Kuidas jagu saada kroonilisest köhast ja bronhiidist

0
2827

1Banaani köhasiirup

Foto: Kavey eats
  • 400 ml keeva vett
  • 2 hästi valmis keskmise suurusega banaani (banaanikoored on kaetud pruunide tihedate täppidega)
  • 2 sl mett

Esmalt koori banaanid ning purusta need puidust kahvli, puulusika või -pudruniaga, aga ära kasuta siin metallist köögiriistu, sest banaan reageerib metallile ning muutub tumedaks.

Järgmiseks aseta saadud banaanipüree kuumakindlasse klaasnõusse ning vala sellele peale keev vesi, sega läbi ja lase sel tõmmata 30 minutit. Jahuta segu maha umbes, aga mitte päris jahtunuks. Segu peab olema piisavalt soe, et saaksid sellesse mee lahustada, aga ei tohi olla nii kuum, kus mesi oma raviomadusi kaotab. Lisa sisse mesi ja sega seni, kuni mesi on täielikult segunenud ja vala purki või pudelisse. Kui soovid lõpptulemusena saada selgemat ja tükivaba segu, siis võid segu kurnata ja peale kurnamist valada purki või pudelisse.

PS! Kui tahad oma siirupile väge juurde anda, võid lisada siirupi valmistamise käigus, kui banaanipüreele vee peale valad, 1/2 – 1 tl kurkumipulbrit või 1 sl riivitud värsket kurkumijuurt ja 1/4 – 1/2 tl ingveripulbrit või 1 tl riivitud värsket ingverit. Maitse parandamiseks/mahendamiseks võid veel lisada 1/2 tl kaneeli, sest nii ingver kui ka kurkum teevad selle siirupi muidu üsna teravaks. Sellisel juhul, lisa lõpus siirupile veel üks ekstra supilusikatäis mett.

Annustamine

Raviks kasuta korraga 100 ml jooki 4x päevas. Enne kasutamist loksuta pudelit/purki korralikult, et kõik koostisosad uuesti korralikult seguneksid. Retseptis antud kogus on päevane maksimum annus (400 ml ravimit) ja igaks uueks päevaks tuleb sul teha uus värske annus. Tee eelmise päeva õhtul valmis järgmise päeva kogus või äärmisel juhul valmista korraga kahe päeva annus, aga ära suuremat kogust tee. Ravim kaotab pikemalt seistes oma maitseomadusi. Esimesed positiivsed muutused on nähtavad juba viie päeva pärast.

Kui muu ei aita, siis miks mitte proovida ja võid meeldivalt üllatuda.

Järgmine
Eelmine artikkelSõnumid kanarbikukuu algusnädalaks
Järgmine artikkelSuurseminaril “Vaba mehe tee” räägivad mehed ainult meestele!
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi