Luutsipäev

0
3357

3Maagilised nipid kurja eemale hoidmiseks

Foto: Kiloby

Vanasti kasutati kurja silma majast eemale hoidmiseks erinevaid maagilisi rituaale. Päris mitmeid rituaale kasutatakse laialt ka tänapäeval.

  • Kaitse kurja silma eest – kodu ning lähedaste kaitsmiseks, riputati maja peauksele küüslauk.
  • Kaitse kurjade vaimude eest – kurjade vaimude, kummituste eemal hoidmiseks joonistati maja ustele kriidiga rist. Teiseks lahendiks riputati välisukse linkidele soolakotike või kelluke.
  • Hea õnne ligi meelitamiseks – või halbade vaimude kaitseks riputati uksele vanik, mis oli valmistatud kas okaspuu või lehtpuu okstest. Sealt on ka tänapäeva tulnud ustel rippuv jõulupärg.
  • Kaitse kutsumata külaliste eest – ehk varaste eemal hoidmiseks löödi kuuri, lauda jms uste sisekülgedele kolmnurgakujuliselt kolm naela nii, et kolmnurga tipp jääks ülespoole. Või pandi mati alla kaks omavahel ristatud nõela. Lisaks puistati lävepaku alla sinepiseemneid, sest need hoidvat pahatahtlikud olendid majast eemal.
  • Verandaga maja – läheduses taub kasvatada sõnajalgu, kadakaid või liiljaid. Peale selle, et need näevad maja juures kaunid välja, on neil ka kaitsetoime kurjade vaimude vastu.
  • Eramajas – elades tasub maja tänavapoolse lävepaku alla peita nuba või karbike, millesse oled peitnud mererannast või mujalt leitud auguga kivikesed. Kurjade vaimude eemale peletamiseks tasub samasse kohta maasse kaevata ka soolaga täidetud vana sokk.

Allikad: Eesti kirik, esivanemate jutud

Järgmine

Ära unusta, et sul on veel võimalus osa võtta selle aasta viimasest energiavahetusest.

Kui leiad, et meie tegevus väärib sinu toetust, siis oleme sulle sinu toetuse eest ülimalt tänulikud. Oma toetust saad jagada sinule sobiva pangalingi kaudu ning kasuta selleks rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE247700771001908595 (LHV) või EE212200221058508715 (Swedbank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.
Iga kolme kuu tagant: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

lhv seb swed nordea

 

Eelmine artikkelInglisõnumid aasta viimaseks superkuu nädalaks!
Järgmine artikkelInglisõnumid jõulunädalaks
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi