Meie aastalõpukingitus sulle, kallis perenaine

1
5257

Kuna pühad on käes ja paljud perenaised rabavad hommikust õhtuni köögis head ja paremat vaaritada, siis ei jää palju aega enda jaoks.

Seega annan kaks kiiret nippi ja retsepti, kuidas esmalt ise hea välja näha, kuigi pole jõudnud oma köögiaurudest pead pesta ja külalised on kohe-kohe ukse taga ning ei soovi neile vastu minna rasuse peaga, vaid hästi välja nägevana. Selleks ei kulu sul rohkem aega, kui paar minutit ja siis on vaja teha endale üks kiire soeng. Soenguga ma sind aidata ei saa, aga mida teha kiirelt oma musta peaga, et see välja näeks puhas ning kaunis ilma pesemata, selles saan küll appi tulla.

Kuivšampoon enne ja pärast
Vasakul 4 päeva pesemata pea ja paremal kuivšampooniga 2 minutit hiljem ning korra kammitud. Pärast 30 minutit on olukord parem ja ei ole tuhm.

 

Ehk see, mida sa kriitilisel momendil vajad, on kuivšampoon. Seda on hea kasutada ka šampoonita pesu üleminekuperioodil, mil peanahk toodab rohkem rasu, kui sul vaja oleks. Aitab selle perioodi kiiremini ja valutumalt läbida. Jõudsin ise selle lahenduseni paar nädalat tagasi, kuigi teadlik olin ammu, aga ei osanud arvata, kui efektiivne asi tegelikult on ja kiirel momendil suurepärane abimees. Soovitan soojalt hoida endal pisikese purgi sees valmis kuiva šampooni ja vajadusel viska see purgike kasvõi kotti, sest kunagi ei tea, millal vajadus võib tekkida.

Kuivšampooni idee on selles, et kiirel hetkel tupsutada šampooni juuste rasusele osale. Šampoon tõmbab üleliigse rasu endasse ning laseb juustel välja paista jälle kaunid ja puhtad. Muide, sellist nippi on hea kasutada ka siis, kui sul on vaja teha soengut, mis peab hästi hoidma. Nagu me kõik teame, siis pesemata juuksed hoiavad oma soengut paremini kui puhtad, samas su juuksed ei näe üldse pesemata välja.

Teine lahendus on kasutada kuiva märgšampooni. See ajab sind kindlasti segadusse, et mismõttes kuiv märgšampoon, šampoon on kas kuiv või siis vedel, eks, mitte mõlemat korraga. Alljärgnev aga on just mõlemat. Käitub kui kuivšampoon, aga on vedelal kujul ja pead pesema ei pea. Selleks tuleb kasutada juuste õlisele pinnale hõõrumiseks kanget alkoholi, rummi, viina vms, aga sellel on oma miinus – kui oled nõus pärast lõhnama nagu piraat, siis lase käia. Ise eelistan päris kuivšampooni.

Kaubanduses müüdavad kuivšampoonid ei ole mitte ainult kallid, vaid ka sisaldavad selliseid halbu komponente, mis mulle kohe üldse ei sobi nagu: isobutaan, butaan, propaan jne. Seega soovitangi teha endal ise üks hädaabi šampoon ja sa mitte ei säästa raha, vaid sa ei pane ka endale pähe tule- ega plahvatusohtlikke aineid.

Kuna mul on looduslikult “kartulikoore karva” juuksed, siis kasutan nendel heledatele juustele mõeldud šampooni. Kui sul on tumedad, siis soovitan kasutada tumedatele juustele mõeldud šampooni, kui sa oled aga punapea, siis pead proovima, milline neist kahest sulle paremini sobib või kasutama oma šampoonis vähesel määral mica või raudoksiidi pulbrit, mis vastab sinu juuksetoonile. Musta värvi juuste puhul segada sisse musta mica pulbrit.

Nüüd aga retseptid.

Ilma kakaota
Ilma kakaota

Kuivšampoon heledatele juustele

 • 1/4 tassi maisitärklist või marantajuure tärklist (häda pärast võid kasutada ka hästi peeneks jahvatatud kaerahelvestest tehtud jahu)
 • 1 tl (triiki, mitte kuhjaga) puhast kakaopulbrit *
 • 5 tilka eeterlikku õli (aroomi andmiseks) *
 • vana suur meigipintsel* – pulbri juustele kandmiseks

Sega kõik koostisained omavahel kenasti läbi, et oleksid hästi segunenud. Soovi korral võid ka kakao välja jätta, siis saad täiesti valge pulbri. Pane pulber kas mõnda beebipuudri pudelisse või maitseaine pudelisse, millel on kaanes peenikesed augud.

Vähese kakaoga
Vähese kakaoga

Samas võid selle pulbri panna ka väiksemasse käepärasesse purki. Hea on pulbrit juustesse panna vana suure meigipintsliga (puudri/põsepuna jaoks kasutatud), siis ei ole vaja juukseid pärast väga läbi kammida, et üleliigne pulber juustest välja saada. Kui kasutada maitseainetopsi “sõela”, siis  kasuta pulbri lisamisel oma teist kätt juukseid sasides pulbri ühildumisel juustega ning pärast kammi juuksed korralikult läbi. Vastasel korral võivad juuksed veidi “hallid” ja tuhmid jääda. Säti juuksed soengusse nagu tavaliselt, aga võid nad ka täitsa lahti jätta, kui soovi on.  Võrdlusfotol on juuksed koheselt peale šampooni kandmist ning läbikammimist, seega juuksed on tuhmimad ja tunduvad võibolla “tolmused”, seda väga lähedalt vaadates ja see möödub ca 30 minuti pärast.

Tumedatele juustele
Tumedatele juustele

Kuivšampoon tumedatele juustele

 • 2 sl maisitärklist või marantajuuretärklist *
 • 2 sl kakaopulbrit
 • 5 tilka eeterlikku õli *
 • vana suur meigipintsel* – pulbri juustesse kandmiseks

Sega omavahel kõik koostisained hoolega läbi ning pane valmissegatud pulber soovitud anumasse ning kasuta rasustel juustel ja kammi juuksed läbi ning säti soengusse nagu tavaliselt.

Kuivšampoon punaste juuste korral

 • 2 sl maisitärklist või marantajuure tärklist
 • 1 tl kakaod * soovi korral
 • raudoksiidi või mica pulbrit (vastavalt oma juuste toonile, vähemal või suuremal määral)
 • 5 tilka eeterlikku õli * soovi korral
 • vana suur meigipintsel * soovi korral
Musta mica ja kakaoga
Musta mica ja kakaoga

Kuivšampoon mustadele juustele

 • 1 sl maisitärklist või marantajuure tärklist
 • 1tl kakaod *
 • musta mica pulbrit (lisa nii palju, kui soovi on)
 • 5 tilka eeterlikku õli *
 • vana suur meigipintsel * – pulbri juustesse kandmiseks

Sega kõik koostisosad omavahel hoolega läbi ning pane pulber õhukindlalt suletavasse anumasse. Kasuta nagu eelpool kirjeldatud, kammi juuksed läbi ja säti soengusse nagu tavaliselt.

Nii, nüüd on juuksed päästetud ja võib külalised vastu võtta. Saad peo mõnusalt maha peetud, ilma et peaksid muretsema oma juuste välimuse pärast. Kui kiire möödas, saad pea normaalselt pesta ja kõik läheb oma vana rada pidi edasi, aga peale pidu ootavad sind ees teised katsumused ja need on plekid laudlinal, mida kallid külalised lahkelt ja ohtralt maha jätsid.

Mida teha pärast pidu nende jubedate plekkidega, mida külalised laudlinale jätsid?

plekid

Särk plekieemaldajataKas tormata poodi Vanishi järgi või teha ise üks loodussõbralik Vanish… Mina eelistan viimast varianti ja usu või mitte, seda on väga lihtne teha ja töötab ka suurepäraselt. Tegin katse ühe vana särgiga, mis oli väga hall ja jube just äärtelt ja mitte üks vägi seda puhtaks ei teinud, ka sapiseep mitte. Pärast kahte korda kodust Vanishit on asi täitsa valge.  Koduse plekieemaldaja tegemiseks ei ole sul vaja muud, kui kolme komponenti, millest üks mõnel ka kaks on alati kodus olemas. Kolmanda jaoks tuleb poodi minna, aga neil perenaistel, kes ise ka pesupulbrit või -geeli  teevad, on ka see koostisosa kodus olemas.

Suurepärane plekieemaldi ehk kodune Vanish

 • 2 osa vett
 • 1 osa vesinikperoksiidi
 • 1 osa pesusoodat

  Pärast kahte pesu koduse Vanishiga
  Pärast kahte pesu koduse Vanishiga

Sega kõik koostisosad tumedasse pritspudelisse ning loksuta pudelit seni, kuni pesusooda on kenasti lahustunud. Hoia pudelit kapis valguse eest kaitstuna ning kasutamiseks loksuta eelnevalt pudelit. Pihusta lahust kangekaelsetele plekkidele ja lase neil ca 5 minutit enne pesu seista ja pese tavaliselt, või kasuta õrnemate plekkide korral kuni 1 tassitäis (250 ml) plekieemaldit pesumasinas koos oma pesuvahendiga tavalise pesutsükli juures.

* – tärniga tähistatud koostisosi kasutada soovi korral

Soovid Hingepeegli tegevust TOETADA?

Nagu meil on juba traditsiooniks kujunenud, siis KAKS KORDA AASTAS, IGA 6 KUU TAGANT: 30. juuni ja 31. detsember, LOOSIME oma toetajate vahel tänutäheks välja suuremad ja väiksemad meened. Tulgu iga sinu poolt jagatud energiapanus sulle vähemalt 10x tagasi, sest sellised on külgetõmbeseaduse reeglid. Hingepeegel OÜ a/a LHV: EE247700771001908595 või SWEDBANK: EE212200221058508715. Selgitusse: "Hingepeegli toetuseks" ning millisest rubriigist/postitusest on sinule enim kasu olnud".

Eelmine artikkelMiks peaksid muutma oma muusika tagasi 432 hz peale nagu oli enne aastat 1939?
Järgmine artikkelKes toob lapsed – kurg või päkapikk?
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi