Miks inimesed suudlevad?

1
5186

2Atraktiivsuse ja suudluse seos

Foto: How to Kiss

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

Tead seda tunnet, kus konkreetne inimene sulle väga meeldib, aga kui teda suudled, siis on miski totaalselt paigast ära – te ei sobi omavahel, teil puudub see keemiline side. Te olete määratud olema võibolla suurepärased sõbrad, aga mitte jagama romantilist suhet – teie geneetiline baas omavahel lihtsalt ei sobi. Seepärast räägib ka kehv suudlus enda eest ja annab märku, et teievaheline keemia puudub ja suudlus käitub justkui kaitselülitina. Keha ei hakka tootma feromoone ja inimene otsustab teisiti, kui oleks seda teinud feromoonide toimel.

Näiteks on suurel hulgal naistega viidud läbi katse, kus naistele anti nuusutada erinevaid meeste poolt kantud särke ja nad pidid välja valima enda jaoks need kõige meeldivamad mehed ja seda särkide alusel. Naised valisid välja mehed, kelle MHC (peamine koesobivuskompleks) tase oli nende omadest erinev. Mis tähendab seda, et erinevad MHCd tähendavad suuremaid geenivariatsioone ning suurendab võimalust saada tervemaid lapsi ja seetõttu ei tundugi sama geenivariatsiooniga inimesed endale atraktiivsetena. Seda võib võtta näiteks õe-venna geenivaramu võrdlusena (neil on samad geenid ja nad ei tunne üksteise suhtes romantilist atraktiivsust).

Seega iha on sama reaalne kui feromoonide olemasolu, aga kuidas on on lood nende kultuuridega, kus ei suudelda? Tegelikult ei pea feromoonide tundmiseks teist inimest suudlema, piisab sellest, kui neid nuusutada. Kõlab veidralt? Tegelikult mitte. Oled ilmselt tähele pannud ka seda, et mõned inimesed lõhnavad sinu jaoks väga meeldivalt ja teised mitte – isegi siis, kui nad kasutavad sama parfüümi. Iga inimese kehalõhn on väga spetsiifiline, isegi siis kui nad on äsja saunast/pesust tulnud. Kui oled naine, siis võibolla oled tähele pannud, et teatud ajal meeldivad sulle mehed, kes lõhnavad tugevamalt ja siis jällegi on aegu, kus sa seda tugevat lõhna üldse ei talu… Need on kõik seotud sinu enese hormoonide ning feromoonidega. Täpselt sama kehtib meeste kohta näiteks ühe ja sama naise vastu – kus kord on ta atraktiivsem ja siis jälle mitte nii väga ja siin ei olene sellest, kas ta kannab parasjagu õhtukleiti või dresse… Lisaks on suudlusel meie jaoks palju muidki meeldivaid seoseid.

Suudlus lisab kahe inimese vahel mitmetasandilist atraktiivsust. Näiteks iidsetes hindu tekstides kirjeldatakse suudlust kui “hingates teineteise hinge”. Seevastu kaasaegne teadus näitab seda, et me mitte ainult ei hinga sisse teise inimese hinge vaid ka tema feromoone ja seetõttu suudlus liidab inimesed omavahel kokku ning viib intiimsuse jagamiseni ning järglaste saamiseni.

Huuli võib pidada inimese üheks kõige erogeensemaks tsooniks, mille läbi kogetakse palju erinevaid tundeid ning vähimatki/õrnematki puudutust. Huulte puudutus on väga meeldiv ning see on tihtilugu ka naudingu aluseks. Kui sugutungi põhjustab testosterooni nimeline hormoon, siis armastust ja romantikat juhivad dopamiin ning teised “heatunde” hormoonid ning kiidumust suunab oksütotsiininimeline hormoon. Suudlemine aga aitab kõiki neid hormoone vallandada ja jagada kahe inimese vahel üheaegselt, mis toob kaasa suurema seksuaalsuse ja romantilise armastuse ning ka kiindumuse. Lisaks suudeldes kaotad sa iga suudlusminutiga 2-3 kalorit. Seega miks mitte rohkem suudelda? Eriti hea on seda praktiseerida eelnevalt koos hingeseosega, saad kordades intensiivsema romantilise lõpptulemuse.

Kui leidsid selle postituse enda jaoks kasuliku olevat ning leiad, et võiksid/soovid/tahad meie tegevust väikese energiapanusega toetada, siis saad seda teha endale sobiva pangalingi kaudu ning kasuta selleks rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE247700771001908595 (LHV) või EE212200221058508715 (Swedbank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.
Iga kolme kuu tagant:

  • 31. märts
  • 30. juuni
  • 30. september
  • 31. detsember

loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

lhv seb swed nordea
Järgmine

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi