Miks inimesed suudlevad?

1
5418

1Suudluse tagamaad

Oled sa kunagi mõelnud, miks inimesed suudlevad ning mida see üldse tähendab? Tänapäeval peetakse romantilises maailmas suudlust kahe inimese vaheliseks pühaks rituaaliks. Kui kaks inimest kirglikult suudlevad, siis peetakse seda ligitõmbavuse ning ühtsuse märgiks, mida teineteisega jagatakse. Sellest tulenevalt arvatakse tihti ka seda, et kui suudlus läheb kenasti, siis läheb ka kõik ülejäänu. Aga kui see nii on, siis miks ainult ca´46% erinevatest kultuuridest kasutavad suudlust romantilises mõttes ja teised mitte? Mis siis tegelikult toimub?

Kui  uurida veidi lähemalt suudlemise tausta, siis kõik ei ole üldse nii lihtne kui arvata võiks. Tegelikult on selle uuringu taga grupp filematolooge (filematoloogia – uus teadusharu, mis uurib suudlusi, puudutusi ja selle mõju inimorganismile), kes leidsid, et suure tõenäosusega sai suudlemine alguse evolutsiooni käigus, kuidas emad oma lapsi toitsid. Selle teooria järgi närisid emad toidu läbi ning andsid oma suust selle lapsele edasi. Kui seda endale praegu ette kujutada, siis tundub veider ja õõvastav? Samas, kui sellele üle sügavalt järgi mõelda, siis see tegelikult polegi nii veider, sest leiti, et sellisel viisil näidati välja armastust ning loodi lapsega emotsionaalne side. Muide, ka tänapäeval erinevates kultuurides närivad naised meestele, lastele ja vanuritele liha eelnevalt pehmeks, seda küll ei anta suust suhu edasi nagu vanasti, aga mõte on sama.

Teine tähelepanek oli see, et nii kogeb laps läbi huulte surve armastust ja turvatunnet samamoodi, kui teda toidetakse rinnaga või lutipudelist. Sellel on omamoodi rahustav toime. Need kogemused panevad omakorda aluse “olulistele neuroloogilistele radadele”, mis seob suudlemise positiivse kogemuse ja emotsiooniga. Ehk need varased kogemused loovad positiivseid seoseid hilisemaks elus huulte survele, mis toob tagasi need mällu salvestatud positiivsed emotsioonid. See on ka üheks põhjuseks, miks ärritunud inimesed/reeglina naised, saab suudlusega maha rahustada.

Kui need lapsed üles kasvavad, siis kuidas nad saavad oma suudlust kasutades teha õigeid otsuseid? Selgub, et suudlus käitub ise sõnumitoojana, see on justkui väike kõrvalmõju, mille tulemusena on võimalik välja selgitada omale võimalik kaaslane/paariline. Suudlus võimaldab kehas keemilistel virgatsainetel – feromoonidel ümberpaigutuda ning see omakorda aitab kaasa atraktiivsuse tekkimisele. Täpselt samamoodi annavad feromoonid paarilise valikul ka teada, kas suure tõenäosusega saad selle inimesega terved lapsed.

Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Loe seda edasi”.

Tagasi
Eelmine artikkelKülgetõmbeseadus
Järgmine artikkelTee ise – tuline chillikaste
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi