USA kohus keelas emal imetamise, või muidu…

0
7480

Üks järjekordne näide sellest, kuidas riik peab end täieõiguslikuks laste omanikuks ning otsustajaks, mida vanemad oma lastega teha tohivad ja tegema peavad.

Northamptoni maakonnas elav ema on väga nördinud, kui kohalik kohtunik käskis tal lõpetada kümnekuuse tütre imetamise.

Ajakirjanik Catherine Hawley  Foto: Catherine Hawley
Ajakirjanik Catherine Hawley Foto: Catherine Hawley

Jessica Moser on olnud kuid kohtuvaidluses oma tütre isaga. Ta ütles, et kaks nädalat tagasi käskis kohtunik tal lõpetada tütre imetamise, et tema kümnekuune tütar saaks veeta öö isa juures.

Kuna tütar Jasmine sündis möödunud aasta detsembris, siis on olnud Jessica tütre peamine hooldaja, aga nüüd on hooldusõigusesse kaasatud ka kohtusüsteem.

Kuna kogu hooldusõigusvaidlus on talle väga emotsionaalne, siis on ta löödud ja pettunud ning hoiab vägisi pisaraid tagasi. Viimasel kohtuistungil otsustas kohtunik, et tütar jääb isa juurde kaheks ööks. Kui ema ei ole sellega nõus, siis võetakse talt lihtsalt laps ära ja tema ise saadetakse vangi.

Probleem on selles, et Jessica toidab endiselt Jasmine rinnaga, aga kohtunik sellest ei hooli. Kohtunik oli öelnud midagi sarnast, et miks kümnekuust tüdrukut endiselt rinnaga toidetakse, selleks on ju olemas erinevad kunstlikud piimasegud ning nii vana laps peaks rinnast võõrutatud olema.

Samas Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) soovitab esimese poolaasta last toita ainult rinnaga, peale kuuendat elukuud hakata rinnapiimale juurde andma tahket toitu ning jätkata imetamist vähemalt kaks aastat. Jessica ei tahagi last isast eemal hoida vaid ta soovib oma lapsele lihtsalt parimat, sest ta on väga õnnelik, et tal on saadud privileeg oma last üldse imetada – paljud emad seda ei saa.

Lisaks ei ole piima väljapumpamisest ka abi, sest ta lihtsalt ei suuda korraga kahe päeva varu koguda ning teiseks probleemiks on see, et Jasmine ei võta pudelit. Rind on parim lahendus tütrele ning seda ongi Jessica teinud.

WFMZ reporter Catherine Hawley võttis reedel (08.11.2013) ühendust Jasmine isa advokaadiga, aga nende kõnedele ei ole senini vastatud.

Mida arvad sina sellest, kui sinule öeldakse, kuidas oma last toita ning kasvatada?

Allikas: WFMZ

Eelmine artikkelKatse – tarbida päevas 3 liitrit vedelikku 2. nädal
Järgmine artikkelKas ka sina sööd õuna valesti?
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi