1Mida sisaldab sinu deodorant?

Foto: Vegan Beauty Review

Kas te olete üldse vaadanud, mida teie deodorandid sisaldavad, on need teile üldse ohutud või mida te üldse kasutate? Kas on normaalne, et tänapäeva deodorandid “kaitsevad teid higistamise eest 72 h” – mõelge nüüd, see on kolm ööpäeva! Nahk vajab ju puhkust ja jahutust, mürgid vajavad väljutamist ning selleks ongi Looja poolt meile antud higistamine – kellele suuremal ja kellele vähemal määral.

Deodorant on üks esimestest hügieenivahenditest pärast vett ja seepi, seega suurel hulgal inimestest on see ühel või teisel kujul ka täitsa kodus olemas. Aga nüüd ongi küsimus selles, mida teie deodorant sisaldab ning kas suudate neid koostisosi ka vabalt ja veerimata välja hääldada?

Mina võin öelda seda, et minu deodorant/higipulk koosneb täpselt neljast koostisosast – jah, lugesite õigesti, NELJAST ja neid kõiki leidub kodus, peamiselt köögis. Lugege nüüd enda deodorandi koostisosad kokku ja mõelge, kas neid peab seal sees ikka nii palju olema ning mis võiks olla teatud ainete eesmärk!

Paljud on nüüdseks aerosooldeodorantidest üle läinud erinevatele higipulkadele või higigeelidele ja roll-on-deodorantidele. Kas te teadsite, et kasutades deodoranti koheselt peale raseerimist, mil teie nahale on tekitatud vigastusi, ei ole kõige targem tegu? Deodorandis olevad kemikaalid läbivad nende mikrohaavade kiiremini oma tee teie vereringesse.

Tagasi
HINNANG
Valmistamine
Hind
Efektiivsus
Eelmine artikkelRain Kooli: nad luuravad meie kõikide järele
Järgmine artikkelTeine nädal õlipraktikat – päevik
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...
mida-sisaldab-sinu-deodorantValmistamine on väga lihtne, hind on vägagi taskukohane. Kui pole harjunud sellega, et deodorant hingata laseb, siis higistamine ikkagi toimub, aga ebameeldivat lõhna ei ole.

9 KOMMENTAARI

 1. Mai – ei aita, sest kookosrasva kogus muuga võrreldes ikkagi väiksem, aga natuke aitab selles suhtes küll – pehmem on määrida.

 2. Lugesin ka kunagi ammu, et hommikuti soodaga kaenlaalused kokku hõõruda, kaotab higilõhna, nagu eespool juba öeldi. aga jube tülikas tegevus, higipulk ju mugavam.
  Ise kasutan aaloe higipulka, mis ei jäta ühtki jutti, neutraliseerib higilõhna, 6 aastat, minul kestab üks pulk terve aasta. Kartsin ka algul, et pluusi kaenlad lähevad märjaks, aga ei. Kuna higi eritub vaikselt, siis jõuab see enne ära kuivada kui pluusi märjaks teeb, aga antideodokat kasutades oli tunne, et higistan meeletult. Nii et kes kardab anitdeodokat maha jättes, et higistab meeletult, siis see läheb mõne nädalaga üle, kuni poorid on antika jääkidest puhastunud.

 3. Tere!
  Väga huvitav ja inspireeriv artikkel. Möksisin nüüd ise ka midagi kokku, aga lookulikult tuli liiga kõva pärast hangumist. Kas seda kuidagi tagasi pehmemaks on võimalik saada? Ette tänades. Kerttu

 4. tahtsin uurida(vb kogematta ei pannud tähele) mis eesmärk on söögisoodal selles deodorandis!?teistest ainetest saan ma aru mis teevad:-) tegin loomulikult proovi ja panin kõik sisse ja sooda terad suht häirisid seal!

 5. Vaatasin oma higikristalli koostist ja leidsin, et seegi koosneb 100% Potassium Alum’ist. Kas see on samuti ohtlik? Huvitav, mida siis peaks kasutama, kui isegi kristalli enam ei saa kasutada…
  Kas teie antud sooda ja tärklise põhine deodorant jätab valgeid rante? Riietele ei mõju halvasti? Mäletan, et varasemalt kasutatud poest ostetud deo-stickid imbusid riiete kaenlaalustesse ja tekitasid sellised kõvema kanga sinna… mis kehasoojuse mõjul hakkas hiljem (sageli ka otse pesust tulles) higihaisu eritama.

  • Hmm, ma ei ole ise neid higikristalle kasutanud ja ei tulnud isegi selle peale, et see koostis võiks selline olla. Minu teada pidid need olema mingid mägikristallid, aga võimalik, et neid tehakse ka järgi. Mis puutub minu deodoranti, siis jätab see koheselt peale määrimist riietele valged jutid, aga need tulevad 100% pesus maha ning ei tekita kõvemat kihti ega ka haisu pärast pesu. Valged jutid jäävad riidele sissepoole, ei imendu välja. Samas kui oodata 5-10 minutit enne, kui riided selga panna peale deodorandi kasutamist, siis ei jää riietele ka valgeid laike. Kõik oleneb sellest, kui kiire on.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi