Õnnelik inimene vajab julgust ja alandlikkust

0
729

1Rännaku praktik Piret Rass: õnnelik inimene vajab julgust ja alandlikkust

Piret Rass

Rahvusvaheliselt tunnustatud kõneleja, mitme menuki autori ning keha ja meele tervendamise eksperdi Brandon Baysi loodud Rännak on lihtne, kuid samas võimas meetod, mis aitab inimeste elus lahendada nii füüsilisi, vaimseid kui ka emotsionaalseid probleeme. Rännaku meetod aitab jõuda otse probleemide algpõhjusteni ja need kõrvaldada. See võimaldab elada oma elu sisemiste piiranguteta, realiseerida enda täit potentsiaali ja elada vabaduses. 13.–15. aprillini on Brandon Bays Tallinnas, kus ta viib läbi intensiivseminari „Journey Intensive“, kuhu on oodatud kõik huvilised.

Rännaku meetodiga töötavaid terapeute kutsutakse Rännaku praktikuteks ja Eestis on üks neist Piret Rass, kes peab südamekeelt elu parimaks kingituseks.

Piret, teie jaoks on oluline südamekeel ja vägivallatu kohtlemine, mida see tähendab?

Südamekeel on iidne idamaa õpetus sõnumi edastamisest armastaval moel, et teadlikult ennast mõista ja teisi ära kuulata. Selle tulemusel areneb inimsuhetes armastusel põhinev uus kvaliteet, oskus ennast valitseda ilma midagi alla surumata. Nimetatud õpetuse kaasajastas Ameerika psühholoog Marshall Rosenberg, mida tuntakse vägivallatu suhtlemise nime all. Vägivaldseks enda ja teiste vastu peetakse mõtteviisi, mis otsib süüdlasi ja keskendub õige ja vale käitumise kindlakstegemisele ning analüüsile. Mina olen elus väga tundlik kriitika suhtes olnud. Sestap hakkas mind huvitama, mis siis ikkagi inimeste sõnakasutuses mind haavas. Jõudsin vägivallatu suhtlemiseni, mis viis nii lähedus- ja sõbrasuhted kui ka läbisaamise inimestega üldisemalt sügavamale tasemele, tekkis  tähendusrikkam ühendus. Lisaks oskan nüüd tunnetada, mis võib kritiseerija sees toimuda, mida ta tegelikult vajada võiks, aga väljendada ei oska. See tagab võimaluse jääda avatuks ning isegi vestlust jätkata olukorras, mis varem oleks viinud minu sulgumise ja eemaletõmbumiseni. Südamekeel on minu elus suur kingitus.

Tooge palun näide – kui ma tahan oma kallile inimesele midagi südamega öelda, siis kuidas seda teha?

Olen märganud, et meie kultuuriruumis jääb tihti vajaka siirast tunnustamisest. Ikka öeldakse, et „Ära kiida liiga palju, läheb uhkeks kätte” või „Kiida lolli, hakkabki uskuma“. Selline kohati häbistav ja hukkamõistev alatoon. Tunnustusega võib seostuda ka varjatud motiiv manipuleerida näiteks piitsa ja prääniku võtte abil, kus kiidetakse töötajat tootlikkuse tõstmiseks isikliku kasu saamise eesmärgil.

Inimesed ei ole eriti harjunud märkama enda juures seda, mis on hästi või milles nad tugevad on.  On öeldud, et vaid 10 protsenti inimestest teab oma tugevusi ja oskab nad enda kasuks tööle panna. Ikka keskendutakse puudustele. See ei ole edasiviiv jõud. Kui näiteks paadiga sõites põhi lekkima hakkab, on vaja küll viga parandada või anda endast parim otsese ohu kõrvaldamiseks, kuid sama tähtis on jõuda eesmärgini ja kaldale sõuda või kuhu iganes plaan minna oli. Sama on ka inimestega – ei ole kasulik kinni jääda sellesse, mis valesti on. Seda tasakaalustab teadmine, kuhu sa üldse teel oled ja missugused tugevused sul sinna jõuda aitavad. Seetõttu on oluline hakata teadlikult tähelepanu suunama enda tugevustele ja märkama neid teistes inimestes.

Nüüd jõuan näite juurde. Võtame ühe abielupaari, kus naise jaoks on probleemiks tööülesannete lükkamine viimasele minutile, mille tulemusena ta muutub närviliseks ja tõredaks. Selle asemel et tõredust naisele nina alla hõõruma hakata hetkel, mil tal on niigi raske, oleks tõeliselt südamega öeldud sõnad mehe poolt midagi taolist:

„Ma märkan, et sa oled palju ülesandeid enda kanda võtnud ja tunned muret, kas sa ikka õigeks ajaks valmis saad. Imetlen sinu pühendumust ja soovin teada, kas on midagi, millega saan sulle abiks olla.“

Kui suur osa on Rännaku meetodil selles, et te ise soovite rohkem südamega kooskõlas elada?

Rännak on juhendatud sisevaatlus, mille abil saab inimene kontakti tema elus esineva probleemi algpõhjusega, milleks on sageli mõni ebameeldiv lahenemata olukord minevikust. Protsessi käigus aitab Rännaku praktik vabastada sündmusega seotud emotsioonid, mis teda tegelikult siiani häirivad  ja takistavad alateadlikult tegemast soovitud valikuid.
Võtame kasvõi eelneva näite tollest abielupaarist – naine võiks tulla Rännaku praktiku juurde ja ära lahendada põhjuse, mis teda asju edasi lükkama paneb. Ravivaks osutub ühendumine oma südametarkusega. See on koht, kus  iga inimene tunneb ennast vabalt, rõõmsalt ja armastavalt. Tegemist on sisemise seisundiga, mida Rännakus lätteks kutsutakse, kus kõik on hästi ja mitte miski välispidine ei suuda mõjuda häirivalt. Iga kord lätteseisundis viibides hämmastab mind, kui teistmoodi sealt kaudu tajudes mu probleem näib. Sama on ka klientide puhul: olles aidanud neil kohtuda oma sügavama olemuse, lättega, küsin neilt: „Kas sind praegu ka see teema häirib?“ Vastuseks kuulen peaaegu alati: „Ei, siin on kõik hästi!“ See teadmine on eelduseks teema lahenemisel, millega Rännakule tuldi. Minu enda Rännaku-kogemused on andnud mulle niivõrd palju sisemist vabadust ja mõistmist juurde, et ma muudkui jätkan seda teed. Südamevalikud toovad alati rõõmu ja armastust juurde, nii et see on minu lemmikteema, mida kogeda ja millest rääkida.

Postituse edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Loe seda edasi”.

Tagasi

Energiavahetus 2018

Foto: Bloom For Life

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Eelmine artikkelSeminar naistele “Mehe sügavam tõde”
Järgmine artikkelPüha basiilikuga allergiate vastu

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi