Tead ju seda tunnet, kui vahel lihtsalt tahaks endast kõik kogunenu välja tantsida? Lubada muusikal ja rütmil haarata keha ja meele oma embusse ja lihtsalt lõdvestuda Elutantsu sisse?

Tantsujooga ehk shakti-tants toob kokku kundalini jooga väe ja vabastava tantsu maagia.

Voolavate joogavenituste, liikuvate meditatsioonide, teadliku hingamise, vaba tantsu ja mantrakoreograafiaga loob tantsujooga energia, harmoonia ja rõõmu kogu olemusspektris. Lisaks kundalini joogale kaasab tantsujooga elemente teistest joogavormidest ning kombineerib neid tantsustiilidega Idast ja Läänest.

Tantsujoogatund koosneb erinevatest faasidest, mis on kombineeritud nii, et maksimaalselt puhastada ja äratada praanakeha ning avada ja lubada endas voolama shakti ehk kosmiline energia. Sarnaselt Patanjali kaheksale joogasuutrale on tantsujoogas kaheksa faasi, mis peegeldavad kaheksat joogaharu, millel baseerub kogu joogateadus. Läbi erinevate faaside liikudes ärkavad meie olemuse füüsilised ja vaimsed tahud, mis on kõik kaasatud sellesse tantsulisse rännakusse oma sisemaailma.​

Fundamentaalne osa tantsujooga kogemusest on energiameridiaanide, nadi’de, tšakrate, elementide ja kehalukkude tunnetamine ja teadvustamine.

Tantsujooga on Tallinna õnnelaboratooriumi Urban Yogini tunniplaanis enamasti kaks korda nädalas. Tantsujoogat viib Urban Yoginis teisipäeval läbi Kati-Pille ja kolmapäeval Jana.

​Selleks, et tantsujoogat nautida, ei pea olema varasemat jooga- ega tantsukogemust.

Eelmine artikkelInglisõnumid piimakuu 10.-16. kuupäevaks
Järgmine artikkelSõnumid suvekuu 17.-23. kuupäevaks

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi