Foto: J. Garget

Siis juurde sobib kuulata Ruja laulu “Künna, künna”. Vähemasti minu peas hakkas see kohe kõlama, nii kui jõudsin selle teemani.

Paljude jaoks võib tunduda arusaamatu, miks vastu talve sellisest teemast kirjutada. Tõde on aga selles, et juba detsembri lõpus hakkavad puud ärkama. Kes aga tegeleb kasvuhoonepidamise ja turul taimede ja lillede müügiga, teab väga hästi, et aasta lõpuks peaks kõik seemned olema varutud, sest hiljemalt veebruaris läheb kasvuhoones töö rabamiseks lahti. Mida annab Kuu kalendri järgimine aia – ja põllutöödele juurde, on raske alahinnata. Inimene saab ise väga palju panustada sellesse, kui kergelt või raskelt ta tulemusliku tööni jõuab ja kui häid tulemusi ta saada tahab. Kuud jälgides võib läbi saada palju vähema väetise ja taimekaitsemürkidega või neist suisa loobuda, aga saada ikka parem saak, kui saavad need, kes tegutsevad oma suva järgi, väetavad ja mürgitavad hoolega. Vähem oluline pole külmakindlus ja säilimisvõime peale korjet, transpordikindlus, saagi maitse ja lõhn.

Maapealsete taimede külvi ja istutamise parim aeg on kasvava kuu ajal – või siis kõikides sodiaagimärkides Kaksikutest Amburini (välja aarvatud Vähk), sõltumata Kuu faasist, ebasoodne on kahaneva ja noorkuu ajal. NB! Soovitus ei kehti kiirekasvuliste taimede ja peasalati kohta.

Juurviljade külvi ja istutamise aeg on kahaneva Kuu ajal, kui Kuu on tulemärkides – Jääras, Lõvis, Amburis. Hea aeg on ka kahaneva ja noorkuu ajal, ainult mitte siis, kui Kuu on vee märkides – Vähis või Kalades. Halb aeg on aga kasvava ja täiskuu ajal ja alati siis, kui Kuu on Vähis või Kalades. NB! Kartuli, üks meie põhiliseima juurvilja puhul need reeglid ei kehti. Kartulipanekuks kõige parem aeg on kahaneva Kuu ajal, kui kuu on Kalades, muidu aga on kahanev kuu üldiselt sobilik, välja arvatud aeg, mil kuu on Skorpionis. Jahedamas kliimas kasvavad kartulid paremini siis, kui nad pannakse maha mais. Aprill on selleks liiga vara.

Viljapuude ja põõsaste istutamise aeg: parim aeg on kasvava kuu ajal, kui kuu on tulemärkides (Jäär, Lõvi, Ambur), ebasoodne kahaneva ja noorkuu ajal ning halb kahaneva ja noorkuu ajal, kui kuu on veemärkides (Vähk, Skorpion, Kalad).

Lehtköögiviljade istutamise ja külvamise aeg: parim aeg on kasvava kuu ajal, mil kuu on Kalades või Skorpionis, hea kasvava kuu ajal, aga mitte siis, kui kuu on Kaksikutes või Veevalajas. Halb on kahaneva, noore ja täiskuu ajal ja alati siis, kui kuu on Kalades või Veevelajas.

Peasalati ja kapsa külvamiseks ja istutamiseks parim aeg on kahaneva kuu ajal, kui kuu asub Kalade, Kaalude või Skorpioni märgis; hea kahaneva kuu ajal, ainult mitte siis, kui kuu asub Neitsi või Amburi tähemärgis ja ebasoodne kasvava, noor- ning täiskuu ajal. Halb on kasvava, noor – ja täiskuu ajal, kui kuu on Neitsis või Amburis.

Lilled ja õitsevad põõsad – nende külviks ja istutamiseks parim aeg on kasvava kuu ajal, mil kuu on õhumärkides (Kaksikud, Kaalud, Veevalaja). Hea aeg on kasvava kuu ajal, väljaarvatud kuu Amburis viibimise ajal. Ebasoodus on kahaneva, noor – ja täiskuu ajal ja alati siis, kui kuu on Amburis. Halb aeg on kahaneva kuu ajal kui kuu on Amburis.

Ümber istutamise aeg. Parim aeg seda teha on siis, kui kuu on Neitsi tähemärgis. Soodne on seda teha ajal, mil kuu on kasvavas või täiskuu faasis, väljaarvatud siis, kui kuu asub Veevalaja võp Kalade tähemärgis. Ebasoodus aeg on kasvava kuu aeg, mil kuu on Veevalajas ning kahaneva ja noorkuu ajal. Väga halb aeg on aga kahaneva kuu ajal, kui kuu asub Veevalaja või kalade tähemärgis. Nendele soovitustele lisaks võib meeles pidada ka rusikareeglit, et ümber istutamiseks on sobilikum aeg kas pärastlõunal hiljem või päris õhtul. Hommik või ennelõuna ei ole selleks nii head. Asi on selles, et taimede mahlad tõusevad umbes päikesetõusust varase pärastlõunani ja peale seda vajuvad jälle tagasi alla – ja taimed juurduvad siis paremini.

Muru külvamine ja rajamine. Kes tahab kindla peale ja kiirelt saada ilusat tihedat muru, peaks neid nõuandeid järgima. Kõige parem aeg nii muru külviks kui rajamiseks on kasvava kuu aeg, kui kuu asub Lõvi tähemärgis. Hea aeg on ka kasvava kuu ajal, kui kuu asub veemärkides. Vähis, Skorpionis või kalades. Ebasoodne aeg selleks tegevuseks on aga kahaneva ja noorkuu ajal ja suisa halb on kahaneva kuu ajal, mil kuu on õhumärkides: Kaksikutes, Kaaludes või Veevalajas.

Ilusa tiheda muru saamine niitmise abil: õige aeg muru niitmiseks. Ideaalne aeg on niita muru kasvava kuu ajal, mil kuu asub Vähi või Skorpioni tähemärgis- Hea aeg on kasvava kuu ajal, ainult mitte siis, kui kuu on kaksikutes, Veevelajas või Lõvis, ebasoodne aga kahaneva kuu ajal ja üldiselt siis, mil kuu asub õhumärkides: Kaksikutes, Kaaludes, Veevalajas või Lõvis.

Sellega saabki täis tiir tehes erinevaid tegevusi Kuud jälgides. Eks neid nippe ja nõuandeid ole veelgi, kõike ei jõua ega ole mõtetki siia kirja panema hakata. Kõva ja pehme kuu artiklid jäävad igakuiselt järgnema, see artiklisari on ühekordne nõuandesari.

Head katsetamist ja edu!

Varasemalt ilmunud

Energiavahetus

Foto: Qi New Age & Healing

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

KAKS KORDA AASTAS: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelMida toob 12 tähemärgile 1-7 jaanuar 2024 + 2023. aastalõpu Fortuuna?
Järgmine artikkelSõnumid 8.-14. jaanuariks 2024
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi