Luutsipäev

0
3482

2Päeva tegevused

Peamiselt valmistati sel päeval jõuluehteid, aga viidi läbi ka teisi erinevaid rituaale, mis viivad majast negatiivse energia välja.

Tee valik esemetest

Foto: Out of the Office
Foto: Out of the Office

Mida tahad või pead vajalikuks säilitamiseks, ülejäänud anna ära või viska minema. Nii lased lahti minevikust, mis on esemetega kaasas. Kui on äärmiselt raske veel lahti lasta, siis sorteeri need esemed, millest veel loobuda ei suuda ikkagi kastidesse ja märgista kastid: “emotsionaalne”, “väärtuslik”, “hindamatu” ja vii kastid silma alt ära, kasvõi pööningule ja tegele nendega mõne aja pärast uuesti. Ma saan aru, et äärmiselt raske on sorteerida lahkunud lähedase esemeid, sest neis on palju emotsionaalseid mälestusi. Samas tuleb endale meenutada, et ei saa ja ei ole vajalik kõiki esemeid alles jätta. Tee neist valik, mida soovid kindlasti alles jätta ja ülejäänud katsu ära anda või esialgu silma alt ära tõsta, et hiljem tagasi tulla ja uuesti üle vaadata – seda siis, kui oled emotsionaalselt selleks valmis. Mineviku säilitamine takistab sul elamist hetkes. Kui sa ka hiljem ei suuda sellega tegeleda, palu kedagi oma perest või headest sõpradest, kes selle viimase sorteeringu sinu eest ära teeb. Reeglina ollakse sellega nõus, sest nad saavad sinust aru. Sa võid selle sorteerimise ajal juures olla või kui leiad, et see on sinule ikkagi liiga emotsionaalne, siis võid selleks ajaks ka kodust ise ära minna või teha midagi hoopis muud.

Koristamise käigus tee alati aknad lahti

Tuuluta kõiki ruume ja lase värske õhk liikuma. Kindlasti oled käinud külas või isegi asutuses, kus on seisnud ning läppunud õhk ja tekib tahtminse sealt kiiresti välja saada, sest ruumis puudub hapnik.

Plaksuta käsi

Foto: Pinterest
Foto: Pinterest

Just nimelt, aegajalt võiksid kodus käsi plaksutada, selline tegevus ergutab energiaid sinu ümber liikuma. Kui tunned ennast imelikult kodus käsi plaksutades, siis lase lastel seda teha, sest neil ei ole selle vastu absoluutselt mitte midagi, neile väga meeldib selline tegevus, eriti kui saavad käsi plaksutades mööda tuba ringi tantsida mantrate või muude helide saatel.

Puhasta kodu meresoolaga

Foto: Hotel F&B Magazine
Foto: Hotel F&B Magazine

On teatud pinnad, mida on võimalik pesta ja neid on aegajalt soovitav pesta sellise soolveelahusega, kuhu ämbritäis vee kohta on lisatud 1 sl meresoola. Soolvesi uhub surnud energiad seintelt maha ja lisaks värskendab pindasid. Ka võid puhastada kodu palja meresoolaga, hakates kodus liikuma meresoolaga välisukse juurest ja liikudes kellaosuti suunas läbi terve elamise tagasi alguspunkti, puistates seinte äärde ja nurkadesse meresoola. Lase soolal toimida vähemalt 8 h, aeg, mil viibid tööl või hoia koguni 24 h, enne kui soola kokku pühid ja kempsust alla lased. Enne, kui hakkad soola kokku pühkima, lausu kõva häälega:

“Pühin kogu mustuse ja segaduse oma kodust välja!”

Nüüd viska sool kempsu ja lase veega alla.

Pese põrandaid eeterlike õlide vesilahusega

Eeterlikud õlid Foto: Kasia
Foto: Kasia

Eeterlikud õlid värskendavad õhkkonda ja annavad meeldiva aroomi, lisaks teatud eeterlikud õlid nagu piparmünt, kadakas, sandlipuu – omavad need ka energeetilist puhastavat toimet. Teadaolevalt käidi vanasti peale pereliikme surma maja kõik nurgad kadakasuitsuga läbi, et surnud isiku energia majast välja saada. Mõned rahvused kasutavad selleks otstarbeks sandlipuu viirukit.

Näiteks peale pereliikme surma hakkas pisipiiga meil õudusunenägusid nägema, siis käisin ka kodu viirukisuitsuga läbi, mille tulemusena lapse halvad unenäod kadusid. Kui ei soovi põrandaid eeterliku õliga pesta, siis tilguta paar tilka eeterlikku õli tolmuimeja filtrile ning samal ajal, kui sa tolmuimejaga tube tõmbad, saab ka kodu uue ja värske lõhnaga rikastatud.

Mööbelda

Foto: Huffington Post
Foto: Huffington Post

Seda siis sõna otses mõttes, tõsta oma kodus tihti mööblit ringi, nii saavad nurkadesse kogunenud energiad taas liikuma. Vanasti tõstsin ma kodus mööblit vähemalt kord kuus ringi, nüüd on see mööbeldamine kuidagi harvemaks jäänud. Lisaks sellele, et energiad saavad mööbeldamise käigus liikuma, saab ka kodu täiesti uue ilme. Kui tube ringi tõstad, siis ära hakka kõiki tube korraga tõstma, see tekitab sinus stressi. Alusta ühest ruumist, alusta või kodu kõige väiksemast toast. Nähes, kuidas ruum uuesti elama hakkab, annab see sulle ja ruumile palju positiivset energiat ja sul tekib tahtmine järgmine ruum ette võtta. Kui oled toa nurgad tühjaks tõstnud, siis pane nurkadesse põlema üks küünal või viiruk ja palu sellel kogu negatiivne ning seisev energia endaga puhastustulle kaasa viia.

Puhasta ehteid, amulette

Asteeklik amulett indigo aura ahhaadi, ingel aura kvartsi, kristallide ja vasega Foto: Susan Tooker
Asteeklik amulett indigo aura ahhaadi, ingli aura kvartsi, kristallide ja vasega
Foto: Susan Tooker

Puhasta aegajalt oma ehteid või amulette viirukisuitsus, küünlaleegi kuumuses, voolavas vees, päikese- või kuuvalguse käes. Eriti vajavad sellist puhastamist just uued, kingitud, antiigist soetatud ehted, sest neis on palju võõrast energiat, mis on sinna jäänud kas endisest omanikust, kaupluse müüjast või siis ostjatest, kes on seda ehet korduvalt ja korduvalt katsunud, vaadanud ja proovinud, talletades sinna oma emotsioone, energiaid, mis kõik on sellesse ehtesse pidama jäänud. Kui sina hakkad sellist ehet kandma ilma puhastamata, siis tungivad sinu energiavälja soovimatud energiad, mis sinu energiavälja nõrgestavad. Kui juhtumisi sellised energiad juhtuvad olema negatiivsed või surnud, siis mõne aja möödudes võid sa kummalisel kombel hoopis haigestuda. Ei ole üldse ju tundmatud juhtumid, kus kingitud ehte kandmisel inimene on üsna lühikese aja jooksul raskelt haigestunud ja hiljem selgunud, et kinkijal olid halvad kavatsused ja ta kas sajatas ehte või laadis sinna oma negatiisved emotsioonid ja andis ehte edasi.

Haige inimese tuppa

Foto: E-health
Foto: E-health

Aseta tass meresoolaga ja põleta küünlaid või viirukeid. Meresool tõmbab negatiivse energia endasse ja siis saad hiljem selle negatiivse energiaga soola kempsust alla lasta. Kui haigele sobib, siis põleta tema toas lõhnaküünlaid või viirukeid, need puhastavad ruumis olevat energiat ja ei lase haige negatiivsel energial koguneda ja tänu sellele paraneb haige ka kiiremini.

Põleta viirukeid, lõhnaküünlaid ja kasuta aroomilampi

viiruk

Viirukid ja lõhnaküünlad ei lase negatiivsel energial koguneda, vaid on puhastava toimega. Lisaks sellele, et ruum saab negatiivsest energiast puhtaks, jätab see ruumi ka meeldiva aroomi. Kui sulle ei meeldi kaubanduses olevad lõhnaküünlad ja viirukid ning leiad, et need on sulle liiga vänged, siis kasuta eeterlikke- või aroomiõlisid aroomilambis. Nende lõhna tugevust saad ise reguleerida vastavalt oma hetke meeleolule ja soovile. Soovitan vähemalt kord nädalas sellist aromaatset puhastust oma kodus läbi viia, usu mind, see annab nii meeldiva ja positiivse laengu, et aja möödudes tahad sa neid järjest tihedamini kasutama hakata. Eriti hea on kasutada viirukeid, lõhnaküünlaid või aroomilampi ka koosviibimiste ajal, sest need ei lase võõrastel energiatel sinu juurde pesitsema jääda, vaid energiad lähevad oma omanikuga kaasa. Suurepäraselt sobib siia ka soolalamp.

mantrad, tervendavad helid ja resonantsid

Foto: Pinterest
Foto: Pinterest

Mängi kodus tihti erinevaid mantraid, tervendavaid helisid ja binauraalseid resonantse (viimane aitab ka unetuse korral hästi)

Lisaks sellele, et neil on tervendavad vibratsioonid, mis mõjuvad sinu enda energiaväljale äärmiselt positiivselt, mõjuvad need ka sinu kodu energiale positiivselt. Kui meil viimati pisipiiga mingi viiruse sai, siis kasutasin lisaks eeterlikele õlidele tema tervendamise protesssi kiirendamiseks ka tervendavaid resonantse, mida talle väga kuulata meeldis. Vanasti sai kehva enesetunde või haiguste ajal kasutatud Gayatri Mantrat, mis mõjus suurepäraselt ja äärmiselt tervendavalt ning halb enesetunne, haigus või valu kadusid väga kiiresti.

Lase valgus tuppa

Foto: SMA Exteriors & Restoration
Foto: SMA Exteriors & Restoration

Hoia oma kodu valgena, ära hoia kardinaid ees, lase päikesevalgusel tuppa särada, et kodu saaks positiivse energiaga laetud. Kui hoiad pidevalt kardinaid või ruloosid akende ette tõmmatult, siis tekitad ise endal kodus “vampiirse” keskkonna, kus energiad ei saa vabalt liikuda ja sellest tulenevalt on ka kehv enesetunne kiirelt tulema.

Kristallid

Erinevad kristallid Foto: Porta del Mar
Erinevad kristallid
Foto: Porta del Mar

Muretse koju mõned suuremad kristallid, näiteks seleniit, mäekristall, karneool või topaas ja palu neil kristallidel sinu kodu puhtana ning positiivselt laetuna hoida. Aegajalt, näiteks kord nädalas võiksid ka oma kristalle puhastada, et nad saaksid sinu kodu energeetiliselt puhtana hoida. Nii topaasi kui  ka mäekristalli võib väga edukalt puhastada voolava vee all. Selleks ei ole vaja muud kui viia kristallid voolava vee alla paariks minutiks ja lasta neil puhastuda ja siis lasta neil loomulikul teel õhu käes kuivada.

Siin sai nüüd nimetatud terve rida erinevaid viise, kuidas oma kodu ja töökohta energeetiliselt puhastada. Sa ei pea neid kõiki korraga kasutama, vali endale sobiv(ad) viis(id) ja kasuta neid vastavalt vajadusele tavapärase kodu koristamise ajal. Loodetavasti märkad üsna pea, kui mõnus on pärast sellist energeetilist puhastust oma kodus või töökohas viibida.Ole terve sisemiselt ja väliselt ning selleks, et energiad vabalt voolata saaksid, alusta ennast ümbritsevatest keskkondadest. Oma kodus saad sa teha kõike, tööl võibolla mitte kõike, aga oma ruumi või laua, kus töötad, saad kindlasti energeetiliselt paremaks muuta. Kui muud teha ei saa, siis kristalli saad ikka lauale panna.

Ära unusta, et sul on veel võimalus osa võtta selle aasta viimasest energiavahetusest.

Kui leiad, et meie tegevus väärib sinu toetust, siis oleme sulle sinu toetuse eest ülimalt tänulikud. Oma toetust saad jagada sinule sobiva pangalingi kaudu ning kasuta selleks rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE247700771001908595 (LHV) või EE212200221058508715 (Swedbank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.
Iga kolme kuu tagant: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

lhv seb swed nordea

 

Eelmine artikkelInglisõnumid aasta viimaseks superkuu nädalaks!
Järgmine artikkelInglisõnumid jõulunädalaks
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi