Pehme ja kõva kuuseis detsembriks 2022

0
1102
Foto: Alexander Andrews

Mis on kõva ja pehme aeg kuus ja mille järgi või kuidas seda arvestatakse?

Pehme aeg

on hea määndaja ja lagundaja ja sel ajal lähevad haavad kergesti mädanema, suitsutatud liha ja kala lähevad kergesti ussitama ning piim müredaks. Vanarahvas rääkis lausa, et pehme ajaga tehakse kõik tarvilisemad tööd. Samal ajal pesu läheb pestes kergelt puhtaks ja püsib seda kaua ning plekkide eemaldamiseks pole võibolla plekieemaldajat vajagi, piisab pesuvahendist.

Kõige parem aeg uute asjade alustamiseks on noorkuu pehme aeg.

Kõva ehk kalk aeg kuus

Kas te seda teate, kust tuleb kaduneljapäeva tähendus?

Kahaneva kuu kõval ajal arvati olevat suur kaotav jõud. Seda nimetati kaduajaks ja vanakuu kuivaks ajaks. Arvati, et kõige suurem kaotamise jõud on selle aja neljandal ja viiendal päeval. Vahel juhtus, et viies päev jäi vahele – kuu loomisest järgmise kuu loomiseni on keskmiselt 29 ja pool päeva, see tähendab, et igas teises kuus on üks aegadest viie päeva asemel nelja päevane. Kui kahaneva kuu ajal kaob kuu hommikutaevast juba viiendal päeval, on tegu kadureedega. Sellise viiepäevase kadunädala neljapäeva nimetatigi kaduneljapäevaks, kuna juba siis on igasugune kadumise jõud tugev. Plats puhtaks vanast, et uus saaks tulla!

Kõval ehk kalgil ajal pritsib rasv pannil ja küttepuudest jääb järele palju sütt. Sel ajal lõigatud puu ei mädane, haavad ei lähe halvaks (kuldlõikus). Kõval ajal tapetud looma liha ajab palju rasva välja.

Kirves pannakse varde vanakuu kõva ajaga.

Kõval ajal tehtud asjad jäävad püsima.

Kõva ja pehme kuuseid detsembris:

Pehme aeg: 1.-5., 10.-15, 21.-24., 30., 31.

Kõva aeg: 6.-9., 16.-20., 25.-29.

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelSõnumid 28.11-04.12.2022
Järgmine artikkelSõnumid detsembri algusnädalaks 2022
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi