Veregrupp määrab sinu isikupära?

16
50528
Tagasi
Järgmine

Veregrupp vs isikupära

Esimene reaktsioon on kindlasti enamikul – oot, oot, mismõttes? See pole lihtsalt võimalik! Tegelikult on küll ning sinu veregrupp võib rääkida sinu kohta rohkem, kui arvata oskad ja sellega koos paljastab sinu isikupära. Heitkem nüüd väikene pilk veregrupi telgitagustesse ning vaatame, millised veregrupid omavahel sobivad ning millised on iga grupi dominantsed omadused.

Foto: Devianart
Foto: Devianart

Minul endal on vägagi levinud veregrupp ja ma ei saa öelda, et ma oleksin eriline, nagu võiksid seda öelda AB-veregrupiga inimesed ja kui see juhtub olema veel reesusnegatiivne, siis on erilisus kuubis. Selliseid inimesi on väga vähe. Läänemaailmas ei pöörata inimese veregrupile erilist tähelepanu. Seevastu Jaapanis määratakse veregrupi järgi inimese isiksust ning tema temperamenti. Nagu astroloogiagi, kus on võimalik määrata inimese temperamenti ning isikuomadusi vastavalt tema tähemärgile. Jaapanis on naisteajakirjades jälle väga levinud veregrupi horoskoobid. Samuti Jaapani videomängudes mängib väga suurt rolli mängukarakteri veregrupp. Näiteks AB-veregrupp ei ole Jaapanis üldse populaarne ning selle veregrupiga inimestel on seal raske tööd saada, sest keegi ei soovi nendega koos töötada ja videomängudes on lurjustel märgitud just see veregrupp. Paljud jaapanlased on šokeeritud sellest pisiasjast, et läänemaailma inimesed ei pruugi teada isegi oma enda veregruppi.

Veidi ajalugu

Karl Landsteiner Foto: Youtube
Karl Landsteiner
Foto: Youtube

See, et veregrupi järgi on võimalik määrata inimese isikupära ulatub kaugesse minevikku, samas on see minevik piisavalt hämar, et seda päris täpselt dateerida. 1900 aastal avastas Austria teadlane Karl Landsteiner neli erinevat veregruppi. Nagu ka 19 sajandi teadlased, kes propageerisid erinevaid rassilise ja soolise paremuse teooriaid inimese aju suuruse järgi (mida suurem aju, seda arenenum inimene). Paljud (valged) teadlased kasutasid veregrupi teooriat kui viisi jätkata oma ideed rassilisest ülemvõimust. Lääne teadlased vihjasid (ekslikult, ilmselgelt), et asiaadid on kehvemad ning inimesesarnased, sest enamikul neist nagu ka loomadel, on B-grupi veri. 1927 aastal tutvustas jaapani professor Takeji Furukawa avalikkusele teooriat “Uuring, veregrupp määrab temperamendi”. Kuigi tal ei olnud pädevust ning puudusid uuringu kinnitamiseks teaduslikud tagamaad, siis jaapanlased võtsid selle teooria avasüli vastu. Jaapani valitsus tellis isegi uuringu, et teha kindlaks, kas neil oleks võimalik aretada paremaid sõdureid. 1970 aastal Masahiko Nomi tõstatas oma raamatus esile seose inimese veregrupi ning tema temperamendi vahel ning see on Jaapanis siiani väga populaarne. 2008. aastal jõudis Jaapanis bestsellerite esikümnesse neli veregrupitemaatilist raamatut.

Määra oma veregrupp

Foto: Seoul Sync
Foto: Seoul Sync

Kas sina enda oma tead? Kui ei, siis lase see määrata ning võid enda kohta palju huvitavat avastada. Kui sa ei tea veel, kuidas oma veregruppi määrata, siis nagu aru saad, pead selleks veidi verd loovutama. Kui oled doonor, siis määratakse sinu veregrupp automaatselt, küsi lihtsalt järgi. Kui oled aga rase, siis ka esimese vereanalüüsiga, kus hinnatakse võimalikke erinevaid geneetilisi probleeme, selle sama testiga määratakse ka ema veregrupp, küsi arstilt järgi. Kui arstile väga ei kipu, siis uuri oma vanematelt, paljud vanemad teavad täpselt, mis on nende laste veregrupp.

Meile kõigile meeldib teada erinevaid asju enda kohta ning veregrupp on lihtsalt üks lõbus viis õppida end rohkem tundma ning mõista, miks me teeme teatud asju viisil nagu me teeme.

Järgmiselt neljalt leheküljelt leiad erinevad veregrupid ning sellele grupile vastava isikupära kirjeldusele. Kas see vastab ka sinu omale, oled otsustajaks sina ja sinu sõbrad. Edasi lugemiseks kliki nupukesele: “Loe seda edasi” või otsi rippmenüüst välja sind huvitav vastav veregrupp.

Tagasi
Järgmine

Kui leiad, et meie tegevus väärib sinu toetust, siis oleme sulle sinu toetuse eest ülimalt tänulikud. Oma toetust saad jagada sinule sobiva pangalingi kaudu ning kasuta selleks rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE247700771001908595 (LHV) või EE212200221058508715 (Swedbank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.
Iga kolme kuu tagant: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

lhv seb swed nordea

 

Eelmine artikkelElu õppetund
Järgmine artikkelÄra kaota oma sisemist last!
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

16 KOMMENTAARI

  1. AB – “halvimad omadused: nad ei anna kunagi midagi andeks” , paraku on teine omadus selle põhjuseks – ei unusta kunagi midagi ära (võib öelda, et kahjuks).
    Paljud on mulle öelnud, et olen nagu elav märkmik.
    Sobivuse kohta võin öelda, et Teistele sobin Nede arust väga.
    Ja kui nüüd see tõesti veregrupist oleneb, siis tõeliselt olen rahul sellega, et mul ei ole kunagi, kunagi olnud igav.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi