Tagasi
Järgmine

Paiselehe kasutusalad

Foto: GIGI Photography

Need on esimesed õied, mida me talvetagavarudeks üldse korjata saame. Oma rögalahtistava ja põletikuvastase omaduste tõttu võid teda heade tulemustega kasutada näiteks:

  • bronhiidi,
  • kõrikatarri,
  • bronhiaalastma,
  • seedetrakti põletike,
  • rinnakelme põletiku
  • ja isegi algava kopsutuberkuloosi korral

Vene rahvameditsiinis on paiselehega ravitud isegi neeru- ja kusepõiepõletikku, sapipõiehaigusi, furunkuloosi/pampooni. Soome rahvameditsiinis on esile tõstetud taime valuvaigistavaid omadusi, eriti reumavalude taandamiseks. Meie rahvameditsiin tunneb paiselehte kui nahapõletike ja tursete vähendajat, temaga on edukalt ravitud külmetushaigusi ja seedekulgla põletikke.

Pikaajalise köha ja piinava kurgukareduse puhul peaks päeva jooksul tihti jooma kuuma paiseleheteed meega. Hiljem, maikuus, kui kasvama on hakanud pealt rohelised ja alt hõbevalged viltjad lehed, sobivad paiselehe lehed oma C- vitamiini sisalduse tõttu suurepäraselt ka supiroheliseks ja kevadsalatiks. Kuna paiselehe lehtedes on õitest enam  mõjuaineid, võib tee valmistamiseks tarvitada ka õite ja lehtede segu. Õied on seevastu hästi mõnusa ja mesise maitsega, mis omakorda annab õitest valmistatud teele magusama maitse.

Esimesed õied, mis kevadel oma ninad maapinnast välja pistavad, on lühikeste varte otsas, kuid ajapikku venivad varred pikemaks. Huvitav on see, et paiselehe varred jätkavad venimist veel pärast õitsemistki. Kui õitsvad varred on kuni paarikümne sentimeetri pikkused, siis viljuvad varred võivad olla kuni kaks korda pikemad. Paiselehe vartel on teisigi huvitavaid tunnuseid.  Ka tema vars on lehistunud ning see teeb ta kergesti eristatavaks võilillest, kelle vars on seevastu täiesti paljas. Paiselehe varrelehed pole siiski päris tavalised, nad on soomusjad, peaaegu kilejad ja mitte rohelised vaid värvuselt punakaspruunikad.

Kui võtta arvesse seda, et paiselehel on väga ilusad ja pisikesed kuldkollased õied, siis ei tule paljud selle pealegi, et tema pärislehed ilmuvad alles pärast õitsemist. Need on tohutult suured, kabjakujulised, pealt tuhmrohelised, alt aga kaetud tihedal valge vildiga. Paiselehe lehed sobivad väga laialdase kasutusalaga maarohtudeks. Kõige lihtsam ning levinum viis on teda kasutada paistetuse vastu – sealt ka tema nimi. Selleks tuleb lihtsalt veidikene puruks muljutud paiselehe leht asetada äralöödud kohale.

Tagasi
Järgmine

Energiavahetus 2017

Foto: Spiritual Opening

Kui sinu arvates on Hingepeeglis ilmuv info vajalik ja oluline ning oled sellest ka ise kasu saanud, võid soovi korral Hingepeegli tegevust TOETADA.

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis IGA KOLME KUU TAGANT: 31. märts, 30. juuni, 30. september ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid.

Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715.

Selgitusse: “Hingepeegli toetuseks” ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud”.

Eelmine artikkelToitumine ja rinnavähk
Järgmine artikkelInglisõnumid lihavõttenädalaks
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi