“Voodisamba” hoiab sind noore ja tervena

1
6365

Kui võtsid vastu väljakutse 30 päeva seksi, siis ilmselt ka said ise teada, kui kasulik seks olla võib. Aga, kes seda veel ei tea, siis toon alljärgnevalt välja mõned kabistamise kasulikud omadused ning äkki siis ka sinu voodielu hakkab paranema – sinu ja sinu paarilise tervise ning ilu nimel.

Foto: Deconstructing Yourself
Foto: Deconstructing Yourself

Naistel on palju ühist, reeglina hinnatakse dekadentlikku desserti, armastakse odavaid väljamüüke (kapp on riideid täis ja selga pole ikka midagi panna) ning kõik naised tahavad nooremad ning tervemad välja näha – välimus on kõigile oluline.

Mõned naised on nii sõltuvuses oma “nooruse allika” leidmises, et kulutavad oma nooruse säilitamiseks terve varanduse, mille küllus ilmselt peeglilauale ning vannituppa paljudel enam ära ei taha mahtuda… Kes kasutab oma nooruse säilitamiseks kirurgilist abi, kes muid kalleid kreeme ja tablette; loitse, ravitsejaid, et nahk püsiks pringim, välimus säravam, juuksed läikivamad ning terved, vaigistada valusid ning üldse tunda end suurepäraselt. Aga, kui ma ütlen sulle, et sinu nooruse allikas peitub sinu enda kodus, sinu magamistoas ja linade vahel…, kas sa usud mind? Ilmselt mitte, aga las ma proovin sinu meelt muuta.

“Voodisamba” üllatavad kasutegurid

Foto: News 4 All
Foto: News 4 All

Kindlasti tead, et nn “voodisamba” paneb vere vemmeldama ning süvendab seksuaalseid tundeid, kuid tõestatud on see, et tervislikuks loetakse vahekorras olemiseks vähemalt 2-3x nädalas, see on põnev ja ka tulemuslik ravimeetod. Kui siiani pole seks olnud sinu prioriteetide nimekirjas, siis äkki nüüd tahad oma prioriteedid ümber hinnata, sest nii kummaline, kui see ka tunduda võiks, siis väike tonksutamine võib päästa sinu elu ja lisaks hoiab hambad korras ning tugevatena.

Paneb juuksed särama

Kummastav on see, et hormoonid ei kontrolli mitte ainult suguiha, vaid need mõjutavad ka juuste väljanägemist ning panevad need särama. Šoti uuring näitas, et eluterve ning rahuldust pakkuv seksuaalelu tulemusena on ka juuksed tervemad, lopsakamad ning seda kõike tänu östrogeenile, lisaks paneb seks keha ainevahetuse paremini ning kiiremini tööle ning toitaineid omastatakse paremini kui enne.

Toodab tervet spermat

Foto: Getty Images
Foto: Getty Images

Mehed on eriti uhked oma spermatosoidide arvu üle, aga siin on seos seksiga. Mehed, kellel on regulaarne sekselu, nende spermatosoidide arv on suurem ning ka sperma on tervem, kui neil meestel, kelle suguelu on ebaregulaarne. See aga on jällegi hea uudis naistele – uuringud näitavad, et sperma aitab naistel võidelda depressiooniga, suurendab energiataset ning aitab kaasa kergemale sünnitusele.

Vähendab stressi

Elu on üldiselt stressirohke ja kuidas soovitatakse stressi maandada? Joo õhtul klaas punast veini, mediteeri, tee üks jalutuskäik, mine sõpradega välja jne, jne. Aga ka üks hea seks ajab asja ideaalselt ära. Kuigi vererõhk tõuseb akti enese ajal lakke, hoiab regulaarne suguelu üldise vererõhu ning stressi taseme madalal, mis on aga tervisele vägagi kasulik.

Niisutab nahka

Foto: Youth Connect
Foto: Youth Connect

Nüüd veidi teadust ka. Seks parandab vereringet, niisutab keha rakke, mis hoiab sind noorusliku ja tervena, mis aga tähendab seda, et ka probleem kuiva nahaga saab olema minevik. Lisaks, mida higisem on seks, seda parem, sest higine seks mõjub nahale noorenduskuurina. Higistamise teel viiakse pooridest mustus ning sinna kogunenud toksiinid välja. Seega, kes oleks osanud arvata, et sinu mees on sulle üheaegselt nii seksijumal kui ka esteetik.

Tugevdab küüsi

Kindlasti oled tähele pannud, et osadel naistel on loomult pikad ning kaunid küüned, nad ei pea nende hooldamisel vaeva nägema ega kunstküüsi kasutama. Miks? Sest nende seksuaalelu on korras, need samad hormoonid, mis panevad sind särama ning teevad su regulaarse suguelu korral nooremaks, hoiavad ka sinu küüned korras. Mis tähendab seda, et su küüned ei kipu nii väga enam murduma, on tugevamad, tervemad ja neid on lihtsam hooldada.

Looduslik valuvaigisti

Foto: Kobietapo
Foto: Kobietapo

Oksütoksiin on üks neid kemikaale, mis vallandub armatsemise ajal, suurendades sellega endorfiinide taset ning vaigistades valu, eriti peavalu! Seega, naised, peavalu ei ole põhjus seksist loobumiseks, see on pigem põhjus, miks võiks rohkem oma partnerile tähelepanu pöörata. Ka aitab regulaarne suguelu kiiremini haavadel paraneda, isegi väga rasketel ning kangekaelsetel haavadel ning haavandeil, mida esineb diabeetikutel. Seega, enne kui arstile tormad tablettide järgi, proovi enne ära üks kähkukas.

Hävitab akne

Ütle hüvasti oma akneravile ning hormoontablettidele, sest aknest saad lahti, kui hakkad regulaarselt vahekorras olema. Jällegi suguelu tasakaalustab organismi hormoonide taset, mille tulemuseks on selgem, klaarim ning kaunim ja veatum nahk.

Parandab südame tervist

Foto: Vivienne Mackinder
Foto: Vivienne Mackinder

Tahad, et sinu meespartner elaks kõrge eani? Võtmesõnaks on siin jällegi seks, see aitab. Sest seks hoiab nii naiste östrogeeni- kui meeste testosteroonitaseme normis, mille tagajärjel on neil meestel, kes treenivad regulaarselt partneriga magamistoas vähemalt 2-3 x nädalas, vähem südameveresoonkonna haigusi kui neil meestel, kes teevad seda harvem. Samas ei ole ma veel kohanud meest, kellele arst oleks soovitanud rohkem oma partneriga tegeleda, sest see mõjub hästi tema südamele. Aga, kas pole tore lahendus, kui naised saavad nii lihtsalt oma meeste südamete eest rohkem hoolt kanda ning neid meie keskel kauem elavatena hoida?

Tervemad hambad

Tuleb välja, et spermas on “tonnide viisi” tsinki, kaltsiumi, magneesiumi ning teisi hammaste heaolu eest seisvaid mineraale, mis on kasulik siis, kui need kehasse imenduvad. Lisaks leidub neid aineid juurekanali täidistes… Muide, nii tsink, kaltsium kui ka magneesium on peamisteks koostisosadeks enamikes suuloputusvahendites, seega, tee arvutuskäik ise ja leia lahendus.

Alandab kehakaalu

Foto: Pinterest
Foto: Pinterest

Tahaksid mõned kilod alla võtta, aga ei suuda kuidagi magusast loobuda? Siin võib jällegi appi tulla aktiivne seksuaalvahekord. See ei ole võibolla nii efektiivne, kui kaalujälgimine, treeningud ja tervislik toitumine, aga keskmiselt kaotab inimene tunni ajalise aktiivse seksi ajal ca´170-700 kcal. Muide, on palju HULLEMAID viise kaalu kaotamiseks! Omast kogemusest võin öelda, et olen aktiivse seksiga ühe öö jooksul kaotanud tervelt kaks kilo ja mitte ainult vett kehast, vaid rasva… Tasub kindlasti proovimist ning lisaks sellele, viib aktiivne seks lihased toonusesse ja annab sulle parema painduvuse, mis jällegi pikendab eluiga.

Tõstab immuunsust

Kindlasti oled sa kuulnud seda vana ütlust: “Üks õun päevas hoiab arsti eemal.” Tuleb välja, et vanades meditsiiniraamatutes oli väikene kirjaviga. Nimelt oleks selle asemel pidanud olema: “Armatsemine 2-3x nädalas suurendab antikehade immunoglobuliini (antikehad, mis võitlevad külmetuse ning teiste nakkuste vastu) taset, hoiab arsti eemal!” Seega, kui veedad rohkem meeldivalt, lõbusalt ja tegusalt aega voodis koos partneriga, hoiad oma immuunsüsteemi terve ning tugevana. Seega, kui sul on mõned nn “haiguspäevad” veel välja võtmata, siis on aeg need seksipäevadena ära kasutada.

Vähendab vähki haigestumise riski

Foto: Jetts Life
Foto: Jetts Life

Naised armastavad oma meest, seega armastagem ka nende eesnääret ning aidakem neil tihedamini oma “kandamist vabaneda”. Jällegi näitavad uuringud, et noored mehed oma kahekümnendates, kes olid vahekorras 5+ korda  nädalas, neil esines 1/3 võrra vähem eesnäärmevähki ning vanematel meestel, kes said seemnepurske osaliseks vähemalt 21+ korral kuus, ka neil esines eesnäärmevähki vähem, kui neil, kes said oma “laadungist lahti” harvem. Ja naised, ka meil on siin oma kasu sees, iga seksuaalvahekord vähendab naistel rinnavähki haigestumise riski!

Hoiab naha noorusliku ning säravana

Kindlasti oled sa märganud, et osadel sinuealistel naistel on nahk säravam, läikivam kui teistel – nad nö kiirgavad. Selle põhjuseks on seks. Seks suurendab vereringet, mille tulemusena pumbatakse nahaalustesse kudedesse rohkem hapnikku ning nahk näeb siledam ning läikivam välja. Kui sa ei usu, siis vaata peale korralikku seksi peeglisse ning näed ise, kuidas sinu jume on paranenud ning nahk elastsem. Regulaarse “voodisambaga” tegelemine pikendab seda kuma ja jumet ning sa näed selle tulemusena noorem ning kaunim välja. Seks suurendab loodusliku kollageeni tootmist, mis hoiab vananemise laigud ning kortsud eemal. Kokkuvõttes võib öelda seda, et mida rohkem kortse on sinu voodipesul, seda vähem on neid sinu näol.

Hoiab armastuse leegitsevana

Foto: You Deserve It!
Foto: You Deserve It!

Jällegi, oksütoksiini tuntakse kui armastuse hormooni, sest see aitab inimestel luua omavahelist sidet ja usaldust paremini kui miski muu. Mida rohkem partnerid armatsevad, seda rohkem oksütoksiini nad omavahel vahetavad ning vastutasuks tunnevad nad teineteise vastu suuremat sidet. Lisaks suurendab oksütoksiin vajadust/tunnet olla suuremeelne. Seega, kui sa tunned vajadust olla suuremeelne ning üllas ja üllatada oma partnerit lillede või mõne muu meeldiva üllatusega, siis tead, millist hormooni selle eest tänada/süüdistada.

Looduslik unerohi

Oled sa kunagi imestanud selle üle, miks mehed peale seksi kohe magama jäävad? Tuleb välja, et mees ei ürita kaisutamisfaasist kõrvale hiilida, vaid süüdi on hoopis orgasmi käigus vallandunud oksütoksiin. Jäta õhtune soe piim ja/või unerohi ära ning võta oma partner ette ning jõua selle tegevuse käigus orgasmini ja voila´ – magus uni tuleb iseenesest.

Tõstab enesehinnangut

Foto: Green Report
Foto: Green Report

On olemas mitut sorti seksi, on hea ja on suurepärane seks ning nende vahe on – enesehinnang. Kui sa tunned end oma nahas hästi, siis on ka seks suurepärane, aga siin on ka konks. Seksides tõuseb sinu enesehinnang veelgi. Kui järgmine kord tunned, et näed väja nii ja naa, siis vaata, kas üks hea ning kiire kähkukas sinu enesehinnangut tõstab või mitte.

Mõnusat ja tegusat nahistamist! Tunne end suurepäraselt ning armasta iseend ning oma partnerit. Kui sinu armuleek on mingil põhjusel vaikselt kustuma hakanud, siis puhu see tegusa rautamise käigus taas lõkkele. Neile, kel leek jätkuvalt tuline, andke aga hagu!

Kui sa polnud nii ennist nii julge, et “Väljakutse -30 päeva seksi“, vastu võtta, siis äkki nüüd?

Eelmine artikkelInglihoroskoop – augusti I pooleks
Järgmine artikkelMärgid sellest, et sinu kolmas silm on avanemas
Avameelselt kogemustest ning väljakutsetest.

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi