Elagu rinnad!

1
7146

Seitse asja, mida peaks rindadest teadma.

Kara Maria Ananda on naiste tervise visionäär ja “The Sacred Nature of Birth: Natural Wisdom for Conscious Birthing” raamatu autor.

Foto: fansshare.com
Foto: fansshare.com

Rinnad on hämmastavad – nad on ilusad, nendega toidetakse lapse, neil on oma isiklik intelligentsus. Rinnad on inimkonna tervisele mitmel uskumatul viisil kasulikud – naiste võimu allikas ja tulevaste põlvkondade toitmine. Naiste rinnad väärivad aumedalit lisaks hellitamisele, toitmisele ja austusele. Ometi kannatavad naiste rinnad suurenenud  keskkonna ohtude käes nagu toksiinid meie toidus, vees, õhus, tualett-tarvetes, halvustav meedia, piirav mood ja vähene naistele suunatud tervisekasvatus.

Kara Maria Ananda nägi mõni aeg tagasi und, et oli konverentsil ning korraldajad palusid ta lavale ning rääkida rindade tervisest. Nad olid öelnud, et see teema on väga oluline ja inimesed peavad mõistma ning hindama tervete rindade eest hoolitsemise tähtsust. Selleks, et paremini tähelepanu saada, pidavat ta esinema topless. Olles endiselt mõtetes, kas esineda topless või mitte – ärkas ta üles.

Paar päeva hiljem teatas Angelina Jolie, et laseb oma täiesti terved vähiriski kahtluses eemaldada. Selline teguviis inspireeris Anandat, kui oluline on see teema ning sellest on vaja inimestele rääkida, kuidas loomulikul viisil oma rindade eest hoolt kanda. Kuidas keskkond, toitumine ja elustiil mõjutab meie rindade tervislikku seisundit ning miks rindade tervis on nüüd olulisem kui kunagi varem. Andanda eesmärgiks on jagada positiivset ja inspireerivat teavet, toetades naisi armastamaks oma rindu ning õppimaks nende eest loomulikul teel hoolt kandma.

Tõstame rinnad tasemele, mida nad väärivad!

7 imelist asja, mida peab rindadest teadma!

1. Rinnad vajavad vabadust

Rinnahoidjad piiravad lümfisüsteemi vedelike liikumist läbi rindade, kaenlaaluste ja õlgade, see omakorda põhjustab toksiinide kogunemist rinnanäärme kudedesse. Suurimad süüdlased on traadiga rinnahoidjad, sest neis peituv metall võib häirida läbi rinna käivat energia voolu.

Viimased Prantsuse uuringud näitavad, et naistel, kes ei kanna rinnahoidjaid on rinnad isegi pringimad ka vanemas eas, kui neil naistel, kes rinnahoidjaid kannavad. Treening, tants ja rinnahoidjate mittekasutamine võimaldab keha liikumisega toetada lümfisüsteemide voolu ja drenaaži rindadest ning see annab oodatust hoopis vastupidise tulemuse. Rindade loomulik liikumine keha harjutuste rütmis on väga oluline komponent rindade lümfisüsteemi tervise juures.

2. Vajavad massaaži

Kuna rindades puudub lihaskude, siis vajavad nad abi, et suurendada läbi rinna toimuvat vereringlust. Naiste rinnad koosnevad enamjaolt rasvkoest, piimakanalitest, sidekoest, närvidest ja lümfisõlmedest. Naised peaksid oma rindu tihti ja regulaarselt masseerima, sest see toetab nii vere- kui lümfiringet ning vähendab rasvkudesesse toksiinide ja hormoonide kogunemist.

Soovitav on rindu igapäevaselt masseerida külmpressitud puhaste taimsete õlidega nagu kookos-, jojoba- või mandliõli. Nendesse baasõlidesse võite lisada soovi korral ka EETERLIKKE õlisid (mitte kunagi aroomiõlisid!) nagu roos, jasmiin, salvei. Me ei räägi siin “mehe-massaažist” vaid õrnast enda poolt läbiviidud massaažist, kus te tunnetate oma rindu, märkate neis muutusi ning kasutades masseerimiseks õrnu ringjaid silitusi, et suurendada lümfisüsteemi paremat tervist.

3. Rinnad on kuumad

Hästi on dokumenteeritud fakt, et naise rinnad suudavad sünkroniseerida tema vastsündinud lapsega, et saavutada see ideaalne temperatuur. Kui ema ja laps on peale sünnitust nahk-nahaga kontaktis, siis naise rinnad kohandavad loomulikul teel oma temperatuuri reguleerimaks lapse optimaalset temperatuuri. Näiteks kaksikute ema rinnad reguleerivad ise temperatuuri vastavalt kaksiku vajadusele. Ema rinnad on kõige usaldusväärsemad ja efektiivsemad lapse soojendamisel kui ükski teine asi. Seega naiste rinnad on kuumad – mitte selles mõttes, mida peamiselt silmas peetakse.

 4. Rinnapiimal on mustmiljon raviomadust

Rinnapiim on üks inimkonna kõige hämmastavam toit/aine. Rinnapiim on täiesti ainulaadne ja seda ei ole võimalik asendada (vaatamata sellele, mida räägitakse erinevatest rinnapiimaasendajatest). Rinnapiima koostis muutub minut-minutilt päevast-päeva, et pakkuda lapsele vajalik ning õige toit ja immuunsus. Mida parasjagu laps vajab, selle määrab kindlaks rind, saades selleks teavet lapse süljega. Rinnapiimas on üle 400 tuvastatud toitaine, sealhulgas probiootikumid ja on rikkalik tüvirakkude allikas. Esimene piim on ternespiim ja see on immuunsüsteemile väga oluline, ternespiima peetakse ka “vedelaks kullaks” ning see on ülioluline lapse elukestva tervise tarbeks. Targad emad kasutavad rinnapiima mitmel otstarbel, sealhulgas mähkmelööve, kõrvavalu, silma punetus, kurguvalu, nohu ning paljudel muudel juhtudel. Kui  naised toidavad last rinnaga, siis samal ajal saavad piimakanalid “loputuse” lapseni jõudva piimaga, pakkudes seega suuremat kaitset rinna tervisele ning rinnavähi ennetusele – on leitud otsene seos rinnavähi ja imetamise pikkusega.

5. Rinnad on energiakeskus

Traditsiooniline hiina meditsiin (THM) on tervishoiu terviklik süsteem, mida on praktiseeritud tuhandeid aastaid ning see põhineb energia liikumistel läbi keha meridiaanide (energia rajad) ja akupunktide (energia meridiaanide sõlmed). Läbi rinna piirkonna kulgevad kuus meridiaani, kolm neist on neeru, mao ja maksa meridiaanid – need on piirkonnad, kus avastatakse enim tükke ning ka rinnavähki. THM ravib rinnavähki, liigutades energia paigalseisu ja qi´d. Nõelravi ning THM on terviklik viis edendada rindade tervislikku seisukorda ning seda võib kasutada koos teiste tervishoiu ravidega. Tehes punktmassaaži piki meridiaani või hoides neid energiapunkte ümber rinna, võib aidata kaasa rinna ning kogu keha tervisele ja elujõule. Traadiga rinnahoidjad võivad segada energiate liikumist rindade meridiaanides ja on teiseks põhjuseks lasta oma rinnad vabaks või investeerida pehmesse, toetavasse looduslike kiududega rinnahoidjasse.

6. Rinnad on nagu kanaarilinnud

Kas olete kuulnud kanaarilindudest söekaevanduses? Kaevurid võtaksid kanaarilinnud kaevandustesse kaasa, sest need linnud on ülitundlikud, kui keskkond on mürgine, siis kanaarilind sureks ja kaevurid teaksid, et seal on ohtlik ja tuleksid koheselt tulema. Samamoodi on rinnad väga tundlikud, nad saavad informatsiooni keskkonnast ning rinnakoed koguvad endasse toksiine ja hormoone, täpselt nagu lennukikütus ja leegiaeglustid. Kui last imetada, siis lapse sülg imendub nibu ümber olevasse alasse ning rind reageerib sellele koheselt pakkudes just temale vajalikke toitaineid ning immuunsüsteemi tugevdavaid tegureid. Kogu see info antakse edasi rinnas olevate ülitundlike retseptorite kaudu.

Rinnavähk on USAs kõige levinum vähivorm üldse ja meie rinnad või geenid ei ole siin probleemiks. Meie rinnad on meie kanaarilinnud, andes meile märku, et me oleme mürgises keskkonnas ja me peame muutma oma tervise eest hoolitsemist, toitumist, kaitsmatust ja detoksikatsiooni. Vaadeldes 100 aasta tagust aega, siis tänapäeval on USAs kasutusel üle 70 000 kemikaali – me elame mürgises “supis” ning oleme vastuvõtlikud kemikaalidele õhus, vees, toidus, majades, riietes, autodes jms. Meie rinnad annavad meile teada, et me peame oma ümbrust muutma tagamaks pikaealisust ja eelkõige järeltulevate põlvkondade jaoks.

7. Rinnad on ilusad

Teie rinnad on just teile täiuslikud. Kõik rinnad on ilusad, olenemata nende tüübist. Rinnad muudavad oma kuju ja suurust terve elu jooksul ja see  on täiesti vastuvõetav. Osadele meestele meeldivad suured rinnad, teised eelistavad aga väikeseid ning kolmandatele meeldivad keskmise suurusega rinnad. Pole vahet, mis suuruses või kujuga teie rinnad on, armastage neid! Neil on supervõimed, nad on intelligentsed ja hämmastavad.

Näiteks Mongoolias, kui laps muretseb, siis kõik tõstavad oma särgi ülesse ning raputavad oma rindu lapse ees, selle tulemusena rahuneb laps maha ja vaatab üllatunult ringi. Kõik naeratavad ja naeravad raputades oma rindu, sh ema, vanaema ja ka vanaisa. Seega  naerata ja armasta oma rindu – need on hämmastavad!

Elagu rinnad!

Allikas: Waking Times

Eelmine artikkelKuidas valida mangot
Järgmine artikkelVarjatud tõde kaloritest
Kõik tuleb sinuni siis, kui selleks on õige aeg ja mil oled selleks vaimselt ja füüsiliselt valmis...

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi