Kas oled vahel mõelnud, mis saab siis, kui suuremalt mõelda? Igaüks, kes on oma elus midagi enamat korda saatnud, võib kinnitada, et kui olla piisavalt julge ning tahtmist täis, siis suurelt mõeldes hakkavad juhtuma erakordsed ja esialgu hoomamatud imed.
Urmas Sarapuu on just see mees, kellel on olnud julgust mõelda ja unistada suurelt. Urmas unistas valgusest. Valgusest, mis valgustaks lilli. Tema taga seisab bränd, mille eesmärgiks on valmistada tooteid, mis loovad tasakaalu valgusenergia, keskkonna ja taimede vahel.
Urmase salajane soov oli panna omavahel kokku taimed ja valgus viisil, mida mitte keegi enne teinud ei olnud. ”Analoogseid valgusteid, mis on mõeldud taimedele, on teisigi,” ütleb Urmas, kuid tema soovis valgustada taimi, mitte lilleanumat.
“Midagi sellist olemas ei olnud,” meenutab Urmas enda teekonna algust.
Oma ettevõtteni jõudis Urmas kodus oma diivanil istudes. Nähes ühel hämaral õhtul toanurgas pimedusse mattuvaid lillepottides kasvavaid lilli, meenus talle lapsepõlvemälestus ühe sõbra kodus läbi kahe korruse ilutsenud kuusepuust, mille alla paigutatud prožektori kiired kuusepuu elama panid.
Suurelt unistamisega kaasneb tihtipeale ka detailsus ja kvaliteet. Maailma kõik suuremad tegijad on seda varemgi öelnud, et suurelt mõtlemisest üksinda ei piisa, tuleb olla valmis ka pingutama, et läbi kvaliteedi inimestele väärtust luua.
Saavutamaks parimat tulemust on iga Urmase poolt loodud disaintoote puhul kasutatud ainult kvaliteetseid materjale. Kogu toodang on tegelikult käsitöö, mis teeb selle veelgi erilisemaks, unikaalsemaks ja kliendile väärtuslikumaks. SU Valgus kasutab näiteks Thermory termosaart, kuna see puit on ilusa puusüüga ja sobib omaduste poolest interjööride kõrval ka terrassidele. Thermory saarel on luksuslikult sügav ja eksootiline šokolaaditooni värvus ning talle on omistatud sama vastupidavusklass, mis on parimatel troopilistel puiduliikidel tiigil ja ipel. Puidu mõõtmestabiilsuse ja välimuse ennustatava käitumise poolest on aga termosaarel tuntav eelis isegi troopilise puidu ees.
”Lihtne oleks valgustikatteid ühes tükis plastmassist valada, kuid just tänu kokkuliimimisele tekib nurkade lõikejoonte juures valguse murdumine, mis tekitab varje, kuju ja ruumilisust.” selgitab Urmas nende soovi ja visiooni toetada ja tugineda käsitööle.
Valgustitel kasutab ta peamiselt LED ribasid, millel on madal energiatarbimine ning, mis pakub võimalus valguse intensiivsust muuta vastavalt vajadusele kas tugevamaks või mahedamaks.
Urmase poolt loodud valgusteid võib täna näha juba väga mitmes kohas üle Eesti ja ka maailmas, isegi mõningates tippsisustusajakirjades. Tema valmistatud lillepotte on kasutanud näiteks TV3 Uudiste ja Hommiku Terevisioon sisustuselementidena. Neid valgusteid võib leida isegi globaalse ettevõtte nagu Transferwise kontorist. Valgustusega lillepotte on kasutatud ja kasutavad ka Kuressaare Ooperipäevadel, Roseni Residents, Jungle Garden, Hansaplant, Q Boutique, Aider OÜ, Golden Club / Tere Tennisekeskus. Sisustuselementidena leiab neid tooteid ka Noblessneri kvartali näidiskorteritest.