Me kõik oleme harjunud regulaarselt pesema oma ihu ja hambaid ja me tunneme end ebamugavalt, kui meil puudub võimalus harjumuspärasel ajal/sagedusega oma pesemisprotseduure sooritada.

Neti pot nina loputamiseks Foto: Healthy Life Crusaders
“Neti pot” nina loputamiseks
Foto: Healthy Life Crusaders

Ometi oleme me täiesti ära unustanud midagi, mida me kasutame sünnist surmani, katkematult, oma esimesest hingetõmbest oma viimase hingetõmbeni. Oma ainsa ja kalli nina.

Mõelgem vaid, mida me tõmbame läbi sõõrmete, kui oleme vinguse sõidutee ääres, tolmaval kruusateel, maal maad kaevamas või heina tegemas, klopime vaipu, koristame kodu… Me teeme kõike seda loendamatuid kordi oma elu jooksul – ja me ei pese ega loputa oma nina elu jooksul kordagi!

Neti pot nina puhastamiseks.
“Neti pot” nina puhastamiseks

Juhuslikud ninapesemised toimuvad vettehüpete ja ujumise käigus, kuid teadlikult ja sihilikult ei taipa me oma nina kordagi pesta! Ja siis me imestame, kui meie nina on umbes, paks, paistes, või hoopis vesine, muudkui jookseb ja järgi ei jäta – mis sest, et me pole külmetunud ja meil pole allergiat.

Paljud meist elavad keskküttega korteris, mida iseloomustab suur kuivus kuni selleni välja, et meie riided lähevad staatilist elektrit täis. Me hingame seda ülikuiva õhku endale tundide viisi iga päev sisse. Meie ninasõõrmed kuivavad ja paljudel muutuvad veresooned rabedaks ja tekivad iseeneslikud ninaverejooksud. Meie nina on hädas ja me ei oska teda aidata…

Nina eest hoolitsemine pole keeruline ega kallis, isegi mitte aeganõudev tegevus. Valige ise, kas teile sobib rohkem hommikune või õhtune aeg – ja laske alustassile leiget vett ning tõmmake seda omale sõõrmesse, nuusake välja. Korrake seda mõlema sõõrmega just nii palju kordi kui vaja selleks, et sõõrmed saaks puhtaks. Te tunnete seda ise väga hästi :) Kui alustassiga tunnete ennast ebakindlalt, siis võiksite muretseda selleks ettenähtud Neti pot ninakannu. Selle puudumisel saab proovida ka muid variante: tühjaks saanud ninasprei pudelike ära loputada ja kasutada seda, või siis tõmmata morsikõrre abil vett ninna. Viimasel juhul muidugi hoida kõrrest kinni, et see sissehingamisel ninna sisse ei hüppaks, kattes ära sõõrmed, mida meil pesta vaja on.

Muutke ninaloputamine igapäevaseks harjumuseks nagu hambapesu – ja ühel päeval te taipate, et teie mured umbes, vesise või kuiva ninaga seoses on jäänud minevikku!

Eelmine artikkelKognitiivne dissonants: Mõistuse tavaline reaktsioon tõele
Järgmine artikkelCannellonid Cannellonideta
Eluaegne grafomaan. "Kunksmoor", ehk tegelenud ennustamisega aktiivsemalt aastast 1988. Looduse, loomade ja lindude sõber. Veesõltlane. Kõikidele jookidele eelistan vett, duššile vanni; elukohta otsin veekogu ligi ja mere äärest peab mind jõuga ära kiskuma, sest suure vee kutse on minu jaoks lausa hullutav. Jumaldan nii ujumist kui laevasõitu ja viiemeetristel lainetel loksuv praam tekitab pööraselt nalja merehaiguse asemel.

JÄTA OMA VASTUS

Palun lisa oma kommentaar
Palun sisesta oma nimi