“Asjade internet” ei oleks piisavalt “inter-net”, kui sellesse poleks segatud Google. Google püüab “agressiivselt” rajatava tehnoloogilise kontrollvõrgu projektile jalga ukse vahele saada.
Vastavalt The Information ja The Verge infole testib Google internetti ühendatud termostaate, et “kasutajad saaksid jälgida energiatarbimist oma kodudes ja seda vastavalt vajadusele ise reguleerida”. Vähemalt sellist juttu ajavad nad õigustamaks selle tehnoloogia avalikku müüki.
Tegelikult nii Google, kes tungib suhteliselt uude valdkonda, kui tehnikafirmad, valitsused ja “jätkusuutlikusega” seotud organisatsioonid ei ole huvitatud kliendirahulolust, keskkonnatervisest ja väiksematest energiaarvetest.
Google uusima kontrollvõrgu projekti sisenemist nimetatakse “EnergySense“. See programm on Google jaoks tegelikult teine ring, sest midagi sarnast üritasid nad juba paar aastat tagasi “Powermeter” nimelise programmi all, mis aga lõpetati. Powermeteri ja samalaadse EnergySense projekti väidetavaks kasuteguriks on see, et inimesed saaksid kokku hoida energia tarbimist tervelt 15%, kui nad näeksid, mis nende energiatarbimises toimub.
“Praegu tundub sellise teenuse osutamiseks olevat sobivam aeg, kuna võrku ühendatud koduseadmete arv on tõusuteel”, ütles Josh Lowensohn The Verge nimelises väljaandes. See sisaldab iPodi ühe kaaslooja poolt loodud iseõppivat “Nest” nimelist termostaati, mis oma wifi ja bluetooth ühenduse abil saadavad infot üles “pilve serverisse”, kuhu lähevad ka nutikülmikute ja veebikaamerate andmed. Huvitaval kombel investeeris Google Venture Nesti juba 2012 aastal.
Loomulikult on arusaadav, et kui keegi suudab jälgida oma kodumasinate energiatarbimist, siis on iseenesest mõistetav, et ta suudab tarbitavat energiat paremini kokku hoida ja kasutada. Kuid kas pole naiivne arvata, et Google tahab lihtsalt tarbijatel aidata paremini jälgida nende energiatarbimist ja seeläbi säästa nende raha? Või on Google hoopis millestki muust huvitatud?
Väljaande “The Verge” Josh Lowensohn teab võibolla rohkem, kui välja näitab, kui ta kirjutab, et: “Google ja teiste jaoks esindavad need seadmed võimalikku andmete kullaauku”.
Andmed tõepoolest. Google “uus” ettevõtmine on pigem ühenduspunkt “Asjade Interneti” ja “Smart Grid” vahel – jälgimisühiskonna ja ökofašismi kinnistamine üheks üksuseks, mis iseenesest on vaid üks osa suuremast ülemaailmsest agendast.
Neile, kes ei tea mida “Smart Grid” (nuti-võrk) tähendab, siis olemuslikult on see arvutipõhine süsteem, mis jälgib ja kontrollib kogu energiatarbimist alates algallikast kuni viimase vidinani välja, mis kodus energiat kasutab.
Smart Grid tehnoloogia on peamine osa ÜRO Agenda21`st, mille eesmärgiks on drastiliselt vähendada inimeste inimasustatud ala, ehk tekitada ultramoodsad linnad, kuhu inimesed on kokku pakitud väga väikesele territooriumile, ilma igasuguse kokkupuuteta looduse ja välismaailmaga.
Asjade Internet muidugi on endise häbistatud CIA juhi David Petraeuse poolt kirjeldatud võrku ühendatud ja rakenduste juhitud vidinate (nt. kõikvõimalike majapidamismasinate) võrgustik.
Nagu sai ka artiklis New Report: ‘Recording Everything’ Details How Governments Can Shape The Dynamics Of Dissent kirjutatud, siis järgneva paari aasta jooksul on USA valitsuse luuretiival võimalik koguda, talletada ja tsentraliseerida igat tüüpi inimesega seotud andmeid 24/7, mille maksumuseks inimese kohta aastas, ulatub mõne tuhande dollarini. Ja see on see, millest AVALIKULT räägitakse.
Total Information Awareness võrgustiku loomisega ning juriidilise platvormi Patriot Act ja Big Brother legislation abil on loodud pinnas, kus kõik andmed mis “Nutiseadmetest” tulevad, uputatakse kokkuvõttes valitsuse võrku.
Ja nuhkiv infrastruktuur ei ole mitte ainult selline, kus me võime eeldada, et iga väiksem kokku korjatud infokild, mis “pilve” jõuab, otsapidi lõpuks tsentraliseeritud valitsuse andmebaasi ei liigu, vaid teeb seda tegelikult koheselt.
Seega, piisab vaid pisut ringi vaadata, saamaks aru, et me ei ole orwelliku jälgimisühiskonda lähitulevikus langemas, vaid me juba oleme selles.
Lisaks
Nutiseadmete “pealetung” ka Eestisse:
http://www.postimees.ee/2638976/esmakordselt-eestis-postimees-testis-google-i-imeprille
http://blog.photopoint.ee/nutikell-mis-see-on-ja-kas-meil-on-seda-vaja/
jne