Looduslike pühapaikade uurija Ahto Kaasik ütles saates „Hannes Võrno 33 minutit“, et pühapaiku tuleb hoida.

Kaasik on kulutanud palju aega pühapaikade kaardistamisele. Kui ta on küsinud inimestelt, kas nad teavad mõnda sellist paika, siis öeldakse, et ei. „Kui aga hakkad temaga vestlema, siis tuleb ikkagi välja, et käiakse mingil allikal või on mingi koht looduses, mis tõmbab. Ka linnainimene tunneb ikkagi väga suurt vajadust looduses käia,“ sõnas ta.

„Kurb on seda öelda vabariigi 100. sünnipäeval, aga sajad pühapaigad on ohustatud ja hävivad. Allikate juurde on tallatud rajad, pandud veevõtmise nõud. Puudele on lõigatud ristimärgid Kagu-Eestis. Sajad inimesed käivad ja teevad erinevaid asju, valdavalt ajaloolistel põhjustel,“ rääkis Kaasik.

„Eesti hiiepärimus on täis lugusid sellest, mis on juhtunud hiiepuude raiujatega: õnnetused, haigused, surm. Põltsamaal raiuti hiis maha ja mehed, kes seda tegid, kõik surid. Kes uppus, kes põles sisse. Neid lugusid on ka lähimast minevikust, 20. ja 21.sajandist. See on täiesti nähtus. Kuidas see toimib, seda ei oska me veel öelda,“ hoiatas Kaasik.

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi