2Näpunäiteid looduslikuks kaitsevahendiks
Umbes 100 aastat tagasi olid enamik töökohti seotud just välitingimustega, aga samas ei olnud mingisugust päikesekaitsevahendite hullust ega ka massilist nahavähki. Loomulikult esines ka siis nahavähki, aga mitte massilist. Huvitav on see, et päikesekaitsevahendite turule tulekuga kasvas ka massiliselt nahavähki haigestumiste hulk.
Väike ääremärkus – ma ei taha siin kellegi arvamust muuta, vaid anda veidi mõtlemisainet ja esitada väike väljakutse – tehke omad uuringud ja järeldused. Piisavalt on saada igasuguseid uurimusartikleid päikesekaitsevahendite ohtlikkusest ja nahavähi seosest. Aga selle töö jätan seekord teile teha.
Kust saab E-vitamiini õli?
Reene – võta minuga Hingepeegli meili teel ühendust. Enda E-vitamiini õli 14 000 IU-d ma tellin USAst. Sisaldab tokoferooli ning värvohaka seemne õli.
Kui hakkate ise päikesekreemi tegema, siis hankige kindlasti nanoosakesi mittesisaldav tsinkoksiid! Kui määrite nahale nanoosakesi sisaldavat tsinkoksiidi, siis see imendub läbi naha vereringesse. Nanoosakesi mittesisaldava tsinkoksiidi üksiku osakese suurus peab olema üle 100 nm, siis on ta tervisele ohutu. Kuna Eestis ohutut tsinkoksiidi müügil näinud ei ole, siis olen päikesekaitsevahendite puhul jäänud kookosõli ja jojobaõli kasutamise juurde. Kvaliteetset tsinkoksiidi saab nt Amazonist tellida, kuid hind on veidi krõbe: http://www.amazon.com/dp/B003IGOL8U
Mis teise ülalnimetatud kreemi umbkaudne SPF võiks olla? Aitäh :)
kust seda tsinkoksiidi saab? apteegist?
Prodent.ee – seal täiesti saadaval 50 g tops
kust seda tsinkoksiidi saab? Apteegist?