Millega siis tegu?

See on NFC (Near Field Communication) ehk lähiväljaside. See töötab raadiosageduslikus lähiväljas sagedusel 13.56MHz. Hetkel näeme internetis kulutulena levivat videot, et meid kõiki jälgitakse ja selle abil salvestatakse kogu meie tegevust. samsung_galaxy_nexus_batteryTegelikult on sellel „kleepsul“ ehk spetsiaalsel kiibil palju otstarbekam omadus. Selle abil saab teha kontaktivabasi autentimis- ja makselahendusi. Selleks, et see kõik oleks võimalik, siis on meie nutiseadmetesse paigaldatud spetsiaalne kiip. Enamjaolt on see pandud kas korpuse külge või siis nüüd on need ühendatud otse aku külge, et toide oleks palju efektiivsem. NFC lähivälja leviulatus on maksimaalselt mõni sentimeeter. Lühike leviulatus on tahtlikult määratud. Tänu lähiväljale on NFC voolu tarbivus väga väike ja ühendus turvaline.

Aga mida me sellega siis teha saame?

Kui ostame täiesti uue telefoni (osad Sony ja LG ning Nokia mudelid), siis saame kaasa pisikesed märgid, kiibid või kleepsud. Nendele kiipidele saab kasutaja ise vastava rakendusega määratleda konkreetse ülesande. Näiteks: kasutaja seadistab kiibi nii, et kui ta magama läheb, siis ta tõmbab kiibiga üle telefoni ja telefon lükkab ennast näiteks välja või siis paneb hääletu või mingi vastava soovitud režiimi peale.

Hetkel arendatakse „turvalist pangateenust“ ehk mobiilne rahakott, millega on võimalik maksta poes ilma pangakaarti kasutamata.

Kuna meie nutitelefonid sisaldavad iga aastaga aina rohkem paroole, siis on NFC puuduseks see, et ta ei pruugi olla mingi aja pärast turvaline, kuna see pakub kurjategijatele aina rohkem huvi.

Kas on antud seadeldist võimalik ka telefonikasutaja vastaselt kasutada, nö väljast poolt?

nfc-androidVõimalus on alati, kuid antud juhul siis mitte, kui NFC on menüüst välja lülitatud ja kiirus on väga väike (0,4 MB/s). Pigem kasutatakse andmesidet ja wifit.

Seega on palju efektiivsemaid meetoideid kui see nfc?

Jah, kõvasti :D

Lõpetuseks üks internetis levivatest paljudest videotest nimetatud teemal.

https://youtu.be/ceFTcT-p6hk

Eelmine artikkelInglihoroskoop – juuli II pooleks
Järgmine artikkelMärgid sellest, et sul läheb paremini, kui sa arvad

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi