Ghee ehk selitatud või tegemine

0
34326

2Nüüd siis kõige olulisem punkt, kuidas aru saada, et ghee on valmis?

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?
IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened.
Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Seda saad teha siin ja võtab vaid hetke. Täname!

  1. Ghee on valmis siis, kui vahtu enam juurde ei teki ning potis on läbipaistev vedelik ning läbi selle on näha poti põhi. Mõned väikesed mullid on olemas ja piimavalgutükid on vajunud põhja ning põhjas pruunistunud.
  2. Kui senini toimus potis pidevalt midagi ning järgmisel hetkel on täielik vaikus ja tekib kahtlus pliidi töötamises, siis ongi ghee valmis. Kui aga see hetk mööda lasta, siis järgmiseks tunnuseks on jälle suure hulga vahu tekkimine. Lisaks on tunda gheele iseloomulikku meeldivat aroomi.
Selge vedelik
Tekkinud on selge vedelik ning põhja on kenasti näha.
Ghee on valmis
Märgata on põhjas piimavalgu pruunistumist ja peal on märgata veel kerget mullitamist, veel veidi ning tekib uus vaht. Ghee on valmis.

Seega tuleb pidevalt jälgida, et ghee ära ei kõrbeks ega oleks suurel kuumusel või valmistataks liiga kaua, siis muutub ghee tumedaks.  Kui see on juhtunud, aga ghee lõhnab veel hästi, siis on ghee kasutatav, kui aga enam ei lõhna hästi, siis on kogu laar raisku läinud ning kasutamiseks kõlbmatu.

Tõsta pott tulelt, kurnata ghee läbi kurnalapi ja sulamiskindla sõela puhtasse kuiva purki ja sulgeda korralikult.

Pruunistunud valk
Just selleks on soovitav kasutada ghee kurnamiseks kurnalappi, et piimavalgusodi ei satuks valmis ghee sisse. Jäägid on siis sellised.
piimavalk
Potti jääb veel osa pruunistunud piimavalgust, seda võite kasutada koheselt söögitegemisel. Mina panin kanadele.

Säilitamine

Õigesti valmistatud ghee säilib puhtas, kuivas ja jahedas hoituna 6 kuud. Hoida gheed kaanega suletud purgis ning ghee kasutamiseks tuleb võtta iga kord puhas ja kuiv lusikas, millega gheed purgist välja võetakse.

Häid ning tervislikke maitseelamusi.

Kurnatud puhas ghee
Kurnatud “puhas kuld” ehk valmis ghee oma vedelal kujul ning ootab tahenemist.

 

ghee pealt
Nagu näha on ghee täiesti selge ja põhjani läbipaistev. Kaas peale ning tahenemist ja oma kasutusjärjekorda ootama.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kui leiad, et meie tegevus väärib sinu toetust, siis oleme sulle sinu toetuse eest ülimalt tänulikud. Oma toetust saad jagada sinule sobiva pangalingi kaudu ning kasuta selleks rekvisiite: Hingepeegel OÜ a/a EE247700771001908595 (LHV) või EE212200221058508715 (Swedbank) ja selgitusse kirjuta: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.
Iga kolme kuu tagant: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, loosime oma toetajate vahel tänutäheks välja väikesed kingitused. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

lhv seb swed nordea
Loe seda edasi

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi