud? Kuid samas teadsin, et mul pole häda. Jäin rahulikult ootama, mis tulema peab see tulgu.

Jõuluööl 2018 ta ei pakkunud mulle hõbedasi kingi nagu 2007 aasta mais, kus ma lamasin kardioloogilises esmaabis südame seisaku tõttu, kus mind elustati. Ingel ilmestus sellel momendil minu voodi kõrvale, pakkudes mulle hõbedasi kingi. Tol hetkel keeldusin neid absoluutselt vastu võtmast ja lõin need endast vihasena eemale. Ta jäi sekundiks mu kõrvale mulle sõbralikult naeratades ja siis haihtudes hõbedase valgusena lae poole. Äkitselt tundsin kohutavat kahjutunnet ja häbi, kuid samal ajal tundsin, veel ei olnud minu lahkumise hetk sellest elust. Samal hetkel ellu ärgates kuulsin aparaatide piiksumist ja keegi hüüdis c’est bon (prantsuse keeles “kõik on hästi”). Tähendab, et arstidel õnnestus minu elustamine. Kuigi keeldusin kingi vastu võtmast, paranesin ja nädala aja pärast pääsesin juba koju. Tundsin end taas paremini, kuigi ei olnud veel täielikult tervenenud. Ingli külastus sellel hetkel oli midagi väga suurt ja erakordset, jättes mulle kustumatu mälestuse ja minu käitumise tõttu ka nagu hoiatuse. Minu tunded olid üsna segased sellel hetkel. Aga õige pea selgus mulle, et Ta on siin, minuga, iga päev, kuna tunnen tema kaitsvat ja armastavat juuresolekut igal sammul.

Peale Tema esimest külastust avanes peatselt mulle võimalus pühenduda kogu hingega alternatiivmeditsiini õpingutele. Tundsin taganematut vajadust ennast arendada psühholoogia ja hüpnoosi valdkonnas. Peagi selgusid minu võimed magnetiseerijana ja õpingud jätkusid energia käsitlemise oskuse omandamiseks. Tundsin kogu aeg õpingute ajal, et minu õpinguid juhitakse ja toetatakse, samal ajal jälgides minu arengut. Mulle avanes suur hulk võimalusi täiendada end mind huvitavate ja tarvilike teadmiste ning oskustega, valmistades mind ette terapeudi tööks. 2015 aasta lõpus avasin Nizzas oma praksise.

Kui 2018 aasta jõuluööl avasin oma silmad ja nägin Inglit, jõudis Tema sõnum minuni läbi vaikuse, ilma sõnadeta. Ta teatas, et minu ülesanne on kirjutada raamat ja hakata maalima terapeutilisi maale, kuna ma olen selleks nüüd valmis. Aastate jooksul oli mul kõik tarvilik teadmine omandatud ja ma pean seda hakkama jagama kõikide inimestega ja võimalikult mitmes keeles. Sel hetkel tundsin ääretut tänutunnet, nagu oleks mulle usaldatud kogu universumi vastutus meie inimkonna eest. Minule oli see ülesanne nagu kõige kõrgem ja kallim diplom, mida on võimalik saavutada. Nüüd teadsin, et miks Ingel soostus minuga, kuna mul on veel palju tegemist ja mul on tähtis ülesanne täita.

Aastal 2019 alustasin Allikas esimese volüümi „Tervis ja Heaolu“ kirjutamist. Tänaseks kuulub sarja 8 raamatut.

Maalides leidsin oma stiili, kui inimesed vaatavad neid ja see maal räägib neile midagi, on see temale tehtud. Korraldan oma maalide näitusi Prantsusmaal, peatselt Soomes ja ka Eestis.

Raamat: Allikas vol. 1 Tervis ja heaolu

“Allikas vol. 1 Tervis ja Heaolu“ on klassikaline käsiraamat ja mõeldud igale vanusele, vaatamata kultuurist või päritolust.

Meie hulgas leidub tuhandeid inimesi, kelle haigused on jäänud diagnoosimata või pole leitud haiguse põhjustajaid. Raamat “Allikas“ aitab leida vastuse ka kõige keerulisematele küsimustele ja saada võimaluse korral abi. “Allikas“ toob välja selgelt teaduslikud faktid ja samas pakub mitmeid alternatiivseid lahendusi, kuidas hoolitseda paremini oma keha ja psüühilise tasakaalu eest.

Raamatus jagatakse ka retsepte, kuidas kodus valmistada ökoloogilist ja tervislikku hambapastat, taimset jooki, juustu ja jogurtit või šokolaadi − säästes raha ja loodust.

Väljavõte raamatust

18 fakti hingeliselt tugevast inimesest

1. Ta on teadlik. Teadlik muutumise vajadusest. Ta õpib ja tahab õppida. Ta on valmis muutuma. Oleme siia maailma sündinud, et õppida; omandada võimalikult palju teadmisi ja praktilisi oskusi. Ta ei karda raskusi, vaid usub endasse ja mõistab, et teadmiste otsimine tuleb talle ainult kasuks.

2. Ta on eesmärgipärane. Hingeliselt tugev ja arenenud inimene on elus aina kõrgemas positsioonis. Ta ei vabanda, ta ei kahetse. Ta on oma tegevuses ja tagajärgedes vastutustundlik. Ta õpib kõigist olukordadest ja on tänulik iga hetke, nii positiivse kui ka negatiivse eest.

3. Ta valdab enesekontrolli. Hingeliselt tugev ei anna alla ega anna võimalust teistele inimestele endale liiga teha või ennast alla suruda. Tavapäraselt kontrollib oma tundeid ja tegemisi. Ta on teadlik oma nõrkadest ja tugevatest omadustest igas olukorras.

4. Ta on positiivne. Ta keskendub positiivsetele asjadele ega kaota aega ja energiat vanadele olukordadele. Ta võtab asju ja olukordi nii, nagu nad on, kui ta ei või teha muudatusi või kui need ei allu tema kontrollile.

5. Ta on tähelepanelik. Tema meeldiv käitumine ja teod on tasakaalus nii tema enda kui ka teistega. Ta ei karda öelda, mida mõtleb.

6. Ta riskeerib. Ta ei karda väljuda oma mugavustsoonist, riskeerides. Kuid ta mõtleb enne põhjalikult järele, on see tarvilik.

7. Ta panustab oma energia praegusesse hetke. Ta ei kaota oma aega mineviku meenutamisele. Ta elab nüüd ja praegu ja kulutab oma energiat ainult praegusele hetkele ja tuleviku planeerimiseks.

8. Ta aktsepteerib vastutustundlikult oma käitumist. Olles teadlik, et eksimine on täiesti normaalne ja inimlik, õpib ta nendest kogemustest. Ta annab endale andeks “vead” ja vastutab oma tegude eest.

9. Ta rõõmustab siiralt teiste õnne üle. Ta ei ole ahne, kade ega armukade – teades, et meil kõigil on võrdsed võimalused. Ta ei tunne, et teised takistavad tal õnne saavutamast.

10. Ta on võitleja. Ta aktsepteerib vastupanu, kui see tekib. Ta töötab põhjalikult läbi kõik nõrgad kohad ja teeb järeldused, et õppida nendest ja vältida samade vigade kordumist tulevikus. Ta viib alati asjad lõpuni, kasvõi võideldes.

11. Ta on iseseisev. Ta tuleb hästi üksi toime ja ta naudib seda. Ta ei sõltu teistest.

12. Ta on oma õnne sepp. Ta teab, milleks ta on võimeline ja mida ta otsib. Ta ei oota, et võimalused tulevad ise tema juurde. Ta on sihikindel realist.

13. Ta on võimekas organiseerija. Tal on hea ettekujutusvõime. Ta on teadlik ajast ja energiast ning kui kaua iga asi aega võtab, et paremini organiseeruda. Ta ei pühendu ega kaota aega ebavajalikule, säästes nii aega ja energiat.

14. Ta on kannatlik. Ta ei oota kõiki tulemusi kohe. Ta on kannatlik ja rõõmustab iga väikese kordamineku üle. Tal on pikaajalised ja kindlad eesmärgid.

15. Ta mõtlemine “toodab”. Tal on alati positiivsed lahendused eesmärgi saavutamiseks. Stressiolukorras on ta pea selge ja ta suudab toimida äärmiselt pingelistes ja emotsionaalselt paljunõudvates situatsioonides.

16. Ta talub ebamugavusi. Ta on ebamugavates olukordades leplik ja talub igasuguseid raskusi. Ta on võimeline saavutama oma eesmärki ükskõik millistes tingimustes ja olukorras.

17. Ta on terve. Ta on teadlik õigest toitumisest, liikumise tähtsusest ja ta on emotsionaalselt tasakaalus, mida ta kontrollib 24/7. Ta armastab oma füüsilist ja psüühilist keha ja hoolitseb selle eest iga päev.

18. Ta armastab ja austab inimesi, loomi ja loodust. Ta on säästev, ta ei raiska vett ega elektrienergiat. Ta on teadlik loodusvarade tähtsusest inimkonnale. Ta on avara silmaringiga, ta aitab säilitada ja parandada kogu planeedi heaolu. Tema põhimõte on “Kui tahad muuta midagi siin maailmas, tuleb alustada iseendast!”

Need faktid on nii lihtsad ja arusaadavad, vahest on tarvis need vaid uuesti meelde tuletada.

Merle kohta lähemalt

Merle Immonen on terapeut, muusik, kunstnik, autor. Sündinud 16 november 1968 Tõrva linnas, Valgamaal. Tõrvas kasvanud ja lõpetanud 1987 Tõrva Keskkooli edukalt. Muusika ja kunst on tema elus juba varajases eas.

1992 aastal emigreerus Merle Soome, kus püstitas oma isikliku sisekujunduse firma Merle Design ja Tekstiil. Tema autodidakt ja andekus on tuntud ja temast on avaldatud mitmeid artikleid soome suuremates sisustuslehtedes. Soome riigi stipendiaadina õppis ta Helsingis Sibeliuse Akadeemias koorijuhataks. Juhatades Tamperes üle kümne aasta oma naiskoori, kellega salvestas CD plaadi Juhannusyö (Jaaniöö), mille Merle tegi koorile sobivaks. Repertuaar on registreeritud soome kultuuri kullafondi.

2005 aastal suundus Merle Prantsusmaale sisekujunduse õpingutele ja lõpetas sealse kõrgkooli. 2007 alustas alternatiivmeditsiini õpingud Pariisis, omandades kõrgeima kompetentsi terapeudina. Täna on Merlel oma praksis Nizzas. Ta osaleb konverentsidel nõutud esinejana ja tegeleb loomingulise tööga, kirjutades, maalides ja korraldades ateljeesid ning näitusi.

Merle on aktiivne ka oma pere keskel koos nelja tütre ja kahe lapselapsega, nende seltsis lendab aeg kiiresti.

Aastal 2019 alustas terapeutiliste maalide maalimist, abstraktses stiilis ja akrüülvärvidega.  Tutvu nendega siin. Vers la Lumiere! Valguse poole!

Merle raamatuga saab lähemalt tutvuda Minu Raamat kodulehel.

Eelmine artikkelSõnumid hingedepäeva nädalaks
Järgmine artikkelSõnumid 9.-15. novembriks 2020
Mitmete eneseabi raamatute autor, juhendaja ja koolitaja.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi