Üks õlu juustele?

2
12512

Haara aga käsi järgmise külma õlle järele, aga seda hoopis oma juuste tarbeks. Teadsite, et väsinud juuksed janunevad hoopis ühe hea ja kääritatud õlle järele ja see ei ole üldse nali. See populaarne pärmipruulitud õlu annab jõuetutele juustele tugevuse ja läike. Et seda saavutada, ei ole vaja kahjuks või õnneks õlu juua vaid hoopis juukseid selles leotada.

Tuletage meelde see tunne, kui olete kasutanud päris esmakordselt täiesti uut šampooni. Juuksed tunduvad nii hüplevad, kerged, lopsakad ja läikivad. Kõik muudkui küsivad, et kuidas teie juuksed nii head välja näevad ja kas olete juuksuris käinud? Kui pärast tavalist juustepesu juukseid loputada õllega, võite saada tulemuseks samasuguse glamuurse tulemuse nagu pärast salongiskäiku.

Õlus sisalduv linnas ja humal on täis rikkalike proteiine, mis toidavad ja tugevdavad juukseid. Õlles olevad toitained võivad anda isegi “surnud” kuivadele ja kahjustatud juustele tagasi nende imelise läike ja elujõu. Õlus olev valk aga seob niiskuse, mis juuste föönitades, koolutades, sirgendades neid pidevalt kuivatab nagu ka karmid ilmastikutingimused ja õlles olevad valgud taastavad nende elujõu. Lisaks õlus olev alkohol sisaldab B-vitamiine, mis annab juustele kauni läike.

Foto: nuvo.net

Seega kui on soov saada täiuslikud juuksed tänu õllele, siis seda on väga lihtne saavutada. Järgmisel korral pead pestes, võta kaasa üks pudel õlu ning viimasel loputusel kasutada seda ja kui ei soovi nii ekstreemset lähenemist, siis võib teha viimase loputusvee veest, õlust ja õunasiidriäädikast. Parima tulemuse saab siis, kui kasutatakse võimalikult vähe kõrvalisi lisaaineid ning kemikaale, seega on soovitav kasutada maheõlu. Meeles võiks pidada ka seda, et hea oleks kasutada käesooja õlu, mitte otse külmikust – võib kasutada ka otse külmikust tulnud õlu, aga see vist natukene liiga külm, kui ei ole hästi karastunud.

Õlu-õunasiidriäädika loputusvesi

Õlu aitab juustest välja viia sinna kogunenud šampooni, palsami ning teiste juuksehooldusvahendite jäägid, samal ajal parandades juuste kohevust. Sorts õunasiidriäädikat neutraliseerib õlle intensiivse lõhna, andes samal ajal juustele läike ning pehmuse.

  • 60 ml vett
  • 60 ml maheõlu
  • 2 sl õunasiidriäädikat (mahe)

Segada kõik koostisained omavahel kokku pudelis, millest on lihtne valada viimane loputus juustesse. Selleks sobib hästi mõõdutass piisavalt suure/väikse avaga, et vedelik korraga välja ei laksataks. Mis saab veel parem olla, kui minna duši alla koos oma “joogiga”. Pesta juuksed nii nagu tavaliselt, loputada ning alles viimase loputusena  kasutada õlu. Masseerida see juustesse või kammida juuksed läbi, lasta paar minutit seista, õlu eemaldab juustesse jäänud šampooni ning teiste juuksehooldusvahendite jäägid ning alles siis loputada veel kord leige veega. Kuigi õllelõhn ei jää juustele külge, ei pruugi te seda juuksehooldust kasutada vahetult enne tööle või peole minekut – lõhn on märgadel juustel. Soovitav on seda õllehooldust kasutada kaks korda kuus või kui tunnete, et juuksed vajaksid lisajõudu ning energiat.

Allikas

Kes nüüd poodi õlle järgi läheb?

HINNANG
Valmistamine
Hind
Efektiivsus
Eelmine artikkelMattar paneer “la porgand”
Järgmine artikkelKiirtoit kutsub lastel esile astmahood
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...
Haara aga käsi järgmise külma õlle järele, aga seda hoopis oma juuste tarbeks. Teadsite, et väsinud juuksed janunevad hoopis ühe hea ja kääritatud õlle järele ja see ei ole üldse nali. See populaarne pärmipruulitud õlu annab jõuetutele juustele tugevuse ja läike. Et seda saavutada,...uks-olu-juustele

2 KOMMENTAARI

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi