Tee ise – Kortsudest priiks

2
13432

2Koostisosade tähtsusest

Nagu juba eelnevalt mainitud sai, siis kogu nipp peitub kahes lihtsas koostises ning need on: tavaline kurk ja munavalge.

Kurk

Foto: Healthy You Now
Foto: Healthy You Now

Kurk taastab nahka talle omasel viisil ja on teinud seda sajandeid. Ma ei tea, kuidas on lood sinuga, aga nii minu vanaema kui ka minu ema kasutas kurgihooajal alati kurgimaski ja seda igal võimalikul momendil. Näiteks salatit tehes, kui kurk vajas koorimist, siis ei visatud kurgikoori ära, vaid neid hõõruti nahale, et kurgikoortest kätte saada sinna peitu jäänud vajalik mahl, mis annab nahale vajalikke antioksüdante ja vitamiine K ja C, mis omakorda hävitavad vabu radikaale. Nahas olevad vabad radikaalid aga on kortsude ja lõtvunud naha põhjustajateks. Lisaks kõigele eelnevale leidub kurgis veel ühte nahale väga olulist komponenti, mis võitleb kortsudega ning toetab naha sidekoe kasvu, räni.

Munavalge

Foto: Hawacom
Foto: Hawacom

Munad on inimorganismile üldse kasulikud ja üha enam ja enam kasutatakse neid looduskosmeetikas. Nimelt pinguldab munavalge oma loomulikul teel nahka. Lisaks on muna suurepärane vahend ka pea pesemisel, kasutan seda tänini ja mulle väga sobib.

Kurgimask munaga

kurgimask1-250716

  • 1 väiksem mahekurk
  • 1 mahetoodangu munavalge

Mina kasutasin hetkel väiksemat pikka kurki, mille aiamaalt tõin. Aga ideaalselt sobivad just väikesed avamaakurgid. Kui võtad suurema kurgi, siis kasuta sellest ainult pool, vastasel korral ei kasuta sa kõike ära, kui just tervet ihu ei taha kokku määrida.

Variante maski tegemiseks on kaks…

Esimene variant –  Viiluta kurk ning blenderda ühtlaseks püreeks, (paras peavalu) lihtsam on ajada kurk läbi vanakooli hakklihamasina. Kurna saadud massist mahl täielikult välja. Aseta kurnatud mass kaussi, lisa munavalge ja klopi ühtlaseks. Saadud segu määri näole, kaelale, dekolteepiirkonnale ja lase sellel 20-25 minutit toimida. Pärast toimeaja lõppu pese jaheda veega maha ja vajadusel kasuta niisutavat kreemi.

kurgimask2-250716Teine variant – Viiluta kurk ja blenderda koos munavalgega ühtlaseks püreeks. Vala saadud segu kurnasõelale (mina kasutasin selleks korduvkasutatavat kohvisõela) ja lase üleliigsel mahlal välja valguda. Nüüd määri saadud mass, mis sõelale jäi näole, kaelale ja dekolteepiirkonnale ja lase sellel toimida 20-25 minutit ning pärast toimeaja lõppu pese jaheda veega maha. Vajadusel kasuta kodukootud niisutavat kreemi.

Kui oled maski maha pesnud, näed kohe ka esimesi tulemusi, nahk on erksam, säravam, elastsem. Kuigi peale esimest kasutuskorda ei ole veel märgata visuaalselt naha pinguldumist, tunned, kuidas see on pinguldunud ja naha verevarustus paranenud. Et näha ka visuaalselt naha pinguldumist, kasuta maski vähemalt kord nädalas, parem oleks, kui teed seda 2x nädalas.

Mida teha järele jäänud kurgivedelikuga?

Esimese variandi puhul on lihtne, joo mahl lihtsalt ära, on väga kasulik või kasuta smuutis või toidu tegemisel. Valikuid on mitmeid.

Teise variandi puhul, mida ise kasutan, on kurgimahl juba munavalgega kokku segatud ja seda vist väga keegi juua ei soovi… Pane saadud vedelik kaanega suletavasse purki ning kasuta kaks korda päevas nahatoonikuna. Vedelikku hoia külmikus, säilib seal, olenevalt külmikust, 3-5 päeva (kuni tooniku lõhn on värske) ning just seetõttu ei ole mõtet teha maski suuremas koguses, see lihtsalt ei säili.

Järgmine


lhv seb swed nordea

 

Eelmine artikkelInglisõnumid karusekuu viimaseks nädalaks
Järgmine artikkelRahatest – Suhtumine rikkusesse ja rahasse – III osa
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

2 KOMMENTAARI

  1. Tere
    2 toote säilitamise/kasutamise variandis on kirjelduses munarebu ( so. kollane), aga tegelikult kasutate ikka ju maskis munavalget?

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi